DAJ CYNK

WP7 Tango: mniejsze wymagania, mniejsze możliwości

09.03.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3639

Ważne 0

0

Wraz z wydaniem kolejnej wersji systemu Windows Phone 7, Tango, Microsoft oficjalnie zmienił wymagania sprzętowe dotyczące systemu. Co przyniesie taka zmiana?

Wraz z wydaniem kolejnej wersji systemu Windows Phone 7, Tango, Microsoft oficjalnie zmienił wymagania sprzętowe dotyczące systemu. Co przyniesie taka zmiana?

Nowa wersja systemu zadowoli się jedynie 256 MB pamięci RAM, a także będzie mogła współpracować z procesorami Qualcomm 7x27a. Pozwoli to na tworzenie bardziej dostępnych cenowo urządzeń, jednak wprowadzi również kilka ograniczeń związanych ze zmniejszonymi możliwościami systemowi.

Ograniczeń pojawi się całkiem sporo, a wśród nich znajdą się m.in.:
niektóre bardziej zasobożerne aplikacje z Marketplace nie będą działać - dotyczyć ma to około 5% z całości,
nie będzie możliwości zarządzania podcastami oraz odtwarzania podcastów wideo,
nie będzie możliwości uruchomienia aplikacji Local Scout,
nie będzie możliwości szybkiego przełączania się pomiędzy aplikacjami,
nie będzie możliwości automatycznego wysyłania zdjęć do usługi SkyDrive - tylko ręcznie,
nie będzie możliwości odtwarzania materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości, korzystających z niektórych kodeków,
niektóre aplikacje działające w tle (np. okresowe) nie będą działać.

Nowa wersja systemu wprowadzi też kilka nowości. Wśród nich znajdzie się możliwość załączenia do wiadomości kilku załączników, ikona GPS na pasku stanu, gdy jedna z aplikacji będzie korzystać z określania położenia użytkownika oraz możliwość importu kontaktów na kartę SIM (obecnie można jedynie przesłać je z karty SIM do pamięci telefonu).

Źródło tekstu: Microsoft, GSM Arena

Komentarze
Zaloguj się
22. ~koni
0

2012-06-13 21:15:20

Nic nie zubożeje a wręcz dochodzą nowe funkcje dostępne dla wszystkich. Ograniczenia odczują TYLKO użytkownicy budżetowych fonów. Przykład. Mam Windows 7 na kompie i7 16GBRAM, na laptopie Core2Duo 4GBRAM, i na netbooku z Atomem 2GBRAM. Na wszystkich śmiga choć oferując różne funkcje i dostęp do innych aplikacji. A może jeszcze na tablecie np. MS idzie w tą stronę i dobrze. Pzdr.

Odpowiedz

21. ~
0

2012-03-11 18:54:17

@20 - co za kłamstwa piszesz? VLC jest beta, pozostałe są full albo adware (jak kogoś nie stać na licencję) - jakby na WP - które używam nie było adware. Żadnego malware lub spyware z wymienionych przeze mnie nie ma.

Odpowiedz

20. Kamil_K
0

2012-03-11 18:45:46

@19, beta, adware, malware, spyware... @18 ma rację.

Odpowiedz

19. ~
0

2012-03-11 18:41:55

@18 - o przepraszam bardzo, ale jest MailDroid. Przeglądarek plików jest huhuuuu i trochę - wg. mnie najlepszy jest Ghost Commander. Odtwarzacz video - Mobo Player. VLC obecnie beta, jeśli będzie takim kombajnem jak pecetowa wersja to mucha nie siada.

Odpowiedz

18. ~Rafiki
0

2012-03-11 18:01:50

gruby, ale na Androida nie ma dobrego klienta pocztowego ani pakietu biurowego, a co dopiero mówić o przeglądarce plików czy odtwarzaczu video. Za Windows (na PC) stoją lata doświadczenia, przyzwyczajenia i mnóstwo programów, których na Androida nie ma.

Odpowiedz

17. ~gruby
0

2012-03-11 17:24:32

@16 - ale zauważ, że to jest bardzo wczesny port, coś nawet jeszcze nie beta. Wystarczy nieco więcej wysiłku i kasy, a okaże się, że to całkiem sensowny konkurent Windows 8 i tego głupiego metro.

Odpowiedz

16. Maniiiek
0

2012-03-11 14:21:49

@15 ale android nijak się ma do systemów deskoptowych. W porównaniu do deskoptowych dystrybucji GNU/Linux, Windows i Mac OS Android to system zabaweczka. Oczywiście na telefony nadaje się świetnie, ale na deskopcie to nieporozumienie. Skąd wiem? Wersja dla x86 istnieje i miałem ją na komputerze. Nie polecam.

Odpowiedz

15. ~no mnie
0

2012-03-10 06:58:17

Zamiast chrome os''a powinni zrobić typowego Andka na architekturę x86/x64 i promować go jako alternatywę dla małego miękkiego Windowsa

Odpowiedz

14. ~no nie
0

2012-03-10 06:55:03

Microsoft czyli mały z zawsze miękkim, zabił wm 6.5 wciska wp7 który ma być taki jak im pasuje a nie użytkownikom. Dziwić się ze to coś tak słabo schodzi.Z W8 beta na pc jest dokładnie ten sam problem, zrobili totalny miszmasz. Jeszcze dojdzie do tego ze do pracują Android a i będzie w stanie zastąpić w stu procentach desktopowe Windy....

Odpowiedz

13. ~dav
-1

2012-03-10 02:56:13

tylko Android...

Odpowiedz

12. ~
0

2012-03-09 12:07:01

WP7 light czy lite? Niedługo powstanie WP7 ultra-hiper-slim&lite i zadziała na mojej E50.

Odpowiedz

11. ~kezz
0

2012-03-09 12:04:06

Ale tutaj chodzi tylko o to, że te słabsze telefony będą miały te ograniczenia, a te mocniejsze nie...

Odpowiedz

10. Atlan
0

2012-03-09 11:37:02

Mniejsze wymagania, mniejsze możliwości, ale cena będzie wyższa... To jest polityka WP7. A szkoda, bo byłem zainteresowany tym systemem.

Odpowiedz