DAJ CYNK

Wstępne wyniki HTC w 2Q2010

06.07.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1355

Ważne 0

0

W II kwartale, według nieaudytowanych jeszcze wyników, HTC miało o 33% wyższy zysk netto niż w analogicznym okresie zeszłego roku - 268 mln dolarów. Przychody również znacząco wzrosły, bo aż o 58%, do 1,88 mld dolarów.

W II kwartale, według nieaudytowanych jeszcze wyników, HTC miało o 33% wyższy zysk netto niż w analogicznym okresie zeszłego roku - 268 mln dolarów. Przychody również znacząco wzrosły, bo aż o 58%, do 1,88 mld dolarów.

Zdaniem analityków, w 2010 roku HTC sprzeda ponad 20 mln urządzeń (w 2009 roku sprzedało 12 mln). Wzrost to głównie zasługa telefonów z systemem Android.

Źródło tekstu: Wall Street Journal, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~Poll
0

2010-07-07 10:50:15

Ja tam sie na telefonach nie wyznaję ale mój HTC to moim zdaniem mistrzostwo świata pod względem jakości wykonania i to dla mnie chyba najwazniejsza jego zaleta. Jak ogladałem sobie różne Nokie, SE czy jabłuszko to przynajmniej pod tym względem odstają od HTC jak uszcelki w Daci. Jesli nie pogoraszą jakości to przepowiadam im swietlaną przyszłość.

Odpowiedz

11. ~code
0

2010-07-07 00:11:45

@6; to byłby dopiero koszmar

Odpowiedz

10. ~gwarantuje wam
0

2010-07-06 19:03:02

ze ze wzgledu na androida, HTC wzbije sie.... hmm.... obstawiam ponad SonyEricssona...

Odpowiedz

9. ~
0

2010-07-06 16:57:52

6# już nie długo ;)

Odpowiedz

7. ~xS
0

2010-07-06 16:27:18

@6 To jakis zart? No ale pomarzyc zawsze mozna.

Odpowiedz

6. Jestem w Play
0

2010-07-06 16:10:03

Chciałbym by HTC przebiło Apple...

Odpowiedz

5. LuiN
0

2010-07-06 15:29:18

Z tych 12 mln w 2009 roku, smartfonów było u HTC 8,1 mln. W 4Q2009 HTC przeskoczyła wracająca na rynek Motorola. Producent nie przedstawił jeszcze topowego modelu na rok 2010. Bo chyba nie jest nim HTC Desire, ani tym bardziej ograniczony terytorialnie EVO. Opóźnienia w premierze high-endu od HTC mogą być związane z Windows Phone 7, który dostępny ma być dopiero pod koniec wakacji. Już teraz wyraźnie odczuwalny jest brak sensownych smartfonów z wysuwaną QWERTY - Motorola raczej sobie tego segmentu nie odpuści pod sukcesie Milestone''a, więc szykuje się zacięta walka.

Odpowiedz

4. Hose
0

2010-07-06 15:09:21

LuiN - może i racja, jednak "ptapta" na punkcie jabłuszka trwa w najlepsze, więc wyniki sprzedaży takie a nie inne. HTC coraz lepiej sobie radzi.

Odpowiedz

3. LuiN
0

2010-07-06 15:04:59

Dysproporcja względem Apple''a sprzedającego 2 modele jest już znaczna. Apple w tym roku chce sprzedać prawie 50 mln sztuk telefonów, HTC - 20 mln sztuk rozmaitych modeli.

Odpowiedz

2. ~samolot
0

2010-07-06 14:46:10

i dzieki Androidowi, ktory robi niezla kariere. A kazdy producent telefonow dzieki niemu zarabia. Samsung i LG tak samo

Odpowiedz

1. PLAY
0

2010-07-06 14:37:19

HTC robi bardzo dobre bajeranckie telefony, dlatego taki wzrost.

Odpowiedz