DAJ CYNK

WP7 z mniejszymi wymaganiami systemowymi?

26.09.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2810

Ważne 0

0

Chociaż minimalne wymagania systemowe dla Windows Phone 7 nie są obecnie niczym nadzwyczajnym, to już wkrótce mogą zostać jeszcze obniżone. Tak przynajmniej wynika z danych na temat nowego telefonu ZTE, modelu Tania, który już wkrótce ma trafić na rynek chiński - informuje tamtejsze wydanie portalu XDA.

Chociaż minimalne wymagania systemowe dla Windows Phone 7 nie są obecnie niczym nadzwyczajnym, to już wkrótce mogą zostać jeszcze obniżone. Tak przynajmniej wynika z danych na temat nowego telefonu ZTE, modelu Tania, który już wkrótce ma trafić na rynek chiński - informuje tamtejsze wydanie portalu XDA.

Przypomnijmy, że jeszcze przed pojawieniem się na rynku pierwszego telefonu z systemem Windows Phone 7, jego minimalne parametry budziły niemało emocji. Wystarczy wspomnieć chociażby o mocnym procesorze, minimalnej ilości pamięci operacyjnej oraz wewnętrznej - szerzej o tym pisaliśmy m.in. w tej oraz tej wiadomości.

Teraz okazuje się, że jeden z tych wymogów - ilość pamięci wewnętrznej - może zostać obniżony. Tak przynajmniej wynika z parametrów najnowszego telefonu ZTE Tania, który pracować będzie pod kontrolą systemu Windows Phone 7 Mango.

Według chińskiego wydania serwisu XDA, ZTE Tania posiadać będzie jedynie 4 GB pamięci wewnętrznej. I nie będzie można jej rozszerzyć, gdyż według oficjalnej specyfikacji Windows Phone 7 nie obsługuje gniazda na karty pamięci microSD. Czy to początek nowej strategii Microsoftu i przymiarki do kolejnej wersji WP7, czyli Tango?

Według wcześniejszych informacji, kolejna po Mango aktualizacja systemu WP7 nosić będzie nazwę Tango i trafi do tańszych Nokii i na rynek azjatycki - szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości. Wciąż jednak nie wiadomo jaki główny kierunek obierze kolejna aktualizacja Windows Phone 7.

Jeśli informacje te okażą się prawdziwe, to może to być wstęp do obniżania poprzeczki jeśli chodzi o wymagania dla telefonów z Windows Phone 7. To pozwoliłoby systemowi trafić do urządzeń o mniejszych możliwościach, a więc powiększyć swój zasięg. A to w obecnej chwili jest mu bardziej niż potrzebne - szerzej informowaliśmy o tym m.in. w tej wiadomości.

Tymczasem ZTE Tania zaoferuje 4,3-calowy ekran o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli), 5 Mpix aparat fotograficzny, moduły WiFi i GPS, 4 GB pamięci wewnętrznej, procesor 1 GHz oraz 512 MB pamięci operacyjnej. Data premiery na rynku chińskim? Wkrótce.

Źródło tekstu: xda.cn, wł

Komentarze
Zaloguj się
6. ~Rafiki
0

2011-09-27 11:49:09

Omnia ma obecnie najmniej RAMu z pośród wszystkich WP7.

Odpowiedz

5. ~Code
1

2011-09-26 21:39:06

Jeśli wszystko jest w chmurze, wielkość pamięci w telefonie przestaje być istotna. Oczywiście, lepiej mieć więcej, niż mniej. Co do aplikacji - poza tym, że na razie na WP7 jest ich mało, większość i tak korzysta tylko z preinstalowanych - reszta wybierze modele z większą pamięcią. Nie każdy musi jeździć 3,5l turbo :)

Odpowiedz

4. ~
0

2011-09-26 21:35:32

3:...świat idzie do przodu...a mnie nie nie stać na Smartphone taka prawda.

Odpowiedz

3. ~Darkeners
0

2011-09-26 21:26:35

Działać będzie jak ci telefon służy tylko do rozmów i SMSowania. Ale idea smartphona jest taka by mógł robić więcej... mój dziadek ma Desire Z i karte zapycha choćby zdjęciami. Aplikacje wymagają coraz więcej MB, choćby mapy... gry i inne. A skoro w tym systemie nie można (legalnie) powiekszać pamięci to powinno być jej tyle, by można było zainstalować tą automapę czy coś jeszcze a nie wyłapywać zoonka, że twój smartphone ma za mało pamięci by zainstalować tą aplikacje, kup sobie nowego... Albo niech oficjalnie pozwolą używać kart pamięci. W iPhonach nie ma kart, ale tamte telefony (iPhone 4) mają te minimum 16gb, 4Gb wersja istniała przy premierze iPhona 1, a to było przecież pare lat temu. Świat idzie do przodu...

Odpowiedz

2. ~
0

2011-09-26 21:16:36

1: Mając smartphone i z 1GB będzie działać po co komu więcej. W pc mam dysk 1 TB i mi starcza.

Odpowiedz

1. ~Darkeners
-1

2011-09-26 20:33:10

Szczerze mówiąc to krok w złą stronę moim zdaniem. Ponieważ przez pamięć operacyjną rozumie się tutaj też karty pamięci a nie tylko kości flash... a różnica pomiędzy 4 a 8 w cenie nie jest aż na tyle duża. Szczególnie, że już 16 i 32GB zaczynają się zadomawiać. Teraz w HTC HD2 gdzie aplikacje (poza jakaś automapą czy czymś) nie zajmują dużo miejsca to karta 8GB jest mniej więcej ciągle zapchana. Przy 4GB i aplikacjach (choćby grach) które ważą coraz więcej i braku możliwości dokupienia pamięci we własnym zakresie nie wróże temu najlepiej ; d

Odpowiedz