DAJ CYNK

Wyniki P4 po 3Q2011

20.10.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8833

Ważne 0

0

Po III kwartale P4 miało ponad 6,5 mln aktywnych kart SIM. Postpaid stanowi 44% bazy.

Po III kwartale P4 miało ponad 6,5 mln aktywnych kart SIM. Postpaid stanowi 44% bazy.

Te wyniki oznaczają, że w III kwartale P4 pozyskało ponad 0,5 mln aktywnych kart SIM, na co złożyło się ponad 230 tys. kart abonamentowych i ponad 270 tys. kart prepaid.

1/8 sprzedawanych przez P4 kart prepaid to startery Red Bull Mobile. Jeżeli chodzi o ofertę abonamentową, to większość klientów wybiera opcję za 88 zł niż za 66 zł.

Najpopularniejszymi smartfonami w Play w III kwartale były kolejno HTC Desire Z, Samsung S5830 Galaxy Ace oraz Samsung S5330 Wave 2 Pro.

Do programu testujsmartona.pl zapisało się już ponad 150 tys. osób. 70% z nich to klienci konkurencji, w całej ich masie przeważają abonenci sieci Orange. 90% wszystkich testerów jest zadowolonych z programu. Te;efpn kilka tysięcy osób, ale P4 podkreśla, że nacisk kładziony jest nie na sprzedaż, a na zapoznanie ze smartfonem.

Z jeszcze niezakończonej akcji SmartNet Surfers wynika, że prędkość transmisji w sieci P4 wynosi 2128 kb/s, kolejny jest Centertel (1708 kb/s), a trzeci Polkomtel (1474 kb/s).

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
129. ~Ola
0

2011-10-25 19:19:05

Mój chłopak już bardzo długo pracuje w serwisie telefonów i mają tam bardzo dużo kart sim innych operatorów Sam się często dziwi że karty które mają po kilka lat i nigdy nie były doładowane nagle przestają działać a po jakimś czasie znowu są aktywne

Odpowiedz

128. ~
0

2011-10-24 20:01:53

@126. I pewnie w salonie Play zajmujesz się rejestracją starterów z Ery i przenoszeniem ich do tej sieci? ;) Nawet jak widziałaś podobne sytuacje to nie koniecznie dotyczyły one całej sieci. Poza tym tak aktywowane karty były ważne zaledwie około 4-5 miesięcy. Jedyne logiczne wyjaśnienie podobnego zjawiska to chęć osiągnięcia założonych limitów sprzedaży przez dany POS (Point of Sale). A ponieważ te punkty nie są własnością firmy P4 to bardzo prawdopodobne jest, iż była to "prywatna" inicjatywa właściciela danego salonu. Pracujesz w jednym z dawnych punktów Germanos? Czy to raczej jeszcze inny właściciel? Ja w swoich analizach ilości kart w sieci Play opieram się na twardych danych i nie zauważam większych nieprawidłowości w porównaniu do innych operatorów. Przynajmniej w przypadku wyników za 2010 rok.

Odpowiedz

127. ~
0

2011-10-24 18:49:28

ola, fanatykow nie przekonasz. Oni rzeczywiscie wierza ze to jest rzeczywista liczba :D. Ja wiem, ze niby play ma polowe tego co orange czy plus ale sporadycznie trafiam na nr w play a dzwonie sporo. Duzo osob ma freshe dla sd i na handel na allegro a glowne numery maja w w3.

Odpowiedz

126. ~Ola
0

2011-10-24 18:39:12

Pewnego czasu na gwałt kazali nam poodpalać wszystkie simy prepaid z półek a także startery zasięgowe. Innym razem widziałam na Allegro dosłownie stosy po kilkadziesiąt tysięcy kart sim do sprzedania które były tylko aktywowane

Odpowiedz

124. ~
0

2011-10-24 11:08:00

haha wlo masz typowo polskoruskie podejscie do sprawy

Odpowiedz

123. wlo
0

2011-10-24 10:54:00

ad drenowania... Śmieszne argumenty, bo co kogo obchdzi po ile ktoś coś kupuje? Też zastanawiacie się dlaczego niektóre samochoduyy sa po 30 tysięcy a niektóre po 300? A jeszcze można i za 3 tysiące jeżdżące kupić - dla niektórych jeśłi to stosowena marka lepsze niż inne nowe z salonu? Jeśli komuś się coś opłaca bardziej, to normalne, ze kupi to co uważa. Ja powtarzam - dla mnie nie ma znaczenia cena do Play (zresztą w moim cenniku akurat tejst taka sama do Play ja do innych operatoró), bo dzwonię do Play ułamek procenta czasu - jeden dwa numery, jedno-dwa połączenia miesięcznie... Coś na rzeczy jest, skoro w bazie moich kontaktów ciągle Playa nie ma (bo nie mózna mówić, że 2 numery (przeniesione) u kontaktów posiadających także inne numery w innych sieciach - co ciekawe - na ponad 400 kontaktów w ksiązce to jakiś znaczący udział ;-)

Odpowiedz

122. ~
-1

2011-10-23 08:41:33

121, identycznie postepuje. Wysylam tylko prosbe o kontakt. Jelenie dzwonia.

Odpowiedz

121. ~
-1

2011-10-23 08:34:05

ja dzwonię na koszt odbiorcy w orange-konto mam ważne 2 lata, używam też play żeby wysyłać powiadomienia by frajer oddzwonił-tu wydaje 5zł na rok

Odpowiedz

120. ~luki
1

2011-10-23 08:29:15

@ 119 sam jesteś jeleń, bo jak masz sprawę to TY dzwonisz i TY płacisz 73-80 gr za połączenie do Play. Więc jakbyś nie był jeleń to byś wybrał opcję gdzie jest tanio do wszystkich sieci czyli PLAY

Odpowiedz

119. ~
-1

2011-10-23 05:30:03

117, ja jak widze numer play to tylko puszczam dzwonka i jak jelen ma sprawe to niech oddzwaniaja

Odpowiedz

118. ~
0

2011-10-22 23:56:10

117 A powinno obchodzić. A kto jest w jakiej sieci to jego prywatna sprawa.

Odpowiedz

117. ~
1

2011-10-22 19:00:36

Kogo to obchodzi że stawki z Play drenują kieszenie klientów W3? Ja mam Play i jakoś się tym nie przejmuję. Jak komuś to nie odpowiada to ma problem. Niech zmieni sobie sieć na Play żeby mieć taniej albo niech się pogodzi z wyższymi kosztami albo niech w ogóle nie dzwoni. To oni mają sprawy do mnie a nie ja do nich. Zresztą do mnie i tak mało ludzie dzwonili nawet jak miałem kiedyś numer w innej sieci i tak jest też teraz gdy mam w Play. Już dosyć się kiedyś namartwiłem o ludzi i ich sprawy i guzik z tego miałem. Teraz już się martwię i dobrze mi z tym i dlatego patrzę na swoje koszty a nie na cudze.

Odpowiedz

115. ~Słoneczny
0

2011-10-22 15:31:51

@112, a ty kolego dziwnym trafem tu się często nie udzielasz i tobie się nie nudzi? To taka moralność Kalego, co? Może mi jeszcze dasz wytyczne, kiedy i w jakich godzinach wolno mi odpowiadać na komentarze? Może się zamienimy cwaniaczku, bo ja nie mogę chodzić i wcale mi nie w śmiech siedzenie w domu. Odezwał się mądrala od siedmiu boleści.

Odpowiedz

114. ~
0

2011-10-22 08:47:50

104. Może równie dużo zaangażowania Olu wykaż opisując, jak W3 robi z ludzi idiotów utrzymywaniem strasznie wysokich stawek 73-80gr stawek do Play. Ilość klientów w Play nie wpływa na kieszeń tych klientów, natomiast wysokie stawki do P4 drenują kieszenie klientów W3. A tak na marginesie nie podoba się abo za 1zŁ? Może konkurencja też wprowadzi. :P

Odpowiedz

113. ~
0

2011-10-21 17:42:51

Nie ma co dywagować, każdy operator ma martwe karty. A Play najbardziej się mi opłaca bo ma najniższą, stałą stawkę do wszystkich sieci. W żadnym abonamencie tyle nie znajdę.

Odpowiedz