DAJ CYNK

YouTube oskarżony o dyskryminację białych oraz azjatów

03.03.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3772

Ważne 10

1

Dawny pracownik Google'a oskarża YouTube'a o dyskryminację rasową. Amerykański gigant wolał zatrudniać na podstawie rasy i płci a nie na podstawie umiejętności.



Dawny pracownik Google'a oskarża YouTube'a o dyskryminację rasową. Amerykański gigant wolał zatrudniać na podstawie rasy i płci a nie na podstawie umiejętności.

Arne Wilberg pracował w Google'u przez dziewięć lat, z czego cztery lata spędził rekrutując pracowników dla YouTube'a. Jednak w 2016 roku rekruterzy usłyszeli, że każdy z nich ma znaleźć minimum pięciu pracowników z "grup rzadko reprezentowanych". Okazało się, to cięższe niż YouTube się spodziewał. Dlatego rok później rekruterzy dowiedzieli się, że mogą zapraszać na rozmowy wyłącznie kobiety oraz "mniejszości rasowe za wyjątkiem Azjatów". Miało to pomóc w "osiągnięciu różnorodności".

Kiedy Wilberg złożył skargę na takie praktyki... został zwolniony. Nie jest jedynym pozywającym. Podobne pozwy przyszykowali też inni pracownicy.

Źródło tekstu: wall street journal, wł

Tagi: Google YouTube
Komentarze
Zaloguj się
15. tMati
1

2018-03-04 16:14:02

@11 Bo prawo Kalifornii zabrania segregacji przy zatrudnianiu. Pierwotnie chodzi lo o ochron e czarnych i Azjatów, a tym czasem największa afera będzie z dyskryminacją białych. Zdaje się, że są też odpowiednie przepisy federalne, a to grozi sporymi karami i więzieniem.

Odpowiedz

14. ~Mega
0

2018-03-04 09:57:54

13). Zgadza się, bo jesteś tą samą osobą do której napisałeś 9).

Odpowiedz

13. ~wacek
0

2018-03-04 05:51:00

9). Pan jest trollem! W pana przypadku jest tak: „Sama świnia worek drze i sama kwiczy”:-D

Odpowiedz

12. ~Kupa Nieszczęść i choroby
0

2018-03-03 22:30:39

11). bo pewne zawody nadają się tylko dla kobiet?Bo... kobieta łagodzi obyczaje..?

Odpowiedz

11. Andrzej24
-5

2018-03-03 22:25:57

A ja tak zapytam, Dlaczego np. pracodawca na sekretarkę zatrudnia tylko kobiety. Ameryka to taki kraj, który żyje tylko na pozwach i nabijaniu kasy prawnikom. Google jako firma sama wybiera kogo chce zatrudnić a nie jakiś podrzędny pracownik ma mu dyktować.

Odpowiedz

10. ~zenON
3

2018-03-03 20:59:14

Wyrzuć z pracy białego (żaden problem) wyrzuć murzyna mimo że będzie obibokiem, zaraz cie zaszczują w TV, podobnie gdy wyrzucany z pracy stwierdzi że jest geyem (chociaż wolę inne określenie) to zaraz zostaniesz również zaszczuty. Najbezpieczniej zatrudniać białych mężczyzn hetero, możesz z nimi robić co zechcesz, i kto tu jest dyskryminowany?

Odpowiedz

9. ~Ca!m7
-2

2018-03-03 19:53:25

A co tu daleko szukac. Przecież na rękę polis są jawne szykany mojej osoby i jestem blokowany w pisaniu postów!

Odpowiedz

8. ~Z1
3

2018-03-03 16:48:01

YOUTUBE cenzuruje niepoprawnie politycznie filmy a napisz coś na żydków beżowych uchodźców to zaraz zablokują konto i usuną kanał - youtube stało się CENZUROWANE i w dodatku SĄ RASISTAMI !!!

Odpowiedz

2

2018-03-03 16:39:03

Jeśli wyjdzie, że to prawda, to krysysik medialny gwarantowany

Odpowiedz

6. ~alex
1

2018-03-03 15:06:17

Motto Google " Be Evil"....

Odpowiedz

5. ~Ca|m7
0

2018-03-03 14:15:51

@2) A w Stanach biją Murzynów:-D :-D :-D

Odpowiedz

4. ~Koro
3

2018-03-03 14:01:22

wreszcie. Biali ostatnio są bardziej dyskryminowani niż jakakolwiek inna rasa, może pora coś z tym zrobić. Mieszkałem kilka lat w Irlandii, wiem jak to wygląda, widziałem ile mogą tam czarni...

Odpowiedz

3. Isand
2

2018-03-03 13:56:07

@1 - w Kaliforni jest ich naprawdę dużo, np w jednym z najbogatszych rejonów Kalifornii - w Orange County od dawna rządzi WIetnamczyk. Jest tam masa Koreańczyków, Wietnamczyków, Chińczyków... A w wysokopłatnych zawodach stanowią jeszcze większą część ;)

Odpowiedz

2. ~
-1

2018-03-03 13:55:13

Niektórzy YouTuberzy od dawna obrażają różne rasy ludzkie na lajwach i filmach i nikt z tym nic nie robi.

Odpowiedz

1. ~Ca|m7
-1

2018-03-03 13:54:29

Tylk skąd w tamtym rejonie mieli wziąść Azjatę?

Odpowiedz