DAJ CYNK

Wyniki TK Telekom po 3Q2012

13.11.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2567

Ważne 0

0

Po trzech kwartałach 2012 roku TK Telekom miał 221,8 mln zł przychodów (wzrost o 10,4% względem analogicznego okresu ubiegłego roku oraz 0,91 mln zł straty. Do końca roku spółka ma wykazać zysk.

Po trzech kwartałach 2012 roku TK Telekom miał 221,8 mln zł przychodów (wzrost o 10,4% względem analogicznego okresu ubiegłego roku oraz 0,91 mln zł straty. Do końca roku spółka ma wykazać zysk.

Wynik na sprzedaży był niższy o 8,9 mln zł w stosunku do roku ubiegłego. Spółka uzasadnia to koniecznością obniżenia marż oraz upadłością Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury, przez co nie uzyskano ponad 12 mln zł przychodów zakontraktowanych na bieżący rok.

Źródło tekstu: TK Telekom

Komentarze
Zaloguj się
9. ~ole
0

2012-11-13 23:08:15

WitekT - ale przecież PNI to oni sprzedali rok temu Budimexowi, a potem PKP wycofało się z kontraktów z PNI.

Odpowiedz

8. ~ttt
0

2012-11-13 17:05:48

Podoba mi się szczególnie ostatnie zdanie w pierwszym akapicie ;-). Zysk będzie wykazany. Czuwaj ;-)

Odpowiedz

7. ~RE_d
0

2012-11-13 16:27:13

Jaki dyrektor handlowy takie wyniki :) A tak na poważnie, PNI należy do Budimexu więc co ma piernik do wiatraka? W TK sprzedaż liczona jest na zasadzie szklanej kuli i wróżenia z fusów?

Odpowiedz

6. ~olp
0

2012-11-13 11:08:05

1/3 idzie na same wynagrodzenia, a gdzie reszta? Strata będzie jeszcze większa.

Odpowiedz

5. WitekT
0

2012-11-13 10:20:57

Mila89: powodów może być naprawdę wiele... Chociażby zawiązanie rezerw na poczet strat na upadłym PNI...

Odpowiedz

4. Mila89
0

2012-11-13 10:20:24

bo po przeczytaniu twojego komentarza wnioskuje ze sam nie masz zielonego pojecia dlaczego tak jest

Odpowiedz

3. Mila89
0

2012-11-13 10:15:18

no to moze wymien kilka skoro "nie ma czego nie rozumiec"

Odpowiedz

2. Sig
0

2012-11-13 10:12:34

@1 - ale czego tu nie rozumieć? Powodów może być naprawdę wiele, ale na koniec i tak się liczy zamknięcie kwartału - w tym przypadku, ze stratą.

Odpowiedz

1. Mila89
0

2012-11-13 09:57:57

Nie rozumiem... maja 220mln przychodu i jeszcze przynosza strate??? to oni w ogole jakies marze maja czy dzialaja charytatywnie???

Odpowiedz