DAJ CYNK

YouTube z funkcją Picture-In-Picture

28.06.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2581

Ważne 3

3

Możliwość oglądania filmów na mniejszym ekranie jest już dostępna dla użytkowników serwisu YouTube.Możliwość oglądania filmów na mniejszym ekranie jest już dostępna dla użytkowników serwisu YouTube.

PiP czyli tryb Picture-In-Picture był do tej pory dostępny wyłącznie dla posiadaczy kont Premium w serwisie YouTube. Teraz możliwość odtwarzania filmów na mniejszym ekranie otrzymają też posiadacze darmowych kont, ale z pewnymi ograniczeniami... Nie do końca jasnymi.

Jeśli wierzyć portalom branżowym, filmy w trybie Picture-In-Picture będą dostępne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, wyłącznie w aplikacji mobilnej dla Androida Oreo i tylko na tych kanałach, na których twórcy pozwolą na oglądanie w tym trybie. Tymczasem w ostatnich dniach kilka razy film zminimalizował mi się do mniejszego okna i mogłem dalej korzystać z urządzenia. Miałem tak zarówno na telefonie (fakt, z Androidem Oreo), jak i na dwóch różnych komputerach. Nie potrzebowałem do tego ani przeglądarki Google Chrome, ani też żadnych dodatkowych wtyczek. Tak szybko jak funkcja się pojawiła, tak szybko również zniknęła. Był to zapewne zwyczajny błąd, który ujawnił nową funkcjonalność.

Tryb PiP oczywiście nie obejmie muzyki. Jakie będą dalsze losy trybu i czy pojawi się w Polsce, tego jeszcze nie wiemy.

Źródło tekstu: YouTube; wł

Komentarze
Zaloguj się