DAJ CYNK

Wyniki Polkomtela po 3Q2010

09.11.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2394

Ważne 0

0

30. września Polkomtel miał 13,698 mln aktywnych kart SIM w swojej sieci, czyli o 11 tys. mniej niż kwartał wcześniej - wynika z danych opublikowanych przez Vodafone.

30. września Polkomtel miał 13,698 mln aktywnych kart SIM w swojej sieci, czyli o 11 tys. mniej niż kwartał wcześniej - wynika z danych opublikowanych przez Vodafone.

Z szacunków TELEPOLIS.PL wynika, że na koniec września Polkomtel miał 7,451 mln aktywnych kart abonamentowych (wzrost w III kwartale o 29 tys.) oraz 6,247 mln kart prepaid (spadek o 40 tys.).

Dane Vodafone ciągle znacząco mijają się z danymi podawanymi przez Polkomtel, najprawdopodobniej ze względu na różną klasyfikację kart typu mix - Polkomtel zalicza je od niedawna w całości do kart abonamentowych - wcześniej uzależniał to od trwania kontraktu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
24. grzala99
0

2010-11-10 20:04:53

@21 - napisałem przecież że zauważyłem znaczący spadek jakości usług - z tego wynika że odnoszę się do czasu kiedy plus miał wysoką jakość usług - teraz mogę porównać tą jakość do play - ale jestem w play dlatego że warunki jakie dostałem ilość min/zł i cena telefonów spowodowała że podjąłem własnie taką a nie inną decyzję.

Odpowiedz

23. ~chilly
0

2010-11-10 19:41:40

@21, 22 ludziom to odpowiada i to ich sprawa krótko mówiąc, jak mają problemy to wiedzą dlaczego. Play idzie na 5 milionów i chyba do końca roku nie zawaha się przyciągnąć klientów wszystkim czym się da. A co będzie potem w Play, jak stawki mtr się zrównają, nie wiadomo.

Odpowiedz

22. ~
0

2010-11-09 20:17:32

21 pamiętaj że wszystko zależy od miejsca zamieszkania. Nie uważam że play jest męka ale ja migracje do nich porównał bym do przesiadki np z bmw7 do poloneza. Jechać się da... i tanio! Choć czasem zawodzi i komfort użytkowania gorszy

Odpowiedz

21. ~kolo
0

2010-11-09 20:03:35

@18 haha jak się przeniesiesz do dziadów z pleja to dopiero zobaczysz co to znaczy niska jakość usług:) wiem to po sobie, byłem w plaju 2lata i były to niezłe męki:)) zatęsknisz jeszcze:D

Odpowiedz

20. ~
0

2010-11-09 17:01:23

z 7 kart w Plusie zotała 1 sztuka i tak naprawdę wynika to z niechęci do zmian osoby, która ją posiada oraz z braku telefonów w Play.:P

Odpowiedz

19. ~
0

2010-11-09 14:42:09

Przeniosłem dwa numery z plusa do play w tym jeden abonamentowy, powód zero oferty lojalnościowej ;)

Odpowiedz

18. grzala99
0

2010-11-09 14:34:54

ja też z plusa uciekam - jeden nr już przeniosłem a drugi już jest zaakceptowany i gotowy do przejscia do konca roku. to co mi zaoferowali na przedłużenie umowy to woła o pomstę do nieba (20 min do wszystkich, bez zniżki na telefon - przy wysokich rachunkach i abonamencie)- nie zależy im aby klienta abo utrzymać i widać znaczący spadek jakości usług(zrywa połączenia i zasięg gubi itp) wiec bez wyrzutów sumienia mówie bye,bye i hello PLAY

Odpowiedz

17. ~
0

2010-11-09 13:59:18

Rożnica jest w kwalifikowaniu klientow mix i postpaid, ktorym skonczyla sie umowa.

Odpowiedz

16. ~Sig
0

2010-11-09 13:50:10

@13 - w polskich, znaczy w czyich? Orlenu? KGHM? Te spółki chcą sprzedać Polkomtel, bo zaczynają go traktować jak balast, tzn. jego wartość znacząco nie wzrośnie (powiem więcej, po kryzysie i wejściu Play spadła), a środki uzyskane ze sprzedaży przeznaczą na coś, z lepszą stopą zwrotu, lub mieszczącego się w ich branży. Oczywiście, nadal jest ryzyko jakiejś pseudo politycznej inwestycji (choć już inny Prezydent) Możejki II, ale nie ma takiej gwarancji. Pisanie o ''polskich rękach'' to zwyczajny populizm, bardziej należałoby pisać - w rękach akcjonariuszy, akcjonariuszy Polkomtela, a ci są przecież różni. Więcej rozsądku, mniej pustych haseł - chociaż na tym portalu...

Odpowiedz

15. WitekT
0

2010-11-09 13:20:49

Oczywiście 13, a nie 19 mln - już poprawione. :-)

Odpowiedz

14. ~ONA
0

2010-11-09 13:20:18

Prawie 20 mln aktywnych kart SIM? Jeżeli to prawda - mamy informację roku.

Odpowiedz

13. kwistas
0

2010-11-09 13:09:22

Jak widać Plus to kura znoszące złote jaja, a oni chcą go sprzedać. Lepiej, żeby Plus został w polskich rękach.

Odpowiedz

12. ~APEL DO PANA GRUSZKI !
0

2010-11-09 13:08:52

Prosimy o podobny wykaz tzn ile abo ile prep. ! nie moge sie doczekać...stawiam na 0,6 mln abo reszta prep.

Odpowiedz

11. ~exSimplusowiec
0

2010-11-09 13:06:53

Prepaidów to im ubywa od dawna. Przez 1,5 roku chyba prawie 1,5 miliona uciekło, deaktywowało numer czy przestało zasilać;) Niestety liczba abonamentowców nie rośnie tak szybko aby pokryć uciekających prepaidowców. Tu nawet bezliku nie pomoże w simplusie czy 36.6. Nie te czasy. Trzeba pomyśleć o voipie, tanich połączeniach na stacjonarki-5gr/min a nie walić głupie reklamy z turbodynamomenem - reaktywacją;)

Odpowiedz

10. Sonic
0

2010-11-09 13:05:33

a jak w tym rankingu wypada net? bo przecież też działa na Karcie SIM?

Odpowiedz