DAJ CYNK

Wysoka kara dla Apple'a w procesie patentowym

14.10.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4226

Ważne 9

0

Apple przegrał proces patentowy z Uniwersytetem w Wisconsin. Gigant ma zapłacić ponad 800 mln dolarów odszkodowania.

Apple przegrał proces patentowy z Uniwersytetem w Wisconsin. Gigant ma zapłacić ponad 800 mln dolarów odszkodowania.

Sąd w Madison uznał, że Apple naruszyło patent Uniwersytetu z Wisconsin z 1998 roku dotyczący przetwarzania informacji w mikroprocesorach. Sąd uznał, ze technologia Uniwersytetu została użyta w iPhonie 5s, iPhonie 6 i iPhonie 6 Plus. W związku z tym Apple ma zapłacić 862 mln dolarów odszkodowania.

To jednak nie koniec postępowania, ponieważ sąd rozstrzyga jeszcze kwestia użycia technologii w iPhonie 6s i iPhonie 6s Plus. Jeśli tutaj również zapadnie wyrok skazujący, to wysokość odszkodowania może wzrosnąć i przekroczyć miliard dolarów.

Źródło tekstu: Reuters; wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~Czaki
1

2015-10-15 13:08:51

Nie orzedawni sie, bo wazna jest data popelnienia przestepstwa (kradziezy w tym wypadku), a nie data zasadzenia wyroku. ;)

Odpowiedz

19. ~Terier
1

2015-10-15 10:40:52

@18 to nie jest Polska.

Odpowiedz

-1

2015-10-15 10:08:57

Patenty są ważne 20 lat. Jak się odwołają i przeciągną proces go się przedawni.

Odpowiedz

17. ~tatkoo
2

2015-10-15 06:29:01

Applefan koncern Cie potrzebuje, trzeba zrobić zrzutkę na kare. Proponuje abyś poprowadził kwestę w naszym pięknym kraju :D hahaha

Odpowiedz

16. ~MALACH
3

2015-10-14 22:14:16

w chinach nieletni wytwarzają te gey fony . Bardzo mnie cieszy kara byłe była by prawomocna . Ja to parch-jabłoni (aple) żądało zaprzestania używania polskiej firmie nazwy a.pl? to bardzo dobrze kończy się dyktatura zwyrodnialców z ussesmai i ich szpiegowskiego *** !

Odpowiedz

15. ~
1

2015-10-14 21:55:16

Strzepną z ramienia paproszek wart 862 mln $, bo w końcu pajacanatycy płacą za ich śmieciofony...

Odpowiedz

14. ~
0

2015-10-14 21:40:58

Się czepiacie - po prostu Apple miało już za duże rezerwy pieniądza i nie miało gdzie tego wszystkiego trzymać. No to specjalnie naruszyło patenty żeby trochę odetchnąć od tej kasy dosłowne zalewającej firmę.

Odpowiedz

13. Hose
3

2015-10-14 20:32:42

Apple uważa że co twoje to i moje a co moje tego nie rusz... Patent na prostokąt z zaokrąglonymi "rogami" mnie powalił jakiś czas temu na plecy i nadal uważam że Apple produkuje dobry sprzęt, ale ich polityka "własnościowa" woła o pomstę do...

Odpowiedz

12. PLANET
3

2015-10-14 18:48:55

@7: bo Apple jest trollem patentowym : )

Odpowiedz

11. wlo
4

2015-10-14 18:48:45

applefan_ - bo żaden uniwersytet nie pomyślałby nawet o patentowaniu koła albo prostokąta z zaokrąglonymi rogami ;-)

Odpowiedz

10. ~jarko
4

2015-10-14 18:21:49

@7 Przewidziałem to w komentarzu numer 2 :)

Odpowiedz

9. ~12345
4

2015-10-14 18:15:54

bo uniwersytet nie zawinił a apple to złodziej

Odpowiedz

8. ~
2

2015-10-14 18:07:04

A gdzie wysokość kary? 800 milionów to tygodniówka jednej papugi.

Odpowiedz

-8

2015-10-14 17:53:45

Miliard dla Apple to niewielka kwota. Co do patentów dlaczego nikt nie jedzie teraz po amerykańskim uniwersytecie tak jak to robicie z Apple?

Odpowiedz

6. ~
-1

2015-10-14 17:51:33

@5: Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek napiszesz coś tak sensownego, że przyznam Ci rację :)

Odpowiedz