DAJ CYNK

Wsparcie Orange w ŚDM w liczbach

24.07.2016

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4137

Ważne 5

4

Orange Polska jest partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży. To wielkie przedsięwzięcia logistyczne, która trzeba skoordynować z wieloma innymi podmiotami i wykonywać pod nadzorem służb specjalnych.

Orange Polska jest partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży. To wielkie przedsięwzięcia logistyczne, która trzeba skoordynować z wieloma innymi podmiotami i wykonywać pod nadzorem służb specjalnych.

Na potrzeby ŚDM powstaje w sumie 12 tymczasowych masztów: 9 na Błoniach i 2 na Brzegach, na których każdy operator będzie świadczył swoje usługi. Każdy z czterech operatorów stawia po 3 stacje, wpuszczając na nie swoich konkurentów.



Na potrzeby ŚDM wykorzystywanych jest 390 km łączy światłowodowych, z czego około 90 to nowo wybudowane relacje. Dzięki nim możliwa będzie obsługa imprezy w miejscach uroczystości, w tym emisja sygnału telewizyjnego w jakości HD.

W Brzegach, gdzie papież Franciszek odprawi mszę dla pielgrzymów, położono około 45 km światłowodu i 40 km kabli elektrycznych. Pozwoli to między innymi na przekazanie sygnału do 68 wysp technologicznych z wieżami nagłośnieniowymi i telebimami. W przeciwieństwie do czasowej infrastruktury naziemnej, podziemna część nie zostanie w pełni zdemontowana po zakończeniu ŚDM. Sieć magistralna, to część sieci szkieletowej, która stanowić będzie podstawę dla planowanej w tym miejscu Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Orange dla pielgrzymów przygotował także specjalną ofertę na usługi mobilne. Dla pielgrzymów uruchomionych zostanie 6 mobilnych punktów internetowych (strefy Orange), w których będzie można skorzystać z darmowego Wi-Fi, naładować telefon oraz kupić karty SIM czy akcesoria telefoniczne (np. powerbanki). W punktach będzie można kupić (i od razu zarejestrować) kartę prepaid.

Źródło tekstu: Orange, wł

Komentarze
Zaloguj się
19. ~3er
0

2016-07-25 13:14:01

A kto za to wszystko płaci? Kuria? Bo za logo na biletach chciała kasę, to może za łączność tym razem ona zapłaci.

Odpowiedz

18. ~Pablok123
-1

2016-07-25 12:47:17

@17a ja na obrzeżach warszawy w play nie mam zasiegu albo jedna kreska o lte mozna zapomniec,gdzie orange tmobile i plus maja po 3 4 kreski.

Odpowiedz

17. zajadacz
1

2016-07-25 11:39:41

@Pablok123: Obecnie Play, tam gdzie ma zasięg, jest infrastrukturalnie przez Plusem. Plus ma słaby szkielet i zbyt dużo klientów w stosunku do pojemności sieci. Cud, że im to wszystko jeszcze jakoś działa i się nie wykłada. Muszą mieć bardzo dobrych techników, którzy potrafią skonfigurować ten sprzęt.

Odpowiedz

16. ~Pablok123
-4

2016-07-25 10:19:17

Haha tylko mnie to utwierdza ze plaki z playa to gimbaza co minusuje.a minusujcie mi to wisi.Play jest taki slaby dobrze ze niebawem zmienie siec i odejde z tego fioletowego gluta.

Odpowiedz

15. ~Ar
-1

2016-07-25 10:02:38

Play jest masonski jak popis i nowoczesna.

Odpowiedz

14. ~Pablok123
-4

2016-07-25 09:55:29

@13 czlowieku co ty za głupoty pleciesz.Play najleoszy infrastruktualnie??koles pogielo cie mowiac ze plus i t mobile sa slabsze.Chyba odwtornie.

Odpowiedz

13. ~Czytelnik tlp.is od roku 1989
2

2016-07-25 08:11:21

Orange i Play to najlepsze sieci infrastrukturalne. W Plusie i T-Mobile zdzierają z klientów, a ci drudzy to na dodatek sieć niemiecka!

Odpowiedz

12. ~aro
0

2016-07-25 08:03:53

POWERBANK pod 80102 daje 10GB netu działa!

Odpowiedz

11. kwistas
0

2016-07-25 07:56:41

Na danej stacji identyfikują się wszystkie 4 sieci, czy są wpuszczanie jak Play na roamingu?

Odpowiedz

10. ~ss
0

2016-07-25 07:48:57

a w wsi warszawa tak obchodzą SDM muzeum żydów geje etc:

Odpowiedz

9. ~mkkot
-1

2016-07-25 01:29:04

Z jednej strony fajnie, ale z drugiej strony: kurde, chyba nie o to tu chodzi, co nie? Kiedyś nie było telefonii komórkowej w Polsce, a jakoś papież też przyjeżdżał i nagłośnienie robili radiowo, telewizja też jakoś transmitowała i się dało.

Odpowiedz

8. ~~
0

2016-07-24 22:40:07

"będzie można... kupić karty SIM czy akcesoria telefoniczne (np. powerbanki)" Padłem ze śmiechu :D

Odpowiedz

7. ~
0

2016-07-24 22:39:05

W końcu będzie prawdziwe LTE+

Odpowiedz

1

2016-07-24 22:03:34

WitekT czy Ty sprawdzasz w ogóle co tu piszesz? Jest napisane 12 tymczasowych masztów: 9 na Błoniach i 2 na Brzegach, więc mi to daje łącznie 11 a nie 12. Po drugie na Błoniach będą 2 stacje, a w Brzegach 10, co daje łącznie 12 stacji. Przecież już o tym operatorzy mówili jakiś czas temu.

Odpowiedz

5. ~
1

2016-07-24 21:40:42

Jak ostatni raz liczyłem to dodając 9 masztów na Błoniach i 2 maszty w Brzegach to wyszło mi razem 11, a nie 12.

Odpowiedz