DAJ CYNK

Xiaomi Blackshark oficjalnie zaprezentowany

13.04.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3407

Ważne 2

2

Xiaomi oficjalnie zaprezentował dziś swój pierwszy gamingowy smartfon - Blackshark.Xiaomi oficjalnie zaprezentował dziś swój pierwszy gamingowy smartfon - Blackshark.

Xiaomi Blackshark został wyposażony w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Daje to zagęszczenie pikseli na poziomie 403 PPI, czyli wyraźnie mniej niż w Razer Phonie (515 PPI). Sercem smartfonu jest układ Qualcomm Snapdragon 845 z 8-rdzeniowym procesorem taktowanym zegarem 2,8 GHz, a do tego 6 lub 8 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej.Główny aparat smartfonu jest podwójny - 12 i 20 Mpix, a przedni wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 20 Mpix. Całość pracuje pod kontrolą Androida 8.1 i jest zasilana akumulatorem o pojemności 4000 mAh. System posiada nową nakładkę, stworzoną specjalne dla Blacksharka oraz coś, co możemy nazwać trybem turbo. Przyciskiem na boku urządzenia możemy uruchomić pracę z najwyższą możliwą wydajnością. Aby w trakcie korzystanie z niego smartfon sie nie zagotował, zamontowane zostało specjalne chłodzenie cieczą.

Obudowa Blacksharka została wykonana z aluminium, a tył jest pokryty specjalnym tworzywem, które umożliwia lepszy chwyt. Czytnik linii papilarnych został umieszczony w przycisku Home pod ekranem.Smartfon, póki co, będzie dostępny wyłącznie na rynku Chińskim. Cena modelu z 6 GB pamięci RAM to 477 dolarów, a wersji z 8 GB pamięci RAM 557 dolarów. Do tego dostępna będzie specjalna nakładka z przyciskami ułatwiającymi mobilne granie w cenie 29 dolarów.

Źródło tekstu: Xiaomi; wł

Komentarze
Zaloguj się