DAJ CYNK

Wyniki Polkomtelu za 2010 rok

06.04.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3100

Ważne 0

0

W 2010 roku Polkomtel osiągnął przychody w wysokości 7,673 mld zł, co stanowi spadek o 1,3% w stosunku do roku 2009. Na koniec 2010 roku z usług sieci Plus korzystało 14,056 mln klientów.

W 2010 roku Polkomtel osiągnął przychody w wysokości 7,673 mld zł, co stanowi spadek o 1,3% w stosunku do roku 2009. Na koniec 2010 roku z usług sieci Plus korzystało 14,056 mln klientów.

Jako przyczynę spadku przychodu w 2010 roku Polkomtel wymienia politykę regulacyjną - dokonane w 2009 roku cięcia stawek MTR skutkujące również w pierwszej połowie roku 2010.

EBITDA w 2010 roku wyniosła 2 833 mln zł (wzrost o 6% rok-do-roku) i była najwyższa spośród osiągniętych przez operatorów telefonii mobilnej. Zysk netto za 2010 rok wyniósł 1,109 mld zł i był wyższy w stosunku do 2009 roku o 13,2%.

W 2010 roku Polkomtel pozostał liderem w segmencie klientów kontraktowych. Ich baza na koniec roku wynosiła 7,460 mln i była wyższa o 7% niż w Orange oraz o 10% większa niż w Erze. Udział Polkomtelu w rynku klientów kontraktowych wynosi 31,8%. Udział klientów kontraktowych w całości bazy wciąż rośnie i obecnie wynosi 53%.

Baza użytkowników korzystających z ofert pre-paid liczyła na koniec 2010 roku 6,596 mln i była mniejsza w stosunku do 2009 roku o 3%. Jako przyczynę zmniejszenia się bazy pre-paid operator wskazuje w swoim komunikacje prasowym racjonalizację bazy, czyli odłączanie klientów nieaktywnych, a także przechodzenia najbardziej wartościowych użytkowników pre-paid do segmentu klientów kontraktowych.

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się
29. ~QWERTY
0

2011-04-07 14:18:04

To jak się czepiacie tak bardzo, to zmieńmy tytuł na "Wyniki sieci Plus za 2010 rok" i nie będzie spreczania się. Widze, że lubie się wszystkiego czepiać, nawet adminów.

Odpowiedz

28. ~Perla
0

2011-04-07 11:16:17

@16 i pewnie tak samo jak HotelA? czy raczej Hotelu?

Odpowiedz

27. ~Kandydat na papieża
0

2011-04-06 14:38:32

Ja w Polkomtel-strututucośtam nie widzę żadnego skrótowca, chociaż bardzo się starałem. Amen.

Odpowiedz

26. ~obserwator
2

2011-04-06 13:47:12

Kto umie liczyć zera, już uciekł z Polkomtela. Kto nie ma w życiu celu, to siedzi w Polkomtelu xD

Odpowiedz

25. papszmir
0

2011-04-06 12:48:21

PolKomTel - to skrótowiec od Polskiej Komórkowej Telefonii

Odpowiedz

24. ~
0

2011-04-06 12:29:53

Oczywiście każdy wie, że ani Centertel, a Polkomtel to nie skrótowce, a nazwy firm. Skrótowcem byłoby gdyby pisać zamiast PTK Centertel nazwać go Petkacentertelem.

Odpowiedz

23. ~
0

2011-04-06 12:18:33

Poprawny tytuł powinien brzmieć "Wyniki Polkomtel S.A ...". Skoro jednak w dopełniaczu końcówka powinna być -u to jak jest w miejscowniku?

Odpowiedz

21. ~laki
0

2011-04-06 12:12:17

@LuiN a nie możecie pisać tak jak ma to miejsce na stronie www.polkomtel.com.pl czyli po prostu Polskomtel S.A. bez żadnych dziwnych tworów typu Polkomtelu.?

Odpowiedz

20. ~
0

2011-04-06 12:08:45

GaduAirowiec - znów się nabijasz z ofert prepaid a do nie dawna sam byłeś w Simplusie. Wiec o tym że GGAIR pogarsza ofertę bo niedługo Polkomtela przejmie inny operator a twoje młodzieżowe MVNO upadnie jak z bata strzelił. I na jaką nazwe nicka zmienisz jak GG UPADNIE? Może Tmobilowiec?

Odpowiedz

0

2011-04-06 11:54:14

Te ich przeszacowania to podejrzane są bardzo, wg mnie w ciągu 2 lat stracili 1,760 mln klientów prepaid. I to są fakty. Ale jak widać im się nie zgadzało i zaczęli kombinować z cyferkami;)

Odpowiedz

17. ~ludzie to debile
-2

2011-04-06 11:52:22

Jak mogą odchodzić z najlepszego prepaid na rynku? Tak poważniej, to tłumaczenie Polkomtela to naprawdę szczyt naginania rzeczywistosci, ale trudno, żeby pisali prawdę - mamy beznadzieją ofertę i beznadziejnego prezesa. Maksymalizujemy strzyżenie klientów, aż nas ktoś nie kupi. Spadki w bazie nas nie obchodzą.

Odpowiedz

16. ~me
0

2011-04-06 11:52:02

Oczywiście, że PolkomtelA. Tak samo jak Intela, a nie Intelu.

Odpowiedz

15. ~krisboss
0

2011-04-06 11:46:22

Każdy wybiera co mu odpowiada, a dochodzeniesięjaka oferta to dziecinada,a tu jest mowa o zakończonym roku operatora

Odpowiedz

14. ~
-1

2011-04-06 11:38:29

Polkomtela lepiej!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

13. ~
-2

2011-04-06 11:35:06

Plus ma najlepszą ofertę prepaid pod marką "Sami Swoi" a nie żaden Simplus. Dodam że to nie jest oferta archiwalna. Wielu z niej korzysta i są bardzo szczęśliwi.

Odpowiedz