DAJ CYNK

Wyłączyli sieci komórkowe, aby zapobiec protestowi

14.08.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4924

Ważne 0

0

Władze San Francisco postanowiły wyłączyć sygnał sieci komórkowych na jednym z obszarów tamtejszej komunikacji miejskiej (BART), aby zapobiec planowanemu protestowi. Przyniosło to spodziewane rezultaty.

Władze San Francisco postanowiły wyłączyć sygnał sieci komórkowych na jednym z obszarów tamtejszej komunikacji miejskiej (BART), aby zapobiec planowanemu protestowi. Przyniosło to spodziewane rezultaty.

Wszystko za sprawą protestu, który na 11. sierpnia zaplanowała grupa No Justice No BART. Miał się on odbyć z zaskoczenia, jednak policji udało się dotrzeć do planów jej organizacji.

Władze San Francisco zdecydowały się na wyłączenie zasięgu sieci komórkowych na określonych stacjach, aby uniemożliwić kontakt pomiędzy organizatorami protestu. Ostatecznie protest się nie odbył.

Powstaje jednak pytanie, na ile nowe technologie mogą mieć wpływ na tego typu akcje? Przypomnijmy, że po ostatnich zamieszkach w Wielkiej Brytanii tamtejsza policja dzięki współpracy z RIM, producentem urządzeń BlackBerry, już zaczęła stawiać pierwsze zarzuty jego uczestnikom.

Źródło tekstu: The Register, wł

Komentarze
Zaloguj się
33. ~Pinok
0

2011-08-17 12:57:06

@32 no Bart Simpson, nie znasz ? ;)

Odpowiedz

32. ~Ktuś
0

2011-08-16 15:36:14

A ja się tak spytam, co to jest BART?

Odpowiedz

31. ~
0

2011-08-16 06:05:09

30, dobre pytanie

Odpowiedz

30. ~
0

2011-08-15 22:53:11

a co na to UKE? Byl oficjalny wniosek o zgode?

Odpowiedz

29. ~
0

2011-08-15 22:42:28

"dlatego ja na androidzie szyfruje sms-y" ROTFL

Odpowiedz

28. WitekT
1

2011-08-15 16:51:54

Przemek: fixed, dzięki! :-)

Odpowiedz

27. ~Przemek
1

2011-08-15 16:46:18

w tytule newsa nie powinno byc czasem"protestowi" a nie "prostestowi"?

Odpowiedz

26. ~M
1

2011-08-15 10:29:25

Q! Zacznij sie uczyć angielskiego - samo Google Translate nie wystrarcza http://www.bart.gov/news/articles/2011/news20110812.aspx BART temporarily interrupted service at select BART stations as one of many tactics to ensure the safety of everyone on the platform.

Odpowiedz

24. Q!
-1

2011-08-15 08:42:16

@22 - cały dowcip Twojego komentarza polega na tym, że sam BART to sobie może - to nie jest prywatny środek transportu i sami nie mogą decydować czy ot tak sobie wyłączyć sygnał czy też nie.

Odpowiedz

22. ~m
1

2011-08-15 00:37:12

Cały dowcip tego newsa polega na tym, że to nie "władze San Francisco" (cokolwiek miałoby to oznaczać), ale sam BART odciął komórki w metrze.

Odpowiedz

21. zajadacz
1

2011-08-14 23:25:47

To naprawdę jest już Orwell... Ludzie, nie zapominajcie, że rząd i coś co się samo nazywa władzą jest dla was i ma pełnić tylko i wyłącznie funkcję administracyjną, a nie ograniczać wolność! Polecam każdemu: http://www.youtube.com/watch?v=DfFH-KhtDKY

Odpowiedz

20. ~nestor
1

2011-08-14 22:58:38

Jurek Orwell się kłania... Czytajcie "Rok 1984" póki można!

Odpowiedz

19. ~
-1

2011-08-14 22:02:46

16, 17: Jeśli na włączonym profilu "Offline" możecie dzwonić na numer alarmowy, to w tej sytuacji także byście mogli.

Odpowiedz

18. pduncz
2

2011-08-14 21:53:53

Wpływ nowych technologii na świadomość społeczeństwa i umiejętność funkcjonowania po odcięciu od nich to niezmiernie ciekawy temat.

Odpowiedz

17. ~słoneczny
-1

2011-08-14 21:33:10

Teoretycznie powinien działać.

Odpowiedz