DAJ CYNK

Wyniki P4 w 1Q2015

26.05.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6386

Ważne 11

6

W I kwartale baza aktywnych kart SIM P4 przyrosła o ponad 400 tys. do poziomu 12,7 mln. Liczba kart abonamentowych wzrosła o 324 tys. (do 6,134 mln), a prepaid o 89 tys. (do 6,565 mln).

W I kwartale baza aktywnych kart SIM P4 przyrosła o ponad 400 tys. do poziomu 12,7 mln. Liczba kart abonamentowych wzrosła o 324 tys. (do 6,134 mln), a prepaid o 89 tys. (do 6,565 mln).

Przychody P4 w I kwartale wyniosły 1,228 mld zł, o 24,5% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Przychody od użytkowników wyniosły 959 mln zł (wzrot o 18,7%). EBITDA wzrosła o 35,7% do 323 mln zł.

Na koniec marca 75% Polaków było w zasięgu sieci LTE. Przez tę sieć przechodziło 60% transmisji danych, która w marcu wyniosła 15,5 tys. TB. Wygenerowało ją prawie 6 mln kart SIM.

Zadłużenie P4 na koniec marca wyniosło 856 mln euro.

Źródło tekstu: wł

Tagi: p4
Komentarze
Zaloguj się
50. ~LepikPL
2

2015-05-28 11:21:53

@49 Faktycznie potwierdzam, że baza jest ładnie pozamiatana z nieaktywnych SIM. Dodatkowo bardzo szybko zamykają konta i likwidują numery niesolidnych płatników. Sugeruję ostrożność, jeżeli ktoś wisi kasę P4. Sprzedają padlinę od ręki i nie da się dogadać. @wlo prosisz, to Ci parę minusów dorzucam.

Odpowiedz

49. ~Luks
1

2015-05-26 23:53:35

Play od pewnego czasu ostro wyłącza karty. Ostatnio sprawdziłem kilka kart, którym niedawno wygasła ważność na przychodzące - wszystkie już nieaktywne. Za to karta od Ti działa już 1,5 roku ;)

Odpowiedz

48. ~gol
-2

2015-05-26 23:21:13

dlaczego zadłużenie jest podane w euro ? ktoś tu pięknie kręci

Odpowiedz

47. PiotrM
-2

2015-05-26 23:15:10

@31 tak właśnie ludzie czytają wiadomości. Mało kto zauważy, że przychody w PLN a zadłużenie w EUR. Taki mały przecież szczególik :)

Odpowiedz

46. ~:D
2

2015-05-26 17:53:21

@33 dobry jesteś z tym pozwoleniem od kilkunastu lat, uśmiałem się :D

Odpowiedz

45. ~
0

2015-05-26 16:12:58

Ciekawe, ile im przybyło kart z najtańszym abonamentem za 9 złotych? :)

Odpowiedz

44. ~
2

2015-05-26 16:11:04

@41, niekoniecznie, ale przedsiebiorstwa rzadza sie innymi prawami niz budzet domowy. Mimo zyskow, czasami dosc pokaznych i tak sie bierze kredyty, a zysk idzie do kieszeni wlasciciela.

Odpowiedz

43. wlo
-3

2015-05-26 16:03:51

słoneczny - kto ma?

Odpowiedz

-3

2015-05-26 15:28:11

Ale macie problemy z tymi minusami... strona mobilna i po problemie. Tu widac wszystkie komentarze. :)

Odpowiedz

41. ~
1

2015-05-26 14:49:02

@39 czyli jeśli dobrze rozumiem, zyski P4 są za małe żeby pokryć środki na rozwój sieci.

Odpowiedz

40. wlo
-2

2015-05-26 14:22:46

Tak sobie okiem rzuciłem na podobną statystykę sprzed 3 lat... Plej (P4 właściwie) nie ma bonusu tak dobrego już jak wtedy - MTR... Ponad 30% przychodów z tego tytułu mieli (wcześniej pewnie jeszcze więcej). Teraz raptem 20% łącznie z innych źródeł niż od użytkowników pochodzi. Dobrze było... Kiedyś ;-)

Odpowiedz

39. ~
2

2015-05-26 14:21:04

@30, w skrócie część zadłużenia to środki na rozwój sieci, a cześć (1,75 mld zł) właściciel Play wziął do własnej kieszeni. Ale najlepszy jest fragment: "Dzięki obu emisjom kontrolowany przez islandzkiego miliardera Thora Bjorgolfssona fundusz Novator i należący do greckiego miliardera Panosa Germanosa wehikuł Tollerton otrzymaliby od P4 już 3 mld zł." :)

Odpowiedz

38. wlo
-1

2015-05-26 14:16:27

37 - nie napiszę... Minusuj ;-) Akurat zupełnie mnie to nie obchodzi, a przynajmniej w jednym kolorze będą moje komentarze ;)

Odpowiedz