DAJ CYNK

Wynalazca SMS-ów przyjedzie do Polski

16.09.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

19. października po raz pierwszy w Polsce wystąpi z wykładem Ian Pearson - znany brytyjski futurolog, twórca koncepcji krótkiej wiadomości tekstowej SMS.

19. października po raz pierwszy w Polsce wystąpi z wykładem Ian Pearson - znany brytyjski futurolog, twórca koncepcji krótkiej wiadomości tekstowej SMS.

Światowej sławy ekspert przyjął zaproszenie Vectry do wzięcia udziału w spotkaniu pod hasłem "Podróż w przyszłość", które odbędzie się podczas organizowanej w Sopocie XXXVII Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE 2010.

Ian Pearson już od niemal 20 lat cieszy się na całym świecie niesłabnącym uznaniem. Jego najbardziej spektakularne dokonania to wynalezienie w 1991 roku krótkich wiadomości tekstowych, popularnych dzisiaj SMS-ów. Zasłynął również jako autor projektu aktywnego szkła kontaktowego, wykorzystywanego dziś w nowoczesnej okulistyce.

Ian Pearson jest absolwentem Queen's University w Belfaście, gdzie studiował matematykę i fizykę. Po zakończeniu nauki pracował w wielu instytucjach związanych z  inżynierią, aeronautyką i cybernetyką. Był również felietonistą magazynu Rolling Stone. W latach 1991-2007 pracował dla British Telecom - był pierwszym futurologiem zatrudnionym przez tę instytucję. Zajmował się przede wszystkim śledzeniem i analizowaniem zmian z zakresu technologii i określaniem możliwości oraz kierunków rozwoju firmy.

Obecnie współpracuje z instytutem futurologicznym Futurizon. Pearson jest także konsultantem rządowym w kwestiach związanych z rozwojem technologii informacyjnej, środowiskiem, transportem, starzeniem się społeczeństwa oraz bezpieczeństwem narodowym. Z jego usług korzystają rządy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Danii, i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.  Poza British Telecom Ian Pearson pracował również dla takich koncernów jak Ernst and Young, Fujitsu oraz Canon .

Źródło tekstu: Vectra

Komentarze
Zaloguj się