DAJ CYNK

Wyniki Play w 2011 roku. Play ma ponad 7 mln klientów

28.02.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 16821

Ważne 0

0

Na koniec 2011 roku sieć Play miała 7,08 mln klientów - o 37% więcej niż na koniec 2010 roku (5,16 mln). Play ma obecnie 14% rynku telefonii komórkowej w Polsce.

Na koniec 2011 roku sieć Play miała 7,08 mln klientów - o 37% więcej niż na koniec 2010 roku (5,16 mln). Play ma obecnie 14% rynku telefonii komórkowej w Polsce.

Klienci postpaid stanowili na koniec 2011 roku 44% klientów sieci (3,12 mln, wzrost o 0,88 mln). Sieć miała w tym czasie 3,96 mln klientów prepaid, o ponad 1 mln więcej niż przed rokiem (2,93 mln). Na koniec 2011 roku Play miał ponad 1 mln użytkowników Play Online (wzrost o 42% względem 700 tys. klientów w 2010 roku). Z całej puli 7,08 mln klientów, 0,53 mln stanowili klienci biznesowi (wzrost o 79% względem 296 tys. w 2010 roku).

Przychody w 2011 roku wzrosły o 33% względem wyniku z 2010 roku (2,03 mld zł) i wyniosły 2,67 mld zł. EBITDA osiągnęła pułap 874 mln zł, względem 419 mln zł w 2010 roku (wzrost o 108%).

2011 rok stał pod znakiem smartfonów i zasięgu "4G". Smartfony stanowiły 65% wszystkich sprzedanych przez Play telefonów, a promowany przez Play zasięg "4G" obejmował na koniec 2011 roku 80% populacji. Duża popularność smartfonów to m.in. efekt popularyzacji ofert All Inclusive z dostępem do Internetu, wprowadzenia usług BlackBerry do ofert na kartę, udanej akcji Testuj Smartfona i wprowadzenia oferty Red Bull Mobile.

1/3 polskich mobilnych użytkowników Facebooka korzysta z usług sieci Play. Klienci sieci przesyłają miesięcznie 3,5 tys. TB danych, co jest jednym z lepszych (o ile nie najlepszym) wynikiem w Europie. 70% klientów korzystających z MNP przeniosło w 2011 roku swój numer do Play.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
188. ~
0

2012-03-13 11:09:48

@187 - kto Cię uczył polskiego? Chińczyk? Bo kindersztuba to z ulicy

Odpowiedz

187. ~Plusik
-1

2012-03-09 16:38:12

No wiecie , trochę prawdy trochę pierdół piszecie. Play korzysta z nadajników Plusa i Orange. Jeżeli chodzi o te *** zniszki...och ... no ma ma ... bo jeszcze może mieć. 5 letnia ochrona konkurencji , play w tym roku końcy 5 lat i będzie musiał wyrównać swoje oferty z ofertami konkurencji. także bójcie się urzytkownicy play bo polecicie HAHAHAHA. ale póki co ...póki co korzystajcie. na zdrowie życzy firma "udław się!"

Odpowiedz

186. ~misza
1

2012-03-08 22:26:36

184@ Korzystaleś kiedys z playa ? bzdurki gadasz koleżko za dysie.

Odpowiedz

185. ~
1

2012-03-06 15:16:11

184, Szkoda nawet komentować tego typu wypowiedzi.

Odpowiedz

184. ~Orangeman
-1

2012-03-05 23:07:51

Play to półwirtualny operator, więc o czym wy się tu chwalicie ?! Zamiast budować swoją sieć to żeruje na Plusie i teraz jeszcze z Orange... Jakość ? To słowo obce fioletowej galarecie !!! Dno dla gimnazjalistów.

Odpowiedz

183. ~Octopus
0

2012-03-02 15:29:46

To ile ma tych własnych nadajników i jaką powierzchnię Polski te plejowe nadajniki pokrywają. :)) Swoją drogą fajne są takie dziecinne wpisy. plej for efer :))) w wolnej chwili polecam http://www.rp.pl/artykul/305791,832024-KOMENTARZ--Konkurencja-dl a-wszystkich.html

Odpowiedz

182. ~RTX
0

2012-03-01 20:36:56

JAK SŁUCHAM ZE PLAY NIE MA ZASIĘGU I ZE ZRYWA TO ŻYGAC MI SIE CHCE I ŚMIAĆ ORAZ ŻAL MI TYCH LUDZI!!! PLAY MA SWOJE NADAJNIKI ORAZ DZIALA NA NADAJNIKACH AŻ 2+ SWÓJ NADAJNIK OPÓW(PLUS,ORANGE).A JESLI CHODZI O MTR KTÓRE BEDZIE ZNISIONE TYM PLAY BEDZIE WALCZYĆ DUŻA ILOŚCIĄ MINUT,TRANSMISJA DANYCH ITP .JESLI ZAWALI ZAWSZE MOZNA PRZEJŚĆ DO INNEGO OPERATORA. J JAK BEDZIE ŻLE TO PRZEJDĘ.AMEN

Odpowiedz

181. ~
0

2012-03-01 19:34:28

18, wiemy spamerze, ze ty lubisz chlopcow

Odpowiedz

180. ~
2

2012-03-01 19:12:28

@175 wszystko zależy chyba w jakiej sprawie się dzwoni, wiesz, jeśli chodzi o sprzedaż to zawsze będzie super i bezproblemowo, natomiast,w sytuacji w której znajomy zadzwonił na BOA w sprawie usługi o której czytał na internecie usłyszał że takowej nie ma... po wskazaniu konsultantowi gdzie to jest na stronie, przez 10 minut słuchał muzyki a i tak nic się nie dowiedział. dopiero gdy wysłał maila dostał w odpowiedzi szczegółowe informacje.

Odpowiedz

179. ~
1

2012-03-01 19:06:30

cd 178 - tak jak i wynajęcie Kuby W.

Odpowiedz

178. ~
1

2012-03-01 19:05:40

@176 inni operatorzy już walczą ofertami z play, tyle że raczej cenami słuchawek. pewnie i tak zaraz wszystko będzie na podobnym poziomie, w końcu play ma duży kredyt do spłacenia, sam też chciałbym zarabiać, a nie wychodzić na zero, więc nie dziwię się temu. kiedyś play miał najtańsze słuchawki - już nie ma, kiedyś miał roczną ważność konta - w ostatniej taryfie na kartę tego już nie ma, kiedyś miał 30 za 10 - już nie ma. tak samo będzie z resztą, ale co się dziwić, nawet jeśli oszczędzają na budowie sieci to umowy roamingowe tanie nie są,

Odpowiedz

177. ~stz
-1

2012-03-01 17:48:21

Ja jestem zadowolony z Bok w Play. Zadzwoniłem, ze nie działa internet i jeszcze tego samego dnia oddzwonili z przeprosinami i informacją, że dorzuca mi ilosc danych w tym miesiącu. Poza tym dzwoniąc do Bok nie czekam godzinami na połączenie z konsultantem jak w Orange czy Plusie. Rozmowa jest praktycznie od zaraz.

Odpowiedz

176. ~password
0

2012-03-01 17:21:44

172 Przeczytalem w zasadzie nic ciekawego moze poza informacja o nadchodzacej agresywnej walce ofertami z Play. Oczywiscie wlasciciele P4 zaprzeczaja pprzypuszczeniom o planowanej sprzedazy.

Odpowiedz

175. ~password
0

2012-03-01 17:18:29

174. Fakt lezy w kiosku. Ja z obslugi klienta w Play jestem zadowolony, przedluzenia umowy przez telefon bezproblematyczne, swietne znizki i kontakt. Jakosc polaczen nie zawsze jest idealna ale nie mozna powiedziec ze jest zla to bylaby gruba przesaada raczej jest dobra. Ja polecam.

Odpowiedz