DAJ CYNK

Wyniki GTS CE po 4Q2009

03.03.2010

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

W 2009 roku Grupa GTS Central Europe, do której należy GTS Energis, zanotowała przychody na poziomie 384,5 mln euro (spadek o 12% w porównaniu z 2008 rokiem).

W 2009 roku Grupa GTS Central Europe, do której należy GTS Energis, zanotowała przychody na poziomie 384,5 mln euro (spadek o 12% w porównaniu z 2008 rokiem).

EBITDA wzrosła o 11% i osiągnęła wartość 86 mln euro. Marża EBITDA wyniosła 22% - w porównaniu z 18% z poprzedniego roku; Łączna wartość nakładów inwestycyjnych w 2009 roku wyniosła 46,4 mln euro.

Jestem bardzo zadowolony z wyników uzyskanych w 2009 roku. Zakończyliśmy proces restrukturyzacji organizacyjnej, w wyniku którego powstało siedem jednostek biznesowych. Nowo powstałe jednostki działające na poziomie regionalnym: Sprzedaż Międzynarodowa i Sprzedaż Hurtowa Usług Głosowych dzięki operacyjnej skali i zasięgowi sieci światłowodowej, zapewniają operatorom regionalnym najwyższą jakość usług transmisji danych i głosu. Krajowe jednostki biznesowe koncentrują się na obsłudze klientów korporacyjnych działających lokalnie. Powstanie nowej struktury organizacyjnej, jak również utworzenie regionalnego działu zakupów i międzynarodowego centrum zarządzania siecią, przyczyniło się do podniesienia jakości obsługi klientów i wzrostu efektywności. Wprowadzone zmiany zapewniły również przejrzystość działania organizacji i jasnego określenia odpowiedzialności w całej Grupie - powiedział Adam Sawicki, prezes zarządu Grupy GTS CE.

Źródło tekstu: GTS Energis, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy