DAJ CYNK

Wyniki Polkomtelu po 3Q2012

30.11.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6641

Ważne 0

0

Po trzech kwartałach 2012 roku, Polkomtel zanotował 5,358 mld zł przychodów oraz 2,173 mld zł wyniku EBITDA. Baza kart SIM w samym III kwartale zwiększyła się o 8 tys.

Po trzech kwartałach 2012 roku, Polkomtel zanotował 5,358 mld zł przychodów oraz 2,173 mld zł wyniku EBITDA. Baza kart SIM w samym III kwartale zwiększyła się o 8 tys.

W samym III kwartale Polkomtel zanotował 1,791 mld zł przychodów (spadek o 3,8% w stosunku do III kwartału zeszłego roku) oraz 721 mln zł EBITDA (spadek również o 3,8%). Marża EBITDA utrzymała się na ym samym poziomie - 40,3%.

Na koniec września Polkomtel obsługiwał 13,771 mln aktywnych kart SIM. ARPU wyniosło 39,5 zł. Telekom szacuje, że na rynku kart abonamentowych ma największy, 30-procentowy udział.

Najwyższa na rynku EBITDA oraz bardzo wysoki cash flow pozwalają nam realizować jeden z głównych celów, czyli pozostanie najbardziej rentownym operatorem komórkowym w kraju oraz szybsze oddłużenie spółki - powiedziała Joanna Nieckarz, członek zarządu Polkomtelu ds. finansowych.

Nieckarz dodała, że trwają rozmowy z bankami w sprawie zmniejszenia zadłużenia i spłacie dodatkowych 800 mln zł w grudniu.

Źródło tekstu: Polkomtel

Komentarze
Zaloguj się
38. ~
0

2012-12-04 01:18:28

@18 Wniosek można wysnuć jeden - na Telepolis można tylko krytykować Plusa. Jak zarabia - to niedobrze, bo to na pewno klienci przepłacają, choć w każdej innej firmie duży zysk to sukces. Jak traci - to na pewno ma kiepską ofertę i jest najgorszy - czyli też źle. @17 Tak, cieszymy się, że nasza sieć ma dobre wyniki i mam nadzieję, że będzie miała coraz lepsze. @16 Nie, nie wszyscy maja PLAYa. O wiele więcej ma Plusa i jest zadowolona.

Odpowiedz

37. ~konrado7
0

2012-12-04 01:11:36

@31 Plus to polska sieć. To, że sam Solorz płaci podatkj na Cyprze, to Polkomtel, którego właścicielem jest Spartan Captital Holdings) płaci podatki w Polsce, w Warszawie, pracuja tam Polacy, więc dla mnie to nadal polska sieć.

Odpowiedz

36. ~
0

2012-12-03 07:38:41

Dzieci neo się tu wpowiadaja i tyle. żal.pl

Odpowiedz

35. ~
0

2012-12-02 23:25:57

@31 a kto jest włascicielem ? Tak ogolnie trochę kultury dzieciaku !

Odpowiedz

34. ~
0

2012-12-02 23:06:19

@33 jakies 1,6 mld podzielic na 7,8 miliona podzielic na 6 = 34 zł.

Odpowiedz

33. ~
0

2012-12-02 22:15:39

jakie jest ARPU Play per sim?

Odpowiedz

32. ~
1

2012-12-02 05:39:04

Cash flow. Hahaha, dobre. Wysłać tych wszystkich menedżerków i rzeczniczków na wyspy, już tak dobrze opracowali kretyńską firmomowę :D

Odpowiedz

30. Jo
2

2012-12-01 21:53:28

29. ~: no to już powinieneś zmienić sieć... zagapiłeś się...

Odpowiedz

29. ~
-1

2012-12-01 21:43:01

bede w plusie do puki jest w polskich rekach :)

Odpowiedz

28. ~dies
0

2012-12-01 21:39:03

Polacy nie są nauczeni do tego aby kupowac w polskich firmach dlatego jesteśmy cały czas daleko za... PTC ostatni wyprowadziła ładną kwotkę...

Odpowiedz

27. Jo
-1

2012-12-01 21:11:31

22. Rogi : Ja jestem w stanie... ale nie przedstawię, po co masz mieć tak samo tanio jak ja... :)

Odpowiedz

26. Jo
-1

2012-12-01 21:09:12

24. ~: Buziaczki, a najlepszą ofertę ma ... (to tajemnica ;).. nie powiem nikomu :P bo wszyscy by chcieli :D:D:D:D:D a tak to mam tylko ja ;) i jest "git" :P

Odpowiedz

25. ~
-3

2012-12-01 19:50:05

24, Pani jest nie mniej zalosna i czytac nie potrafi chyba, bo nikt z w/w wymieninych nie ocenia po tym z jakiego operatora korzysta

Odpowiedz

24. ~
3

2012-12-01 19:26:03

ad.22 oraz ad.23 Panowie zalosni jestescie. Obydwaj. Kazdy ma tam telefon gdzie mu pasuje. Ludzie przestancie sie sprzeczac bo to juz nawet nie jest smieszne. Dobrze komus w Plusie ? Ok! Niech tam siedzi. Buzi w czulko i krzyz na droge. Aby oceniac kogos po tym w jakiej jest sieci to dziecinada. Jest kilku opow i kilkunastu wirtualnych. Kazdy niech idzie tam gdzie mu pasuje. To co dla mnie jest dobre nie zawsze jest dobre dla kogos innego i odwrotnie. Proste. Pozdrawiam normalnych ludzi i Redakcje Telepolis.

Odpowiedz

23. ~
1

2012-12-01 19:15:36

22, tak napisales jakbys nie byl zadowolony, ze to play ma dla ciebie najlepsza oferte. Jak dla mnie to Plus ma zblizona oferte i to raczej ich wybralbym gdybym mial dokonywac dzisiaj wyboru.

Odpowiedz