DAJ CYNK

Wzrośnie cena neostrady tp - zabrakło zgody UKE

17.12.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6444

Ważne 0

0

W listopadzie Grupa TP zadeklarowała, że weźmie na siebie podwyżkę VAT-u od nowego roku i ceny brutto zostaną zachowane po nowym roku. Tak się jednak nie stanie - nie zgodził się na to UKE.

W listopadzie Grupa TP zadeklarowała, że weźmie na siebie podwyżkę VAT-u od nowego roku i ceny brutto zostaną zachowane po nowym roku. Tak się jednak nie stanie - nie zgodził się na to UKE.

O ile w przypadku cen za usługi Orange sprawa jest prosta i pozostaną one na tym samym poziomie, o tyle w przypadku neostrady potrzebna jest zgoda regulatora. UKE każdorazowo bada poprzez tzw. test zawężania marży, czy inni operatorzy mają możliwość stworzenia konkurencyjnej oferty.

Po przeanalizowaniu propozycji TP w zgodzie z obowiązującymi regulacjami, nowe ceny netto neostrady nie zyskały akceptacji. Dlatego 1. stycznia cena netto za neostradę tp pozostanie na tym samym poziomie, a jej cena brutto wzrośnie.

O planie wzięcia na siebie przez TP zmiany wysokości podatku pisaliśmy w tej wiadomości. Informacje na temat cen za usługi Orange od 1. stycznia 2011 roku znaleźć można z kolei pod tym adresem.

Źródło tekstu: Grupa TP

Komentarze
Zaloguj się
56. ~znawca
0

2010-12-20 20:15:40

@55. 29zł to nowy niższy koszt utrzymania łącza a nie abonament. Plan doMowy tp 60 nadal kosztuje 50zł :(. Promocja studencka ma wliczoną opłatę za utrzymanie łącza obniżoną o ok. 5zł. Nie ma czym się ekscytować.

Odpowiedz

55. ~
0

2010-12-20 15:07:42

54@ 29za abo to nie tak źle, to tyle co kiedyś za socjalny. A opłata za utrzymanie łącza ile wynosi? Mnie interesuje neo dla studentów, gdzie podobno brak jest jakichkolwiek opłat za łącze czy telefon, płacisz tylko za noe.

Odpowiedz

54. ~
0

2010-12-20 13:03:54

@51 opłata za utrzymanie łącza została obniżona , podobnie jak stawki za abonament. Tzn. teraz jest to 29 zł, jeśli chodzi o abonament to były październikowe promocje+ 2 pierwsze miesiące są za free , więc chyba nie ma co narzekać

Odpowiedz

53. dw
0

2010-12-20 07:30:28

No to teraz tp dołączy do rachunku tekst: "Przepraszamy, grupa TP planowała przyjęcie na siebie podwyżki VAT. Jednak z powodu decyzji UKE zmuszona była do podwyżki ceny za neostradę. Taka podwyżka nie stanowi podstawy do rozwiązania umowy z operatorem bez kary umownej. O powody decyzji można dowiadywać się w UKE, ich numery telefonów to: ..." I mamy dwa miesiące spokoju z UKE ;-)

Odpowiedz

52. ~Chrome_TP
0

2010-12-19 23:09:49

Poniekąd idzie się zgodzić że UKE chce chronić w ten sposób rynek i konkurencję - ale nie dokońca jest to sensowne bo właśnie po to Grupa TP świadczy usługi netu jako Orange - po to by korzystać dokładnie z tych samych przywilejów co UKE by chiało zachować dla innych OA - bo właśnie po to tamtejsza marka powstała by nie dać się zmarginalizować decyzjom UKE i zapobiec odpływowi klientów do innych OA - tak więc długo dystansowo to raczej nie trafione posunięcie ale kto wie czas pokaże może mają rację...

Odpowiedz

51. ~
0

2010-12-19 12:37:47

50@ ok :) co do opłaty za łącze to nie mam pojęcia po co ona i kto był za utrzymaniem jej, jeśli uke to.......aa nie będę mówił. Ja teraz walczę o podłączenie telefonu pod neo ale tp ciągle wymyśla absurdalne problemy, zobaczę co we wtorek powiedzą monterzy :/

Odpowiedz

50. ~elf
0

2010-12-19 10:40:07

48. Sorry, za złe zrozumienie, a dalej rzeczywiście masz rację. Tylko z drugiej strony tp jest krytykowana za wysokie ceny, a widać teraz kto różnymi narzędziami tymi cenami manipuluje. Nawet opłata za utrzymanie łącza to po prostu wyodrębniony koszt pozwalający na wycenę hurtowego dostępu linii pod LLU.

Odpowiedz

49. ~
0

2010-12-18 23:32:20

48@ cd. choć czasem jak patrze na poczynania uke to zaczynam mieć wątpliwości co do słuszności ich niektórych poczynań.

Odpowiedz

48. ~
0

2010-12-18 23:30:10

46@ źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to że ludzie o 50gr czy nawet 1zł robią wielki szum jakby to było wielkie coś. A z konkurencją to chodziło mi ogólnie że tp mogła by dać super niskie stawki i ludzie by się cieszyli a gdy konkurencja by padła to by pokazali na co ich stać a taki uke ich pilnuje.

Odpowiedz

47. ~miki
0

2010-12-18 22:46:06

spójrzmy na problem trochę szerzej UKE to firma, która musi na siebie zarobić im niższe ceny tym niższe przychody z VAT do budżetu państwa pośrednio niższe płace urzędników w UKE. "uwolnienie cen" bardziej niekorzystnie odbiłoby się na urzędnikach UKE niż na konkurencji. Z resztą od konkurencji jest UOKiK.

Odpowiedz

46. ~elf
0

2010-12-18 21:01:55

45. Zaraz, zaraz... tp różnicą w cenie 50 gr/m-c, a nawet 1 zł ma wykończyć konkurencję? Masakra!!! Wykończenie konkurencji internetowej w PL ma więc wartość 3 kajzerek na klienta? Normalnie w szoku jestem. 34. Nie masz zbyt dużego odlotu? Przez brak podwyżki o "50 gr" TP ma umocnić swoją pozycję? Nie wiem jaki jest średni wiek dyskutantów, ale pewnie go zaniżasz. Tutaj wyraźnie UKE działa złośliwie.

Odpowiedz

45. ~
0

2010-12-18 14:07:00

44@ bo wzrośnie vat o 1zł i tyle hałasu. Jakby tepsa wykończyła konkurencję to by dali takie ceny że znów trzeba by było myśleć o 512kb a nie o prędkościach takich jak testują teraz.

Odpowiedz

44. ~szymon
0

2010-12-18 04:54:46

hehehe, jak uke ganiła TP (kara 100 mln zł), to była cacy a tp bee. teraz jest odwrotnie ?

Odpowiedz

42. ~SteelH.
0

2010-12-17 20:42:18

To jest chore. Po prostu CHORE. Jakiś idiotyczny urząd wpływa na firmę i dyktuje jej warunki. Przecież to paranoja. Oczywiście stracą użytkownicy, bo żałosna polska polityka musi być górą. Poza tym co mnie, abonenta neostrady obchodzą jakieś netie i inne pierdoły, chcę neostradę po takiej cenie, jaka miała być i jaką TP ustaliło. Ale nie- UKE mówi i tak ma być. Peerel.

Odpowiedz

41. ~jajo
0

2010-12-17 17:47:18

wielkie pierdzenie robicie o 50groszy wiecej w przypadku neo 20mega.

Odpowiedz