DAJ CYNK

Wstępne wyniki Polkomtela na koniec 2010 roku

14.01.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3234

Ważne 0

0

Przychody Polkomtela spadły w 2010 roku o około 1% do 7,7 mld zł, lekki spadek najprawdopodobniej zaobserwujemy też w 2011 roku. Rok zakończył się z bazą 13,74 mln klientów, liczba abonentów kontraktowych wyniosła 7,482 mln - poinformował PAP Jarosław Bauc, prezes Polkomtela.

Przychody Polkomtela spadły w 2010 roku o około 1% do 7,7 mld zł, lekki spadek najprawdopodobniej zaobserwujemy też w 2011 roku. Rok zakończył się z bazą 13,74 mln klientów, liczba abonentów kontraktowych wyniosła 7,482 mln - poinformował PAP Jarosław Bauc, prezes Polkomtela.

Inwestycje w 2010 roku wyniosły około 800-900 mln zł, a w 2011 roku będą nieco wyższe - zapowiada Bauc. Dodaje, że pieniądze zostaną głównie przeznaczone na rozbudowę infrastruktury, w tym na rozbudowę CDMA i także rozbudowę stacji 2G i 3G, oraz w transmisję danych, a także sieć światłowodową i IT.

Przychody detaliczne wyniosły w 2010 roku około 6,2 mld zł. Zysk netto lekko wzrósł w minionym roku. Polkomtel pozostanie spółką dywidendową bez względu na to, jakie projekty będzie realizować. Z zysku za trzy kwartały 2010 roku Polkomtel przeznaczył na zaliczkę na poczet wypłaty dywidendy 50 proc. zysku, który wyniósł 1,0 mld zł.

Prezes nie wykluczył też ewentualnej współpracy Polkomtela z Polsatem przy starcie w przetargu na LTE i oferowaniu usług w tej technologii.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
21. ~francuski
0

2011-01-17 10:18:06

LTE i multioferta z być może również lepszą dzięki przejęciu Polkomtela telefonią to by było coś w wykonaniu Cyfrowego Polsatu.

Odpowiedz

20. a_lex
0

2011-01-16 21:11:48

To 500 mln na dywidendę, prawie milion na inwestycje - znaczy cały zysk wydany?

Odpowiedz

19. ~były Plus
0

2011-01-16 12:43:40

no to przyczyniłem się do tego 1%... przeniosłem już trzy numery do Playa a czwarty w drodze i nie żałuję.Za 27,50 zeta miałem "aż 90 minut"(rabat 50%) a obecnie za 24,50 tylko 340 do wszystkich przez pół roku a później 270 przez kolejne i 240 przez kolejne no i w sieci rozmawiam za friko.Play jest dla ludzi a Plus to czysty wyzysk.

Odpowiedz

18. albek
0

2011-01-16 11:26:46

Ta dywidenda niezła jest z tego co pamiętam to jeszcze wypuścili obligacje żeby mieć na to. Więc pomysł przeciętny. @14 -> to kup jak chcesz dlaczego nie ?? nie masz tyle ? to nie mów co kto ma robić :)

Odpowiedz

17. ~
0

2011-01-15 10:15:02

@14. Naucz się czytać ze zrozumieniem a nie wprowadzasz ludzi w błąd. Zysk Polkomtela w 2010 wyniósł 1mld zł a wypłacono 50% zaliczki, czyli 500mln złotych. Fragment wiadomości, który o tym mówi: "Polkomtel przeznaczył na zaliczkę na poczet wypłaty dywidendy 50 proc. zysku, który wyniósł 1,0 mld zł".

Odpowiedz

16. ~
0

2011-01-15 08:59:25

Polska już jest sprzedana. teraz czas na ostatnie rodzynki. A wszystko dzieje się od 1989 roku. Poczytajcie wreszcie kto to zrobił. Janusz Lewandowski to jeden z tych "cudotFUrców".

Odpowiedz

15. ~impassive
0

2011-01-14 22:39:34

14. Jak to kiedyś powiedział p. Janusz Lewandowski - Polacy nie potrzebują kapitału, wystarczy, że będą pracować.

Odpowiedz

14. ~
0

2011-01-14 22:01:48

Zysk 2 mld, a całość chcą sprzedać za 17 mld. Gdzie tu logika? Przecież to za darmo chcą oddać! TO tak jakby ktoś zarabiał powiedzmy 3 tys., a daliby mu 30 tys. odprawy, ale on już nigdy nie będzie pracował. Dlaczego robi się w myśl zasady "po nas choćby i potop"?

Odpowiedz

13. h.des
0

2011-01-14 18:32:21

1 mld zysku netto - ta liczba zawsze mi się przypomina gdy w temacie dla przedłużających abo jakiś konsultant pisze, że firma telekomunikacyjna to nie fundacja charytatywna i dla tego te oferty przedłużneiowe są tak słabe - przecież operator musi zarabiać :))

Odpowiedz

12. kanonierka
0

2011-01-14 16:19:06

Prezes Bauc (były minister finansów), niech się przyzna ile z tych przychodów uzyskał od odchodzących abonentów naciągając ich na swoje regulaminy ? Zresztą inne opy też tak, albo jeszcze bardziej naciągają abonentów. Mam tu na myśli rowiązanie/wypowiedzenie umowy, które następuje w 30 dni po upływie okresu rozliczeniowego, a nie po upływie 30 dni od daty rozwiązania/wypowiedzenia umowy. Tym procederem winni zająć się UKE, UOKiK i prokuratora włącznie !

Odpowiedz

11. ~edgar
0

2011-01-14 14:21:36

Polkomtel rychło zostanie sprzedany i kto inny będzie się martwił, dlaczego z Plusa odchodzą abonenci. Takie jest wrażenie po przeczytaniu wypowiedzi Bauca, niestety.

Odpowiedz

10. piotrM
0

2011-01-14 13:44:08

kormoran: A ty potrzebujesz usług czy telefonu? Jakie masz abo z takimi wymaganiami w innej sieci? Masz może 50 zł czy jeszcze mniej?

Odpowiedz

9. ~kormoran
0

2011-01-14 11:34:10

W Plusie jest dużo telefonów za złotówkę i minuty na rozmowy.Dziś liczą się dobre smartfony i pakiety na transfer danych.Ciekawe kiedy taki Plus będzie w stanie wprowadzić do oferty giganta Motorolę Atrix ( 1GB RAM,dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra2,bateria 1930 mAh,czytnik biometryczny palca jako zabezpieczenie).Chcą zarobić na telefonach za złotówkę i dlatego nie atrakcyjni dla bardziej wymagających klientów!!!

Odpowiedz

8. ~
0

2011-01-14 11:18:09

Polkomtela sterują pijawki z rządu. Nic dziwnego że go sprzedają sieci Vodafone.

Odpowiedz

7. ernov
0

2011-01-14 11:10:12

Jak można pisać o czymś "de facto", co jeszcze się nie wydarzyło? Może tak lekturka słownika wyrazów obcych? Z Plusa odszedłem za wieczne zdzieractwo i zupełny brak korzystnych ofert dla numeru prepaid, którego używałem przez kilka lat.

Odpowiedz