DAJ CYNK

Wysyp androidowych nowości od Motoroli

07.10.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

Motorola DROID Pro to niejedyny model, jaki zaprezentował ten amerykański producent elektroniki na targach CTIA w San Francisco. Światło dzienne ujrzała tam cała grupa nowych smartfonów, z których część pracować będzie pod kontrolą systemu Google Android.

Motorola DROID Pro to niejedyny model, jaki zaprezentował ten amerykański producent elektroniki na targach CTIA w San Francisco. Światło dzienne ujrzała tam cała grupa nowych smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Google Android.

Citrus ma zaoferować pełną funkcjonalność urządzenia typu smartfon, zamkniętą w kompaktowej obudowie. Integracja z sieciami społecznościowymi, ekran pojemnościowy obsługujący gesty czy panel dotykowy znajdujący się na tylnej obudowie to tylko niektóre z atrakcji, jakie zapewni Citrus.

Bravo posiadać będzie ekran o przekątnej wynoszącej aż 3,7 cali i rozdzielczości WVGA. Wbudowany aparat o rozdzielczości 3 Mpx pozwoli na wykonanie zdjęć i przesłanie ich do najpopularniejszych sieci społecznościowych. Łączność ze światem zapewni moduł WiFi, a wszystko to napędzać będzie 800 szybkich MHz.

Flipside o niebanalnej, opartej o kwadrat konstrukcji da użytkownikowi dostęp do sprzętowej klawiatury QWERTY, ekranu o przekątnej 3,1 cali i rozdzielczości HVGA, obsługującego m.in. gesty "szczypania".Flipout to kolejny Android (w wersji 2.1) wśród nowych propozycji Motoroli. Otrzyma on nakładkę systemową MOTOBLUR, której płynne działanie zapewni procesor taktowany zegarem o częstotliwości 720 MHz. Nie zabraknie tutaj również pełnej, pięciorzędowej klawiatury QWERTY.

Przedostatnią z propozycji Motoroli jest model Spice XT300 z trzycalowym ekranem dotykowym o rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli), czterorzędową klawiaturą sprzętową i systemem Android w wersji 2.1 (Eclair). Będzie on musiał zadowolić się 256 MB pamięci operacyjnej oraz 512 MB pamięci wewnętrznej.

Wbudowany aparat wykona zdjęcia w rozdzielczości 3 Mpx, które będzie można zapisać również na karcie microSD. Całości multimedialności dopełnią moduły WiFi (b/g), GPS, Bluetooth oraz gniazdo JACK 3,5 mm. Telefon ten ma być produkowany w 25% z przetworzonych materiałów wtórnych. Jego premiera przewidziana jest na ten kwartał, w pierwszej kolejności - w Brazylii.

Ostatnią z propozycji amerykańskiej legendy telekomunikacji jest model Defy, który charakteryzować się będzie wzmocnioną i odporną na czynniki zewnętrzne obudową. Nie oznacza to jednak, że jego parametry nie zainteresują wymagającego użytkownika.

Wszystko dlatego, że na jego pokładzie znajdziemy 3,7-calowy i odporny na zarysowania ekran, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpx, nakładkę systemową MOTOBLUR oraz system poprawy jakości rozmów CrystalTalk Plus. Wszystkim tym zawiadywać będzie system Android.

Tak duża grupa nowości od Motoroli jest efektem badań rynku które wykazują, że do końca 2011 roku połowa Amerykanów korzystać będzie ze smartfonów. Jest to niewątpliwie spora i bardzo atrakcyjna grupa odbiorców, o którą warto walczyć ciekawymi i różnorodnymi propozycjami. To właśnie zamierza zrobić Motorola, przedstawiając szereg rozwiązań przeznaczonych dla różnego rodzaju odbiorców końcowych.

Źródło tekstu: Motorola

Komentarze
Zaloguj się