DAJ CYNK

WP7 Refresh dla Lumii 800 nieoficjalnie

07.05.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4107

Ważne 0

0

Na serwerach Nokii pojawiły się pierwsze aktualizacje systemu Windows Phone 7 do wersji 7.5 Refresh. Co nowego znajdziemy w nowej wersji systemu?

Na serwerach Nokii pojawiły się pierwsze aktualizacje systemu Windows Phone 7 do wersji 7.5 Refresh. Co nowego znajdziemy w nowej wersji systemu?

Jak informują osoby, które już ją zainstalowały, w najnowszej wersji systemu oznaczonej jako 1750.805.8773.12140, znajdziemy m.in. długo oczekiwaną funkcję udostępniania połączenia z siecią (tzw. tethering). Ulepszeniu miała również ulec jakość wykonywanych zdjęć, a sam aparat fotograficzny miał się wzbogacić o tryb zdjęć panoramicznych oraz możliwość wyboru jakości rejestrowanego materiału wideo.

Pojawiła się także możliwość kopiowania kontaktów z pamięci telefonu na kartę SIM, nowa ikona modułu GPS na pasku zadań oraz animowany kafelek z usługą XBOX. Pojawiły się również dodatkowe ustawienia w menu połączeń oraz wiadomości.

Obecnie aktualizacja oprogramowania nie jest oficjalnie dostępna. Trzeba będzie na to zaczekać kolejne kilka lub kilkanaście dni.

Źródło tekstu: XDA Developers

Komentarze
Zaloguj się
22. Q!
0

2012-05-08 17:09:50

@21 - nie tylko mi nie działają, a update''y zawsze mam od źródła. Panoramiczne foty są tylko przez appkę Kreativ Studio, ale mają kilka wad: nie zapisują się na rolce, a po drugie ich nazwa jest z nosa wzięta i nawet jak sobie przerzucisz do biblioteki z rolką - burzy układ zdjęć.

Odpowiedz

21. ~
0

2012-05-08 17:02:47

@5 Q w lumii800 kody ussd dzialaja! A tu masz info o panoramicznych fotach: http://conversations.nokia.com/?p=81700 Odnoszę wrażenie, że albo nigdy nie miałeś w ręku lumii 800, albo nigdy nie zrobiles update jej softu z legalnego żródła ;-/

Odpowiedz

20. nicram
0

2012-05-08 15:31:59

^19. Tak jak mówiłem BB 10 czerpie od najlepszych ;-) dlatego odniesie sukces :)

Odpowiedz

18. nicram
0

2012-05-08 11:24:17

^11 ble. Tylko na tyle Cię stać? Jak Ci się coś w moim poście nie podoba, to mógłbyś chociaż użyć jakiś argumentów. W innym przypadku to lepiej Ty zamilcz. ^12 dalajka. Fakt pominąłem htc i motorolę. Co do samej jeżynki w BB 10 producent nie chce zamykać się wyłącznie tylko na klientów biznesowych. Nowy system ma być bardzo dobrym środowiskiem dla gier i przeglądarki internetowej (bardzo dobry ''silnik'', w chwili obecnej najlepszy na rynku - bije nawet przeglądarki z komputerów tradycyjnych. Dodajemy do tego b. dobrą obsługę html5 i mamy godnego konkurenta dla iOS i Androida). Zgodzę się z Tobą tylko w tym że nowy system przeznaczony będzie głównie dla klientów zamożnych. Stąd pierwszoplanowymi konkurentami będą iOS i Android (telefony z wyższej półki). Dla pospolitego ludu pozostanie system BB 7. Podsumowując BB 10 będzie bardzo dobrym system, dlatego że czerpie od najlepszych. W jednym systemie BB próbuje złączyć najlepsze cechy z iOSa, Androida i Windows Phone''a. Jestem przekonany że BB 10 za 2-3 lata odniesie ogromny sukces. Wystarczy prześledzić sobie BlackBerry World 2012 na którym RIM zdradza swoje małe smaczki. Dla mnie jest jasne, że czegoś takiego brakuje na rynku i dlatego to BB10 stanie się tym ''doskonałym systemem''. Pozdro

Odpowiedz

17. ~riko
0

2012-05-08 11:18:37

Super. Czy ktoś już zaktualizował swoja Lumię do tej wersji numer 1 biliard 750 bilionów 805 miliardów 877 milionów 312 tysięcy 140? Czy w tej wersji można już tworzyć foldery z ikonami, czy będzie to możliwe dopiero w wersji 1 biliard 750 bilionów 805 miliardów 877 milionów 312 tysięcy 141?

Odpowiedz

16. ~unitone
0

2012-05-08 09:59:41

Nie wiem o co chodzi - byc może dlatego że nie mam Noki. Mam natomiast LG E900 z WP Mango. Tethering mam od lutego, a zdjecia panoromaiczne moge robić odkąd kupiłem telefon. Tak więc to bardziej chyba w gestii producenta niż MS. Pozdrawiam.

Odpowiedz

15. Rambus
0

2012-05-08 09:50:26

@5 To w Lumii 710 kody ussd działają a w tym nie? Nawet Luin w tescie 710 o kodach wspominał.

Odpowiedz

14. ~applefan
0

2012-05-08 08:11:04

@12 jeżynka przegrywa z biznesem z Apple. Poczytaj newsy. Nawet w swojej Kanadzie mają mniej klientów biznesowych od Apple :)

Odpowiedz

13. ~rain86
0

2012-05-08 07:36:37

no tak...i później zarzuca się innym systemom, że brak aktualizacji, ale jakoś nikt nie patrzy na to, że każda łatka w wp7 jaka się pojawia to dodanie funkcjonalności, które np w symbianie znajdują się od lat. Jeszcze z 300 aktualizacji i może wreszcie osiągną funkcjonalność symbiana ;)

Odpowiedz

12. ~dalajka
0

2012-05-08 07:28:05

nicram - poleciałeś po całości. Jak telefony LG mają się do Motoroli? Do HTC? To po pierwsze. A po drugie, jeżynka będzie zawsze. Ale nie zwojuje świata. Okopali się w swojej biznesowej niszy. I tyle.

Odpowiedz

11. ble
1

2012-05-08 00:37:08

@nicram skończ gadac glupoty bo az sie czytac nie chce

Odpowiedz

10. ~nicram
-1

2012-05-08 00:28:24

Nokia probuje sie ratowac, latajac ten niedopracowany pod wieloma wzgledami system WP. Szkoda mi Nokii, bo Microsoft ciagnie ta marke w dol. Wina oczywiscie nie lezy wylacznie tylko po stronie Microsoftu. Dlatego ze Nokii wydawalo sie ze jej pozycja jest niezagrozona, dlatego nie robila nic do czasu, az przyszlo otrzezwienie. W wyniku amoku, korporacja dostala glupiego rozumu i wpakowala sie w ten “niemasowy“ system. W chwili obecnej sytuacja tej firmy jest niedopozazdroszczenia, bo albo beda szli w zaparte za Microsoftem do samego konca, albo zmienia polityke i rzuca sie na Androida. Druga opcja jest maloprawdopodbna, dlatego jesli WP nie spelni oczekiwan firmy, Nokia pojdzie na dno z ktorego sie juz sie nie podniesie. Szkoda jest mi bardzo tej marki, bo jak sobie pomysle o Samsungu ktory produkuje tandetne plastikowe zabawki [patrz Samsung Galaxy I i III] to rozpacz mnie ogarnia. Na polu bitwy zostaje tylko Apple, LG i BlackBerry. Ten ostatni tworzy system BlackBerry 10. Z dotychczasowych przeciekow, wydaje sie on byc bardzo obiecujacy. Moim zdaniem ma duze szanse pobic iOS, bo Androida na starcie zje;) Wiem ze wielu z Was wychwala tego Androida pod niebiosa, ale patrzac na niego obiektywnie, system ten ma mnostwo wad. Przede wszystkim jest zasobozerny, niezoptymalizowany, niewydajny i szybko potrafi sie zasyfic przez co konieczne jest czeste reinstalowanie systemu. Dla kogos kto nie ma co z czasem robic, to moze bawic sie w poszukiwanie jak najlepszych ROM-ow i ustawianie systemu “pod siebie“. Dla mnie nie na tym ma to polegac. Prawdziwym konkurentem dla iOS-u bedzie BlackBerry 10. Mozecie sie ze mnie smiac teraz, ale wiem ze tak bedzie. To jest moje proroctwo, ktore sie spelni ;) Przypomne o tym na portalu za 2-3 lata ze tak bedzie. / nicram

Odpowiedz

9. ~
0

2012-05-08 00:24:42

Userzy lumni cieszą się że dostają coś co należało im się od momentu zakupu słuchawki..jupiii :) Symbian miał takie rarytasy od dawna....

Odpowiedz

0

2012-05-07 23:25:00

Czy oni nie mogą jakoś po ludzku nazywać kolejnych wersji oprogramowania? Np 1.7.1 1.7.2 itd?

Odpowiedz

6. ~elf
0

2012-05-07 23:12:48

@Q!fakt, każdy ma inne potrzeby, na inne rzeczy zwraca uwagę :)

Odpowiedz