DAJ CYNK

Xiaomi Phone 2, czyli potężny telefon prosto z Chin [wideo]

16.08.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6295

Ważne 0

0

W Chinach zaprezentowany został następca telefonu Xiaomi, Xiaomi Phone 2. Czego możemy się po nim spodziewać?

W Chinach zaprezentowany został następca telefonu Xiaomi, Xiaomi Phone 2. Czego możemy się po nim spodziewać?

Xiaomi Phone 2 jest następcą modelu, o którym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Xiaomi Phone 2 ma ekran IPS TFT o przekątnej 4,3 cali i rozdzielczości HD 720p (720 x 1280 pikseli, 342 PPI). Wbudowany tylny aparat ze wsteczną iluminacją (BSI) i obiektywem o jasności f/2.0 pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 8 Mpix. Przedni, do wideorozmów, przekaże obraz w jakości 2 Mpix.



Sercem urządzenia jest czterordzeniowy, 1,5 GHz procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064, który wspomaga układ graficzny Adreno 320 GPU. Do pomocy otrzymały one 2 GB pamięci operacyjnej. Pamięć wewnętrzna to 16 GB. Nad wszystkimi tymi dobrami czuwać będzie system Android 4.1 Jelly Bean przybrany w nakładkę graficzną MIUI.

Energii dostarczy ogniwo o pojemności 2000 mAh, które zamknięte zostanie w obudowie o wymiarach 126 x 62 x 10,2 mm. W sprzedaży pojawić ma się również wersja z 3000 mAh baterią, która zwiększy grubość urządzenia o 2 mm.

Telefon pojawi się na rynku w październiku. W ofertach sieci China Unicom oraz China Telecom pojawi się również wersja telefonu obsługująca transmisję danych w technologii HSPA+ DC (do 42 Mb/s).

Za telefon w podstawowej wersji trzeba będzie zapłacić tyle samo co za poprzednika w momencie premiery, czyli około 310 dolarów.

Źródło tekstu: Xiaomi, wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~spinecki
0

2013-02-21 12:03:34

Apple nie musi nic robic, sami go wpuscimy prywatnym importem :P http://chinasmart.pl

Odpowiedz

20. ~JustMe
0

2012-08-19 22:47:52

Apple nie wpusci go do EU,zbyt powazna konkurencja...

Odpowiedz

19. ~n4t
0

2012-08-18 20:29:38

@18 faktycznie, zapomniałem. W dodatku pewnie odblokowuje się go smyrnięciem palca, co też jest opatentowane ;(

Odpowiedz

18. ~wziuuuu
0

2012-08-18 18:36:11

@17 - ale Xiaomi Phone 2 jest kwadratowy :( nie wejdzie tutaj bez opłat za patent sześcianu z zaokrąglonymi rogami, więc dojdzie kolejna opłata.

Odpowiedz

17. ~n4t
0

2012-08-18 16:35:10

Pojawiły się ciekawe doniesienia, że w przyszłym roku Xiaomi jako firma chce wejść do europy (bo Chiny są dla nich za małym rynkiem ;) ). Oczywiście produkty podrożeją - unijne certyfikaty, atesty, vat i cło, ale nie zmienia to faktu, że reszta producentów dostanie w końcu konkurenta, który nie szczypie się i używa samych sprzętowych nowości. Reszta się grzebie i montuje tańsze w zakupie stare edycje cpu. I jeszcze jedna rzecz, jeśli się mylę - niech ktoś mnie sprostuje - to chyba pierwszy telefon wychodzący od producenta od razu z najnowszym softem ;)

Odpowiedz

16. dzi0bas
0

2012-08-17 13:43:46

Ja zawsze zamiawiam z aliexpress . Kupowałem boxy do serwisowania telefonow i nie przyczepili sie (cena podana 50$). O ile paczka nie będzie bardzo duża nie powinni naliczać opłat.

Odpowiedz

15. ~adam
0

2012-08-17 11:12:40

@4 - nie ma czegoś takiego jak pobranie z za granicy. Płacisz, wysyłają towar, jak masz gift o niskiej wartości to może przejdzie, jak się doczepią to nie przejdzie, zażądają dowodu wpłaty i zapłacisz najwyżej vat i cło i tyle.

Odpowiedz

14. ~
0

2012-08-17 09:42:44

Podejrzewam, że nie mamy szansy na zakup xiaomi 2. Będzie pewnie tak jak z pierwszą jego wersją, kolejki w chinach a producent nie będzie wyrabiał z produkcją. Też miał kosztować ok 300$ ale chińczycy sprzedawali je po około 500$ na swoich portalach sprzedażowych. Na allegro jedynka nadal sprzedawana jest za około 1500zł.

Odpowiedz

13. ~32 GB w ZEGARKU
0

2012-08-16 23:57:46

...gift oczywiście (ach ta autokorekta w iPadzie).

Odpowiedz

12. ~32GB w ZEGARKU
0

2012-08-16 23:56:07

W maju kupiłem w Chinach Android Watch, po 10 dniach już miałem (wysłany EMS). Obyło się bez cła i VAT mimo iż nie był to git.

Odpowiedz

11. sudione
0

2012-08-16 22:24:45

10: www.7.ly/ndR Trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie!:)

Odpowiedz

10. ~n8
0

2012-08-16 18:26:57

8: pisza $210 przecenione na $180. gdzie widziales ze bedzie za $150?

Odpowiedz

9. ~Arayan
0

2012-08-16 14:52:20

@miku zrób update bo andek 4.0.3 to straszne badziewie było.

Odpowiedz

8. sudione
0

2012-08-16 14:07:41

Specyfikacja jak na chińskiego producenta KOSMICZNA!:) Dodatkowo cena fantastyczna, życ nie umierać. Podczas prezentacji telefonu mówiono o mocy porównywalnej do XBOX''a! .....ale mnie interesują dwie rzeczy: 1. Czy jest wbudowany GLONASS? 2. Jak będzie ze wsparciem na XDA? P.S. Ja jednak sobie poczekam na premierę i dostępność dwóch chińskich telefonów JiaYu G3 (2 rdzenie, 1GB RAM, 4.5 calowy ekran IPS HD 720x1280, Gorilla Glass, bateria 2750mAh i cena 150$!!!) oraz Beidou Quad-core Little Pepper (tania Tegra3!)

Odpowiedz