DAJ CYNK

Xiaomi: potężny smartfon z Chin w bardzo przystępnej cenie [wideo]

16.08.2011

Dodane przez: Q!

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 16379

Ważne 0

0

Już w październiku na rynek chiński ma trafić jeden z najmocniejszych obecnie smartfonów na świecie, Xiaomi. Jego cena będzie mocno zaskakująca.

Już w październiku na rynek chiński ma trafić jeden z najmocniejszych obecnie smartfonów na świecie, Xiaomi. Jego cena będzie mocno zaskakująca.

Xiaomi zaoferuje ekran LCD o przekątnej 4 cali i rozdzielczości FWVGA (480 x 854 pikseli). Wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 Mpix wyposażony będzie w obiektyw o jasności f/2.4.

Sercem urządzenia ma być dwurdzeniowy układ SoC Snapdragon System 3, taktowany zegarem o częstotliwości 1,5 GHz i układem graficznym Adreno 220 GPU. Pamięć operacyjna o wielkości 1 GB będzie wspomagana przez 4 GB pamięci wewnętrznej.

Xiaomi posiadać ma również moduł pozwalający na określenie położenia zarówno za pomocą amerykańskiego systemu GPS (moduł AGPS), jak i rosyjskiego GLONASS. W jego wnętrzu nie zabraknie także modułu WiFi (b/g/n).

Wszystkie te dobra mają pracować pod kontrolą systemu Google Android 2.3.5 Gingerbread w postaci ROM-u o nazwie MIUI. Za jego zasilanie odpowiadać będzie ogniwo o pojemności aż 1930 mAh, które zamknięte zostanie w obudowie o wymiarach 125 x 63 x 19 mm i masie 149 gramów.Cena Xiaomi została ustalona na 310 dolarów. Pojawić ma się również wersja z procesorem 1,2 GHz w niższej cenie. Na chińskich półkach sklepowych telefon ma się pojawić w październiku, natomiast przedsprzedaż rozpocznie się 29. sierpnia.

Źródło tekstu: Xiaomi.com, Engadget

Komentarze
Zaloguj się