DAJ CYNK

"Xtra Numer" w Play, czyli telefoniczny alias

17.05.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11

Ważne 0

0

Play wprowadza dla swoich klientów nową usługę Xtra Numer. Pozwala ona na przypisanie dodatkowego numeru do dotychczasowej karty, swoistego aliasu, co może być przydatne np. przy dawaniu ogłoszeń.

Play wprowadza dla swoich klientów nową usługę Xtra Numer. Pozwala ona na przypisanie dodatkowego numeru do dotychczasowej karty, swoistego aliasu, co może być przydatne np. przy dawaniu ogłoszeń.

Jesteś aktywny na portalach społecznościowych, ale chcesz zachować swoją prywatność? Nie musisz podawać swojego numeru telefonu! Nie musisz kupować dodatkowej karty SIM. Uruchom Xtra numer na swojej karcie i nim posługuj się gdzie chcesz! Może go włączyć i wyłączyć kiedy tylko chcesz. W pełni kontrolujesz sytuację i nie musisz obawiać się niechcianych telefonów i SMS-ów -pisze na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik Play.

Usługa umożliwia uruchomienie przez użytkownika maksymalnie 3 numerów dodatkowych przypisanych do numeru w sieci Play. Wszelkie połączenia głosowe oraz SMS-y wykonywane na Xtra Numer zostaną przekierowane na numer główny użytkownika.

Aby uruchomić Xtra Numer, należy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści S pod numer 8055. Xtra Numer jest przydzielany losowo i aktywny przez okres dwóch tygodni.

Można przedłużać okres ważności Xtra Numeru o kolejne okresy dwu tygodniowe, jednakże nie dłużej niż łącznie o 6 miesięcy. Aby przedłużyć okres ważności Xtra Numeru należy wysłać bezpłatnego SMS-a pod numer 8055 o treści PRZEDLUZ lub PRZEDLUZ A lub B lub C, jeśli jest aktywnych więcej Xtra Numerów.

Aby sprawdzić swoją listę aktywnych Xtra Numerów i jaki mają prefix (A, B lub C), należy wysłać bezpłatnego SMS-a pod numer 8011 o treści NUMERY.

Aby dezaktywować Xtra Numer, należy wysłać SMS-a pod bezpłatny numer 8011 o treści STOP lub STOP A lub B lub C aby wyłączyć dany Xtra Numer. Aby wyłączyć wszystkie Xtra Numery, należy wysłać komendę STOP X.

Aby uzyskać skróconą informację o usłudze, należy wysłać bezpłatnego SMS-a pod numer 8011 o treści INFO. Dostępne komendy w usłudze można uzyskać wysyłając SMS-a pod bezpłatny numer 8011 o treści POMOC.

Jedyną funkcjonalnością Xtra Numeru jest przekierowywanie połączeń głosowych i SMS-ów na numer główny użytkownika usługi. Oznacza to, że z Xtra Numeru nie można wykonywać jakichkolwiek połączeń, wysyłać SMS-ów, MMS-ów, korzystać z transmisji danych ani z jakichkolwiek innych usług telekomunikacyjnych. Użytkownik usługi nie może dokonać cesji Xtra Numeru, nie może przenieść Xtra Numeru do innej sieci, jak również nie może przenosić Xtra Numeru między ofertami abonamentowymi i przepłaconymi.

Aktualizacja
Jak sie okazuje, Xtra Numer to usługa działająca jeszcze testowo.

Źródło tekstu: blogplay.pl

Komentarze
Zaloguj się