DAJ CYNK

Wstępny obraz polskiego rynku kart SIM po 3Q2012

30.11.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 13506

Ważne 0

0

W III kwartale najwięcej kart SIM pozyskała znów PTC, Polkomtel w końcu przestał tracić. Peleton trzech największych operatorów zaczyna wyraźnie się rozjeżdżać, każde miejsce niżej na podium to milion kart mniej - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

W III kwartale najwięcej kart SIM pozyskała znów PTC, Polkomtel w końcu przestał tracić. Peleton trzech największych operatorów zaczyna wyraźnie się rozjeżdżać, każde miejsce niżej na podium to milion kart mniej - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

PTC notuje czwarty bardzo dobry kwartał z rzędu przede wszystkim dzięki wprowadzeniu rocznej ważności konta, choć okupuje to spadkiem ARPU. W raporcie Deutsche Telekom napisano, że wprowadzenie rocznej ważności konta spowodowało zwiększenie bazy prepaid o 1 mln w 2011 roku oraz o 1,5 mln w trzech kwartałach 2012 roku.

Pozostali operatorzy w II kwartale zyskali 9 tys. kart SIM. W tej kategorii rosną praktycznie tylko oferty mobilnego Internetu sprzedawane przesz operatorów kablowych i Cyfrowy Polsat, oparte w najczęściej o sieć P4. Virgin Mobile, mający teraz kilkanaście-małe kilkadziesiąt tys. kart SIM, nie miał jeszcze większego wpływu na kwartał kończący się 30. września.

Operator Po 3Q12 Zmiana w 3Q12

PTC

15,575 mln

+526 tys.

Centertel

14,759 mln

+2 tys.

Polkomtel

13,771 mln

+8 tys.

P4

8,2 mln

+400 tys.

Pozostali

0,794 mln

+9 tys.

Razem

53,099 mln

+945 tys.



Po weekendzie opublikujemy pełny obraz rynku kart SIM wraz z podziałem na postpaid i prepaid. Pełny obraz polskiego rynku kart SIM po II kwartale publikowaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
115. ~abonent t-mobile
0

2012-12-03 20:01:31

ok. Dzięki

Odpowiedz

114. ~
0

2012-12-03 19:09:52

@ abonent T-Mobile. W 110 jest podany bezposrednio link do tematu na forum, gdzie piszemy o ofertach przedluzeniowych w T-M. Skopiuj sobie link i wklej

Odpowiedz

113. ~abonent t-mobile
0

2012-12-03 19:02:40

106,prośba o podanie linku do forum o którym piszesz, bo ja nie mogę(nie umiem) znal.

Odpowiedz

112. ~
0

2012-12-03 13:59:38

@111 - sorki, ale gdzie Lumii 800 nie ma :)

Odpowiedz

111. ~
0

2012-12-03 13:52:05

*106, nie wiem w jakim mieście sprawdzałeś oferty ale jak dostaniesz lumie w Play, to graj w lotto, bo masz chłopie szczęście

Odpowiedz

110. ~
0

2012-12-03 13:44:47

@ 106, wystarczy trochę poszukać. Tutaj masz oferty, jakie możesz uzyskać na przedłużenie umowy http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=63176&postdays=0&a mp;postorder=asc&start=270

Odpowiedz

109. ~
0

2012-12-03 13:31:05

@106, zapraszam na forum do działu Przedłużenie umowy w T-Mobile. Dowiesz się dokładnie co można uzyskać na przedłużenie w T-M. Naprawdę nie jest źle.

Odpowiedz

108. ~
0

2012-12-03 13:29:41

@105, ostatnio znajomy przedłużał i otrzymał za 63zł 600min do wszystkich, 250MB, w T-M no limit, sms do wszystkic no limit + telefon chyba HTC one X za 100zł.

Odpowiedz

107. ~abonent t-mobile
0

2012-12-03 12:56:58

105, Zapomniałem dodać, że w w/w abonamencie w Play rozmowy w sieci są bez opłat przez cały okres umowy za co w T-mobile trzeba płacić (niewiele ale trzeba)

Odpowiedz

106. ~abonent t-mobile
0

2012-12-03 12:49:36

105, Po 8 latach w T-Mobile dostałem propozycję aneksu umowy na kolejne 2 lata.I tak ab. 79.90zł, 500 minut w ab. 200mb internet tel np.lumia 800 249zł (jest to oferta-propozycja taka sama jak dla człowieka bez stażu w w/w sieci). W Play ab. 79zł. 650 minut w ab. 1 Gb internet tel np. lumia 800 169zł. w związku z tym mam pytanie.Gdzie jest to więcej??? Pytam bo być może coś uszło mojej uwadze, a temat jest dla mnie interesujący ponieważ kończy mi sie za 2 tygodnie ab. w t-mobile dlatego odwiedziłem 4 czołowych operatorów gsm i oto mój ranking. 1.Play Orange - małe różnice w ofercie która mnie interesuje (przeniesienie numeru) 2.Plus GSM 3.T-Mobile (i to już nie różnica w ofercie...to przepaść)

Odpowiedz

105. ~
0

2012-12-03 11:11:21

Teraz T-Mobile jest najszybciej rozwijającą się siecią w PL.Play też startery z c-coli rozdaje ale cóż oferta nie poprawia się od dłuższego czasu i ludzie to dostrzegają. Nowych klientów ciężko zdobyć a na przedłużenie T-M, Orange i Plus dają juz więcej niż Play na dzień dobry więc nie ma sensu się przenosić. Problemy z jakościa też nie są wymyślone

Odpowiedz

104. Blank
0

2012-12-03 10:55:36

102, biorąc pod uwagę kreatywne liczenie T-Mobile jak najbardziej już nie :)

Odpowiedz

103. ~
-1

2012-12-03 10:32:43

Jakim trzeba być łosiem żeby kupować T-Mobile. Już Plus ma lepszą ofertę niż Te Debile.

Odpowiedz

102. ~Orad
0

2012-12-03 09:18:16

No to P4 nie jest już najszybciej rozwijającą się siecią w Polsce, jak głoszą w reklamach.....

Odpowiedz

101. ~Facet
-1

2012-12-03 08:43:29

A wcześniej wszyscy śmiali się z PTC, że sieć traci klientów. Trochę forsy na marketing, parę uśmiechniętych niemieckich twarzy w reklamach i bydło leci do salonów:)

Odpowiedz