DAJ CYNK

Wyniki Polkomtelu w 2011 roku

21.03.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8282

Ważne 0

0

W 2011 roku Polkomtel zanotował przychody na poziomie 7,312 mld zł i 1,042 mld zł zysku netto. To odpowiednio o 361 mln zł (4,8%) i 115 mln zł (10%) mniej niż w 2010 roku.

W 2011 roku Polkomtel zanotował przychody na poziomie 7,312 mld zł i 1,042 mld zł zysku netto. To odpowiednio o 361 mln zł (4,8%) i 115 mln zł (10%) mniej niż w 2010 roku.

EBITDA w 2011 roku wyniosła 2,827 mld zł i była niższa o 92 mln zł (3,2%) niż w 2010 roku. Wzrosła jednak marża EBITDA - o 0,7 pkt. proc. do 38,7%.

Według informacji przesłanych przez Polkomtel, niemal połowa telefonów sprzedawana w sieci Plus to smartfony. Na koniec 2011 roku i operator miał 13,993 mln aktywnych kart SIM.

Wyniki za 2011 rok wyraźnie potwierdzają, że skupienie się w ostatnim okresie przez Polkomtel na jakości, a nie ilości, przynosi efekty. Pozycja numer jeden na rynku bardziej wartościowych klientów kontraktowych jest wciąż niezagrożona, a coraz większy udział transmisji danych w strumieniu przychodów uzasadnia potrzebę udostępniania coraz nowocześniejszych technologii, takich jak LTE, która po wprowadzeniu w ubiegłym roku w Plusie pozwoli na systematyczne poszerzanie atrakcyjnej oferty. Firma tak stabilna biznesowo i mająca przed sobą tak szerokie perspektywy rozwoju z pewnością może odegrać korzystną rolę dla polskiej gospodarki - powiedział Tobias Solorz, członek zarządu Polkomtelu.

Jak podaje operator w komunikacie, dążąc do podniesienia efektywności, spółka rewiduje wszystkie koszty, z wyłączeniem tych dotyczących kluczowych obszarów działalności: obsługi klienta oraz rozwoju sieci.

Jednocześnie, dążąc do zwiększenia jakości i szybkości transmisji danych, intensywnie rozbudowywano sieć, a ofertę poszerzono o Internet w technologii LTE Dzięki temu w bieżącym roku Polkomtel bez wątpienia zwiększy przewagę technologiczną nad konkurencją - napisano w komunikacie.

Źródło tekstu: Polkomtel, wł

Komentarze
Zaloguj się
56. ~...
0

2012-03-26 12:40:45

20 gr za umowe a nie 20 zł

Odpowiedz

55. ~Octopus
0

2012-03-26 10:18:07

Bzdura. Wybór operatora jest od.... lat. więc o omawianym uwarunkowaniu można powiedzieć jedno - bajka. Podnosisz sprawę synonimów - jak samochód to vw. Jest to alternatywa , dla ludzi , których zaspokaja przeciętność. PZU ? - sukces poprzez doskonałą reklamę w latach 90 - to skutkuje zaufaniem do firmy. G300 ? już niebawem zniknie.

Odpowiedz

54. ~
0

2012-03-22 12:22:00

@49 - lepiej nie można tego ując. Całkowicie się z tym zgadzam.

Odpowiedz

53. ~minus
0

2012-03-22 12:20:05

@38 - od razu widać, że kolega z G300

Odpowiedz

52. ~dudek984
0

2012-03-22 11:02:56

Ja podziękowałem Plus GSM za ich internet LTE wziąłem na próbę niestety konsultant wprowadził mnie w błąd. Miało być tak że przez 7dni testuje za darmo. Skorzystałem tylko przez 2dni i 3dnia chciałem zwrócić i zrezygnować i tu zaczęły się schody. A dlaczego Pan rezygnuje mamy dla Pana 4 miesiące internetu LTE za 1zł. Nie chętnie chcieli przyjąć rezygnację jeszcze zażyczyli sobie 69zł za aktywację. Zaczęło się namawianie na abonament. A po co mi jak w Plusie mam mało znajomych. I wałkowanie w kółko i to samo.

Odpowiedz

51. ~aa22
0

2012-03-22 10:46:56

A kiedy będą premie roczne ?

Odpowiedz

50. ~
0

2012-03-22 10:34:55

napiszcie o zarobkach kadry kierowniczej Polkomtelu http://gielda.onet.pl/bajonskie-zarobki-w-polkomtelu,18727,50658 87,1,prasa-detal

Odpowiedz

49. ~
1

2012-03-22 10:34:10

,,siła" Plusa leży przede wszystkim w inercji i wrodzonym konserwatyźmie większości Polaków. Chyba nigdzie nie ma na świecie takiego narodu który z takim uporem hołdowałby wszelkiego typu stereotypom w stylu-jak komórka to tylko NOKIA, jak auto to tylko Volkswagen, jak sieć to PLUS, jak ubezpieczenie to PZU itp...Wielu woli tracić niż spróbować czegoś nowego- a przecież zawsze można wrócić do poprzedniej ,,opcji". Aha-nie jestem fanboyem żadnej marki ani sieci

Odpowiedz

47. ~Breen
1

2012-03-22 09:45:52

10. A dlaczego zakładasz, że prepaid jest tylko dla dzieciarni ładującej 5 zł na miesiąc? Znam wielu ludzi mających prepaidy, którzy wybrali je bo sa wygodne a wydają na telefon co miesiąc 50zł a czasem więcej. Każdy dobiera ofertę wygodną dla siebie, jedni lubią mieć telefony za niby "złotówkę", które potem na raty spłacają przez 24 miesiące, a inni wolność wyboru w każdej chwili. Ciekawym rynkiem jest rynek włoski, gdzie jakieś 90% osób posiada prepaidy, a abonament jest raczej niszowy. Opy chętnie by to zmieniły ale makarony nie są takie głupie :).

Odpowiedz

46. ~zzzz
0

2012-03-22 09:37:31

Popatrzcie co piszą pracownicy Orange/punktów sprzedaży w innych komentarzach: "Sie zasrają a nie zrobią. Tak samo jak super szybkim tempem im idzie wdrożenie u nas HSPA+DC gdzie sprawa stoi od roku w miejscu, nic się nie dzieje. Jak odpalili kilka miast w Polsce z tą technologią tak od tamtej pory cisza. Podejrzewam że nic sie nie zmini, bo przecież €O za pasem, trzeba kase zbierać. Wszystko jest pompowane na euro, prowizje dla pionu sprzedaży są cięte do minimum (jak kogoś interesuje to obecnie płacą za pozyskanie lub utrzymanie klienta jak w PLAY). Przeliczyli się ostro z tym sponsoringiem. Jak ktoś się zastanawia czy pracować dla Orange to szczerze nie polecam." W Plusie tną, w Orange tną, w Play również - to takim razie gdzie jest dobrze? W T-Mobile? ;) Jak widać, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma (bynajmniej nie uważam, iż to co się dzieje jest dobre, bo jak zawsze tracimy na tym my - normalni ludzie, korporacje i tak zawsze wyjdą na swoje...)

Odpowiedz

45. ~plutonowy
1

2012-03-22 08:16:52

Na wiosnę br.wchodzi na rynek wiele bardzo interesujących telefonów.Wystarczy przemyślana strategia sprzedaży (częściowe subsydiowanie aparatów, które i tak klient musi spłacić w całości)i już Play ma kolejny milion klientów!

Odpowiedz

44. ~...
2

2012-03-22 08:14:27

@43 Prawda jak zwykle lezy po srodku. Tzn. mamy 7 milionow jeleni minimum.

Odpowiedz

43. ~wew
2

2012-03-22 08:08:19

Ciekawa sytuacja - chyba najgorsza oferta (przynajmniej prepaid i masówka) i znowu najwyższy przychód i zysk. Wychodzi na to że albo mamy 14 mln jeleni w Polsce albo ..... cena to jednak nie wszystko.

Odpowiedz

42. ~
1

2012-03-22 07:49:00

To było do przewidzenia. Kiepska oferta to i spadek wyników.

Odpowiedz