DAJ CYNK

Z Bose przez świat

04.11.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Znany producent sprzętu audio, firma Bose, próbuje swoich sił w nowej dziedzinie. Wkrótce na rynek trafi pierwsza słuchawka Bluetooth marki Bose, która dzięki specjalnym algorytmom jest w stanie polepszyć jakość dźwięku połączenia telefonicznego.

Znany producent sprzętu audio, firma Bose, próbuje swoich sił w nowej dziedzinie. Wkrótce na rynek trafi pierwsza słuchawka Bluetooth tej marki, która dzięki specjalnym algorytmom jest w stanie polepszyć jakość dźwięku połączenia telefonicznego.Zestaw słuchawkowy Bose Bluetooth jest oparty o technologię akustyczną Bose TriPort, udoskonaloną i zoptymalizowaną pod kątem prowadzenia rozmów, jak również na nowej technologii Bose Adaptive Audio Adjustment, analizującej odbierany głos i szumy tła oraz automatycznie i płynnie dostosowującej odpowiedni poziom głosu.

Oba rozwiązania współpracują ze sobą gwarantując, że użytkownik przechodzący z cichego do głośnego miejsca zawsze usłyszy głos tej samej jakości - bez potrzeby dostosowywania poziomu głośności.

Mikrofon zestawu słuchawkowego Bose Bluetooth został umieszczony w specjalnie opracowanej obudowie. Ta opatentowana konstrukcja sprawia, że mikrofon może wybiórczo wykrywać głos użytkownika i minimalizować poziom zakłócających go szumów tła - dzięki temu osobę dzwoniącą słychać lepiej, a zakłócenia są wyciszane.

Nakładki na słuchwakę wykonane są miękkiego silikonu i mają zaokrąglone końcówki, dzięki czemu gwarantują stabilny kontakt z małżowiną uszną, dopasowując się do jej kształtu bez zbędnego ucisku lub poczucia dyskomfortu, charakterystycznego dla dostępnych do tej pory na rynku konstrukcji słuchawek.

Przesuwany włącznik umożliwia użytkownikom szybkie włączenie zestawu w celu odebrania połączenia. Równie szybko można się upewnić, że zestaw jest wyłączony. W przeciwieństwie do innych zestawów Bluetooth, obsługa zestawu firmy Bose nie wymaga zapamiętywania specjalnych kombinacji przycisków.

Elementy sterujące głośnością i odbieraniem połączeń znajdują się na górnej krawędzi zestawu słuchawkowego. W celu odebrania połączenia wystarczy przesunąć przełącznik z góry na dół, bez obawy o to, że słuchawka wypadnie z ucha. Natomiast wyraźnie oznaczone diody LED ułatwiają weryfikację poziomu naładowania akumulatora i nawiązania połączenia Bluetooth z telefonem komórkowym. Diody LED umieszczone są po wewnętrznej stronie zestawu słuchawkowego i pozostają niewidoczne podczas korzystania z zestawu, co podkreśla elegancki i dyskretny wygląd urządzenia.

Zestaw słuchawkowy Bose Bluetooth dostępny będzie z futerałem ochronnym i dousznymi końcówkami w trzech rozmiarach. Sprzedaż urządzenia w sklepach firmy Bose i jej autoryzowanych dilerów rozpocznie się w styczniu 2011 roku.

Źródło tekstu: Bose

Komentarze
Zaloguj się