DAJ CYNK

Wrażenia po ogłoszeniu cenników nowych taryf Plusa

21.02.2005

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1576

Ważne 0

0

Po doświadczeniach z nowymi taryfami Ery oraz Idei, z pewnym niepokojem oczekiwaliśmy publikacji pełnego cennika nowych taryf dla klientów indywidualnych w Plus GSM.

Po doświadczeniach z nowymi taryfami Ery oraz Idei, z pewnym niepokojem oczekiwaliśmy publikacji pełnego cennika nowych taryf dla klientów indywidualnych w Plus GSM. O dziwo - taryfy są na tyle jasne i uczciwie skonstruowane, że trudno napisać o nich coś krytycznego.

Mimo wszystko do analizy cennika podeszliśmy bardzo dokładnie. Poniżej znajduje się lista rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:

Usługa "Darmowe rozmowy wieczorami i w weekendy", "Swojaki" oraz "Strefa Plus" dotyczy połączeń do sieci Plus GSM i sieci stacjonarnych.
Szkoda, że nie dotyczy połączeń na numery Sami Swoi. Era traktuje połączenia do Heyah jako połączenia wewnątrzsieciowe.

Usługa "Darmowe rozmowy wieczorami i w weekendy" określa liczbę godzin połączeń.
Ograniczenie liczby godzin połączeń od 1 do 20, w zależności od taryfy, i nazywanie tej usługi darmowymi rozmowami jest (podobnie jak w przypadku Ery) dużą nadinterpretacją i nieczystym chwytem marketingowym. Koszt takiej "darmowej" minuty wynosi od 2 do 42 gr w zależności od wybranej taryfy.

Należy zwrócić uwagę na wyższy koszt jednostkowy minut, które wliczone są w abonament od tych po ich wykorzystaniu. Szczególnie wysokie ceny mają najtańsze taryfy. Koszt minuty to kolejno dla poszczególnych taryf: 1 zł, 0,90 zł, 0,73 zł, 0,68 zł, 0,66 zł.

Plus definitywnie rezygnuje z programu Plus Tobie, czyli dodatkowych minut przysługujących za staż w sieci. Nowe, obniżone ceny co prawda rekompensują stratę dodatkowych minut, ale starzy abonenci przestają być nagradzani za lojalność. Także realnie obniżki dla starych abonentów, mieszczących się w minutach zawartych w abonamencie już nie są takie atrakcyjne.

W najniższych taryfach niedostępny będzie PWA (Program Wymiany Aparatów). Jest to kolejny przykład na zaniedbywanie starych abonentów, których raczej należałoby dopieszczać.

Źródło tekstu: wł.

Komentarze
Zaloguj się
44. ~bearek
0

2005-03-16 21:24:00

Ja też jestem abonemtem od 7 lat. I teraz mam taryfę Czasami 150 za 85,40 i też chciałem zmienić na NP85 i każą mi płacić 50 zł za zmainę, bo 40 gr za mało. Uważam że to jest chamstwo ze strony PLUS GSM. A ci co płacili po o wiele mniej mają za darmo.

Odpowiedz

43. ~bearek
0

2005-03-16 21:19:00

Ja też jestem abonemtem od 7 lat. I teraz mam taryfę Czasami 150 za 85,40 i też chciałem zmienić na NP85 i każą mi płacić 50 zł za zmainę, bo 40 gr za mało. Uważam że to jest chamstwo ze strony PLUS GSM. A ci co płacili po o wiele mniej mają za darmo.

Odpowiedz

42. ~ir4s
0

2005-02-25 17:04:00

widze,ze niektorzy ladne tu bajki opowiadaja.nokia 6230 jest jak najbardziej dostepna. w najwyzszym abonamencie (NP165) kosztuje 349 zl. przejscie ze starych taryf na nowa nizsza to koszt 50 zl, na wyzsza taka zmiana jest free. w obrebie nowych taryf, zmiana na nizsza to 25 zl. odnosnie strefy plus, polecam zapoznanie sie z cennikiem na stronie http://www.plusgsm.pl/uslugi/strefa_plus/ . pozdrawiam

Odpowiedz

41. ~fire
0

2005-02-25 12:26:00

przechodzenie na 3 miesiace tak jak bylo w w starych plusach

Odpowiedz

40. ~Krakus
0

2005-02-25 12:21:00

Coś nieciekawy ten NP w poprzednim było za NP55 90 min w abonamencie teraz tylko 75, nic nie piszą o przechodzeniu minut na następne miesiace, czyżby tego już nie było ? Właśnie miałem zmnienić abonament na NP55 ale ta zmiany mnie powstrzymały, jestem od prawie 6 lat w Plusie. Chyba dalej zostanę na swoim Plus100

Odpowiedz

39. ~pyp
0

2005-02-23 22:58:00

Misio:Ty to nie masz problemu bo tobie się kończy za miesiac umowa ale ja... Umowa kończy mi się w sierpniu 2005 czyli za 6 miesięcy! Mi się tak akurat trafiło że Taryfa PLUS 40 ma abonament na miesiak w wysokości 42 zł. A ja W Taryfie NOWY PLUS 45 będe płacił miesięcznie 45zł Przed zmiana myslalem ze oni takie małe rużnice biora jako zmianę taryfy o takiej samej wysokosci abonamentu. Ale KONSULTANTKA jak zmieniałem taryfe wyraznie podkreśliła że mam Free zmiane bo opłata jest wieksza o dopkładne 3 zł.

Odpowiedz

38. ~stz
0

2005-02-23 14:35:00

apap: Proponuje zadać to pytanie na Forum Telepolis.

Odpowiedz

37. ~apap
0

2005-02-23 13:37:00

PS TO NIKT DO CH*LERY nie wie jak z ta strefa plus jest w nowych taryfach?????

Odpowiedz

36. ~misio
0

2005-02-23 12:02:00

pyp i fire: Ja mam Czasami150 za 85,40 zł brutto i jak wchodzę w e-bok na stronie Plusa chcąc zmienić taryfę, to wyraźnie pisze, że ta operacja kosztuje 50 złotych. Czasami150 to jest przecież stara taryfa , a NP85 kosztuje tylko 40 groszy taniej. Dla nich jak widać to są żadne argumenty. Umowa kończy mi się za miesiąc i bez sensu zapłacić im 50 zł.

Odpowiedz

35. ~fire
0

2005-02-23 10:16:00

a ja mialem plus 100 i za darmo przeszedlem na nowyplus 85, a z plus 60 na nowy plus 55

Odpowiedz

34. ~pyp
0

2005-02-23 10:08:00

Misio zależy jaką masz taryfe jak masz jeszcze taryfy z seri: Plus 20,40,60 ... to ja miałem np. taryfe plus 40 i przeszłem do taryfy NP45 za Free!

Odpowiedz

33. ~misio
0

2005-02-23 08:29:00

Straszna paranoja z tym przchodzeniem na nowe taryfy. Ja płacę 85,40 zł brutto i chcę zmienić taryfę na NP85 i chcą za to 50 złotych. Mój kolega z pracy płacił 42,70 zł i za darmo zmienił taryfę na NP45. Gdybym chciał za darmo, to musiałbym wybrać NP165. Dla mnie to juz za dużo i za drogo. Ja jestem w sieci z tym samym numerem od 7 lat, a kolega od roku. Ja płacę miesięcznie dwa razy tyle co on, a za zmianę taryfy chcą ode mnie kasę. Coś tu jest nie tak.

Odpowiedz

32. ~ksad
0

2005-02-23 01:48:00

BOK Plusa z reguły dowiaduje się ostatni, m. in. dzięki forum w TelePolis!

Odpowiedz

31. ~fire
0

2005-02-22 15:16:00

"W najniższych taryfach niedostępny będzie PWA (Program Wymiany Aparatów)" To ciekawe w bok plusa nic nie wiedza na ten temat.

Odpowiedz

30. ~apap
0

2005-02-22 14:32:00

to jak nikt nie wie jak jest z ta strefa plus w nowej taryfie?????? jest podzial na godziny od do? jak dawniej?? i ajkie ceny sa wkocu takie jak w cenniku NP czy takie jak na stronie plusa w uslugach???

Odpowiedz