DAJ CYNK

Wyniki Apple w 3Q2012

26.10.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3008

Ważne 0

0

W III kwartale Apple zanotowało 36 mld dolarów przychodu oraz 8,2 mld dolarów zysku. To wzrost odpowiednio o 27,2% oraz 24,2% w porównaniu z III kwartałem 2011 roku.

W III kwartale Apple zanotowało 36 mld dolarów przychodu oraz 8,2 mld dolarów zysku. To wzrost odpowiednio o 27,2% oraz 24,2% w porównaniu z III kwartałem 2011 roku.

Sprzedaż poza USA odpowiadała w III kwartale za 60% przychodów.

W III kwartale Apple sprzedało 26,9 mln iPhonów (58% więcej niż w kwartale rok wcześniej), 14 mln iPadów (26% więcej), 4,9 mln Maców (więcej o 1%), 5,3 mln iPodów (19% mniej).

Źródło tekstu: Apple, wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~suker killah
0

2012-10-26 17:45:41

@9 - jak ktoś chce zaklinać rzeczywistość do swoich chęci, to zawsze może próbować - zazwyczaj z opłakanym skutkiem, ale próbować że białe jest czarne zawsze można... tak sobie myślę czy gdyby Apple powstało w Polsce, co oczywiście w żadnym razie nie jest możliwe i dłuuugo jeszcze nie będzie, ale gdyby - to ile lat by miało szansę poistnieć w polskim piekiełku, zanim by polactwo zagryzło tą spółkę... jak tak poczytać komentarze pod KAŻDYM newsem dot. Apple to ma się studium społeczeństwa polskiego jak na tależu. Dla jasności - nie mam i na razie nie zamierzam mieć iphona, bo nie wydał bym ~3000zł na telefon, to tak z góry informacja dla polaczków którzy zapewne zaraz by mi wykazali jaki to ze mnie gadżeciaż, frustrat i gimnazjalista któy musi się dowartościować drogą zabawką żeby zaszpanować przed kolegami z warszawki, bo jak wiadomo jak ktoś w Polsce ma iphna to żeby zaszpanować ;D

Odpowiedz

24. ~suker killah
0

2012-10-26 17:34:21

@2 - bo te wyniki zostały już wcześniej "wliczone" w cenę akcji przez inwestorów, te 2% to po prostu drobna korekta. Jak byś przeanalizował reakcję rynków na publikację wyników to jest to standard. @4 - dla mnie to głupi jest człowiek który nazywa tak drugiego bo ten kupił taki a nie inny telefon, jakim trzeba być idiotą żeby tak postrzegać świat? Swoją drogą to jest to bardzo dobry telefon, jedyne nad czym można dyskutować to zawyżona cena, choć jeśli porównać jakość wykonania samoego urządzenia abstrachując od oprogramowania, to jest ona o wiele wyższa niż np. tandetny klekot - SGIII, co uzasadnia wyższą cenę... @13 - mi WP bardzo odpowiada, ale myślę że microsoft zrobił rzecz niewybaczalną, bo zostawił na lodzie użytkowników WP 7.5, którzy nawet jak kupili telefon tydzień temu, nie będą mieli wsparcia a deweloperzy nie będą robić dla nich aplikacji, bo wchodzi WP 8, a użytkownich 7.5 nie mogą updatować, dostaną jedynie nakładkę na ekran startowy, poza tym wszystkie systemy mają nawigację turn by turn, a WP nie, ma być w WP 8 ale - ponownie - użytkownicy WP 7.5 zostają na lodzie, zresztą żadna aplikacja z WP 8 nie będzie działała na poprzednich wersjach WP... krótko mówiąc, Microsoft wydymał swoją i tak małą bazę użytkowników WP 7.5 JAKO JEDYNY, tego nie zrobił nikt inny, ani użytkownicy Androida ani iOS nie zostali pozostawieni w próżni, myślę że z tej bazy którą MS z trudem zdobył 95% jest wściekła i przejdzie do iOS/Androida, także przy całej sympati do WP 7.5, który mi bardzo odpowiada to to co zrobił Microsoft jest po prostu niewybaczalne i myślę że WP 8 od samego początku jest skazany na porażkę właśnie przez to. Oczywiście inna sprawa to tablety MS z Windowsem 8, które moim zdaniem mogą odnieść bardzo duży sukces.

Odpowiedz

23. rcicho
0

2012-10-26 14:50:16

Odnośnie tematu: Inwestorzy i analitycy są rozczarowani najnowszymi wynikami Apple: http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,12742528,Apple_podal_rozczar owujace_wyniki_i_scial_prognozy.html

Odpowiedz

22. WitekT
2

2012-10-26 14:35:10

rcicho: bo to producent obstawiający totalnie wszystkie półki cenowe, a więc bardzo przed tym "ubezpieczony", także o wiele większą sprzedażą na wolnym rynku?

Odpowiedz

21. rcicho
0

2012-10-26 14:32:59

Witek - to dlaczego tej sezonowości nie widać po sprzedaży smartfonów Samsunga?

Odpowiedz

20. ~Fobs
0

2012-10-26 12:33:05

Obstawiam spadek w przyszłym roku. Jakoś nie chce mi się wierzyć w wieczny wzrost przy braku innowacji.

Odpowiedz

19. WitekT
2

2012-10-26 12:17:48

18: rok kalendarzowy a sprawozdawczy to nie jest wymysł USA - to wybór spółki. Kanadyjski RIM ma kwartał sprawozdawczy zupełnie nieporywający się z kwartałem kalendarzowym. W Polsce, z tego co pamiętam, też na giełdzie jest jakaś spółka z "kopniętym" rokiem. Co do porównywania - myślę, że wejście nowego modelu niekoniecznie musi mieć aż taki wpływ. Pamiętaj, że dotychczasowy tanieje i jest dostępny dla szerszego grona odbiorców. Bardziej wpływ ma sezonowość u operatorów, bo to oni w znaczącej mierze odpowiadają za sprzedaż iPhona.

Odpowiedz

18. ~
-1

2012-10-26 12:11:20

Witek - analiza wyników takiej spółki jak Apple nie jest taka prosta sprawa. 3 kwartał ub roku (w USA to 4 kwartał) to były ostatnie miesiące sprzedaży iPhone4 kiedy to klienci powstrzymywał się przed kupnem czekając na nowy model. Nowy iPhone4s debiutował na początku 4 kwartału a dokładniej 1 czy 2 października a więc jest to wytłumaczenie słabej sprzedaży. Tym razem nowy iPhone debiutował we wrześniu a do sprzedaży wszedł zdaje się 21 września. Teoretycznie oznaczałoby to wzrost o jakieś dodatkowe 6-7 mln sztuk. Tego jednak nie widać porównując wynik 2/2013 do 3/2012. Prawdę dopiero. pokaże porównanie kwartału 4/2012 do 4/2011 bo to pełne 3 miesiące sprzedaży nowych modeli. rcicho

Odpowiedz

17. ~pingpong
0

2012-10-26 11:14:29

@11 coś o takich jak Ty http://www.youtube.com/watch?v=7huae767Rxg&feature=player_em bedded

Odpowiedz

16. ~
0

2012-10-26 11:10:41

Szkoda, ze na iphony popyt przekracza wszelkie oczekiwania. Sluszne byly prognozy wall street ze Apple bedzie sprzedawac ponad 50 mln iphonow 5 kwartalnie. Ilosc zamowien i czas oczekiwania zdaje sie to potwierdzac. Foxconn jest dla nich stanowczo za maly.

Odpowiedz

15. WitekT
1

2012-10-26 11:07:08

9: porównywać powinno się do analogicznego kwartału. III bywa zawsze słabszy, tak jak IV (święta) jest zawsze okresem żniw. Więc porównanie, na które się powołujesz, jest trochę oderwane od realiów.

Odpowiedz

14. ~Zbyszek
0

2012-10-26 10:56:05

Może i sprzedaliby więcej w tym kwartale, ale mają pustki w magazynach. Straszne wyhamowanie jeżeli nie wyrabiają z produkcją i pomimo strasznie silnej konkurencji, stosunkowo taniego, a bardzo dobrego SGSIII, nowego Note, nowości od Nokii and soo on, Apple dalej sprzedaje się bardzo dobrze. Nie nazywałbym sytuacji Apple jako wyhamowywanie, a raczej stabilizacja.

Odpowiedz

12. ~
0

2012-10-26 10:52:01

Bańki NIE pękają powoli, a wręcz odwrotnie - to tak na marginesie ;)

Odpowiedz

13. ~Pan z pieskiem
0

2012-10-26 10:52:01

@11- A pomyśleć, że dziś polska premiera Windows 8. Może to dobry czas? Ogryzek ma w ...nosie polski rynek a tego o Microsofcie nie można powiedzieć. No i za te same pieniądze dostaniesz o wiele lepszy technicznie sprzęt. Jak Microsoft poprawi system mobilny, to poradzi sobie i z japcokiem. System już obsługuje BT oraz karty pamięci :D Kierunek wygląda dobrze.

Odpowiedz