DAJ CYNK

WP7 z nudów pobiera gigabajty danych

10.01.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7181

Ważne 0

0

System Windows Phone 7 trafił na rynek z dość bolesną wadą oprogramowania. Niektórzy użytkownicy skarżą się, że ich nowe smartfony uparcie przesyłają z użyciem połączenia 3G olbrzymie ilości danych - nawet gdy nie są używane lub są w zasięgu WiFi.

System Windows Phone 7 trafił na rynek z dość bolesną wadą oprogramowania. Niektórzy użytkownicy skarżą się, że ich nowe smartfony uparcie przesyłają z użyciem połączenia 3G olbrzymie ilości danych - nawet gdy nie są używane lub są w zasięgu WiFi.

Błąd został wykryty w grudniu. Podczas kilkudniowej obserwacji testowy telefon przesyłał 30-50 MB "ponadprogramowych" danych dziennie. Łączył się przy tym zawsze przez nadajniki operatora, nawet jeśli miał do dyspozycji WiFi. Dramat zaczął się jednak dopiero po przełączeniu telefonu na tryb samolotowy...

Tryb ten wyłącza wszystkie interfejsy bezprzewodowe, jednak po jego wyłączeniu WP7 "postanowił sobie odbić" czas poza zasięgiem i za jednym zamachem przesłał aż 400 MB danych. W skali miesiąca telefon bez trudu zmarnuje nawet ponad 2 GB danych. Problem potwierdził operator sieci AT&T, Microsoft jednak do niego się nie przyznaje.

Microsoft zapowiedział łatkę dotyczącą brakującej w Windows Phone 7 funkcji "kopiuj-i-wklej". BGR na podstawie struktury linków na serwerze Microsoftu twierdzi, że aktualizacja będzie dostępna jeszcze w styczniu. Być może styczniowa aktualizacja zahamuje też apetyt na megabajty telefonów z WP7.

Źródło tekstu: winsupersite, BGR, Microsoft, wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~Lukis
0

2012-01-18 17:03:04

renmaister te dokładnie mam to samo dzisiaj poszedłem zapłacić rachunek (nie miałem faktury wiec podałem w okienku swój nr tel.) co miesiąc płaciłem stałą kwote i praktycznie nie wychodziłem poza abonament 40zł i nagle dzisiaj w okienku mi pani mówi że rachunek jest na kwotę ponad 300zł (wygrałem telefon w orange) -_- będę to musiał jakoś zareklamować gdyż telefon otrzymałem za darmo* (a po pierwszym rachunku już odzyskują kase za telefon) mam nadzieje że wszystko dobrze się skończy, a na razie nie korzystam z telefonu.

Odpowiedz

27. ~renmaister
0

2012-01-10 01:19:55

A co użytkownikami którym pobrało prawie 300 zł ? zwróci im co ktoś ?

Odpowiedz

26. ~symbianowiec
0

2011-01-12 21:18:12

oooo i nikt w tym watku nie marudzi na Symbiana... az dziwne. Przeciez WM7 jest idealny a Nokia robi blad, ze go nie uzywa

Odpowiedz

25. ernov
0

2011-01-12 06:55:04

@22, jaki znów wizerunek? :D @4, przecież właśnie to sugerował autor newsa.

Odpowiedz

24. ~Damian
0

2011-01-11 02:52:40

Z tego wszystkiego najlepszy jest Symbian, nie posiada takich wad, zaś ma multum przydatnych funkcji

Odpowiedz

23. ~tts
0

2011-01-11 00:02:49

Nie no to już zaczyna się robić zabawne. Powinniście dodać zakładkę "WP 7 - codzienna dawka błędów" - ten Microsoftowy bubel staje się żenujący.

Odpowiedz

22. ewqaewqa
0

2011-01-10 21:11:29

Żarty żartami, ale dziura naprawdę poważna, jeśli to M$ zawinił. Ktoś z pakietem i lejkiem nie odczuł, ale przy powiedzmy abo i małej paczce bez lejka? Oj kiepsko, wizerunek znów nadszarpnięty.

Odpowiedz

21. prze123
0

2011-01-10 20:33:58

wiem gdzie i po co wysyła dane - chodziło o tygodniowe raporty do Cthulhu !

Odpowiedz

20. ~berdys
0

2011-01-10 19:18:37

coz to mi za nowina ! W98, ME, 2000 tez sobie lubial pogadac z netem- jak jeszcze limity na neo byly ;)

Odpowiedz

19. prze123
0

2011-01-10 19:07:45

hehe wysyłał specyfikację techniczną telefonu do Microsoftu bo Microsoft chyba jednak chce wypuścić kina na rynek :) pZdr

Odpowiedz

18. Vincenzo
0

2011-01-10 18:26:12

WP7 pokazuje swoje drugie oblicze :)

Odpowiedz

17. ~Ja-ros
0

2011-01-10 18:08:51

Aktualizacja danych z serwisow społecznościowych zabiera nie wiele danych, z tego co zauważyłem to najwyżej kilkanascie mb.

Odpowiedz

16. ~e
0

2011-01-10 17:17:18

Moze system po prostu aktualizuje sobie dane z ksiegi mord? Ktos, kto bez fejsbuka nie moze sie obejsc i tak nie odczuje tych kilkuset MB, bo w ciagu doby napyka o wiele wiele wiecej //ziew To sa wlasnie skutki bycia "spolecznosciowkowym kretynem" i systemu bym nie winil, tylko uzytkownikow...

Odpowiedz

15. ~GoSPoS
0

2011-01-10 17:17:13

a czy wiadomo jakie to informacje WP7 sobie zaciągał? oglądał filmy na youtubie czy redtubie?

Odpowiedz

14. ~
0

2011-01-10 16:31:38

Skynet jak w terminatorze :)

Odpowiedz