DAJ CYNK

Wyciek haseł użytkowników Dropboxa

14.10.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4986

Ważne 5

1

Nieznana grupa hakerów uzyskała dostęp do loginów i haseł użytkowników Dropboxa.

Nieznana grupa hakerów uzyskała dostęp do loginów i haseł użytkowników Dropboxa.

Łupem hakerów padło prawie 7 mln haseł do kont w serwisie. W zamian za wirtualną walutę, Bitcoin, upubliczniane są kolejne dane użytkowników.

Jak informują właściciele serwisu, Dropbox nie został zaatakowany przez hakerów. Dostęp do haseł uzyskali oni za pośrednictwem innych usługi i serwisów. Większość internautów korzysta z tych samym loginów i haseł w wielu różnych miejscach, co dodatkowo naraża ich na ataki. Nie oznacza to, że dane użytkowników są bezpieczne i właściciele Dropboxa sugerują jak najszybszą zmianę hasła w serwisie.

Co ciekawe nie jest to pierwszy tego typu przypadek. Podobna sytuacja miała miejsce w 2012 roku, kiedy to hakerzy w identyczny sposób uzyskali hasła użytkowników, jednak na dużo mniejszą skalę. Pomimo tego, że Dropbox w tej sytuacji nie zawinił, to niełatwo będzie serwisowi pozbyć się złej opinii na swój temat.

Źródło tekstu: ZDnet; wł

Tagi: dropbox
Komentarze
Zaloguj się
21. ~Nick
1

2014-10-15 12:31:40

na db mam mało przydatne dane np. książka do wczytania w aplikację. Poufnych danych tam nie wrzucam.

Odpowiedz

20. ~HD
0

2014-10-15 11:32:58

Używam Dropa. I jednak chmury nie są takie bezpieczne jak ich właściciele przekonywali 2 lata temu. Afera z ajklałdem tera z dropem i w obydwu przypadkach to nie właściciele są winni tylko kto inny. Ale kogo to obchodzi kto jest winny- dane wyciekły czyli chmury nie są bezpieczne jednak ...

Odpowiedz

19. ~
1

2014-10-14 18:46:20

@9 zapłacić 9,99 ? / miesiąc

Odpowiedz

1

2014-10-14 18:15:40

Na pastebin.com są już dostępne paczki z hasłami.Można dla świętego spokoju przejrzeć,czy Nas tam nie ma.Co dziwne,pełno jest skrzynek z hotmail ale znów hasła- o czym napisali w swoim oświadczeniu- jakieś dziwne,bo występują np. hasła złożone z samych cyfr.

Odpowiedz

17. ~hehhe
-1

2014-10-14 18:10:40

Tylko onedrive :)

Odpowiedz

16. ~marcellove
0

2014-10-14 17:51:46

Co to jest Dropbox?

Odpowiedz

15. ~kiiichaaa
0

2014-10-14 17:15:28

"najpierw icloud, niedawno snapchat, teraz to... jescze troche i banki" banki były już i są :) . Ja się przestałem "jarać" chmurkami bo to pić na wodę ! Zresztą zadna w tym filozofia bo wszystko co jest udostępnione publicznie to prędzej czy później się do niego dostaną :( . Własny serwer odizolowany od internetu, szyfrowany Smartfon w tym karta microsd i małe zielone ludki mogą mi na skoczyć pffff

Odpowiedz

14. ~Calm7
0

2014-10-14 17:14:48

13). Napisał: polskiej u s ł u g i, a nie polskiej firmy Orange :-)

Odpowiedz

13. ~kamiler
3

2014-10-14 17:03:10

@10 - a kto wykupił Orange, że jest polską firmą ? kiedy ? ile zapłacił ??oświeć proszę !!!

Odpowiedz

12. ~
-1

2014-10-14 16:33:07

Usunąłem konto. Plus chmura lepsza.

Odpowiedz

11. Red_PL
1

2014-10-14 16:26:15

tak to jest jak się podaje dane logowana w dziwnych aplikacjach ;)

Odpowiedz

10. ~
0

2014-10-14 16:15:24

Tak to jest jak korzysta się z jakiejś zagranicznej firmy krzak. Ja korzystam z polskiej usługi Orange Cloud i nic mi jeszcze nie wyciekło

Odpowiedz

0

2014-10-14 16:11:30

Jak dostać ten 1TB ?

Odpowiedz

8. Sig
1

2014-10-14 16:03:49

zmieniłem właśnie swoje, swoją drogą dobrze wiedzieć, że dodali też kody SMS

Odpowiedz

7. ~sPiDeK
1

2014-10-14 16:03:32

[13:00] Aktualizacja: Dropbox na swoim oficjalnym blogu poinformował godzinę temu, że opublikowana lista haseł po weryfikacji okazała się nie związana z kontami użytkowników serwisu.

Odpowiedz