DAJ CYNK

WP7 Mango po polsku, ale okrojony

07.07.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3976

Ważne 0

0

Microsoft zdążył już zapowiedzieć, że zbliżająca się duża aktualizacja systemu Windows Phone 7 o nazwie Mango obsługiwać będzie język polski. Nie wspomniał jednak, że nie do końca będzie to prawdą.

Microsoft zdążył już zapowiedzieć, że zbliżająca się duża aktualizacja systemu Windows Phone 7 o nazwie Mango obsługiwać będzie język polski. Nie wspomniał jednak o tym, że nie do końca będzie to prawdą.

Owszem, Windows Phone 7.1 Mango pojawi się w języku polskim, jednak nie wszystkie usługi w nim zaszyte będą dostępne dla polskich użytkowników. Których funkcji w rodzimym języku zabraknie nad Wisłą?

Według najbardziej aktualnych informacji polskie Mango nie pokaże nam drogi na mapach Bing. Zabraknie również lokalnego wyszukiwania. Nie będzie również tego ogólnego. Mango nie pomoże nam również w wyszukiwaniu głosowym. I w końcu - nie zamieni naszej polszczyzny mówionej na pisaną i odwrotnie.

Wygląda więc na to, że język polski w Mango pojawi się tylko jako łatka do systemu, a nie pełnoprawna funkcjonalność. Oznacza to, że Polska po raz kolejny znalazła się poza listą najważniejszych rynków w Europie. Wcześniej pisaliśmy o tym, że pierwsze Nokie z WP7 później w Polsce się pojawią.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
24. Pavan
0

2011-07-08 15:33:50

trochę dziwna składnia "Wcześniej pisaliśmy o tym, że pierwsze Nokie z WP7 później w Polsce się pojawią"

Odpowiedz

23. Q!
0

2011-07-08 12:42:32

@Caladan - pierwsze oznaczenie było rzeczywiście 7.5. Później okazało się, że jednak bliżej mu 7.1.

Odpowiedz

22. Colin Barbazync
1

2011-07-08 10:36:03

Do WP7 trzeba podchodzic jak sie do Androida podchodzilo na poczatku - poczekac az dorosnie i wtedy sie okaze co jest wart. Ale jak ktos ma kase to prosze bardzo - sam jakbym mial luzne 2k na kolejna zabawke to moze bym i kupil, ale jakos tak moze za dwa lata...

Odpowiedz

21. ~gt
0

2011-07-08 10:21:34

@Sil3ncio: Nie mam WP7. Uznałem, że to nie dla mnie i nie używam. Ale wydaje mi się, że dość dobrze poznałem go nim podjąłem decyzję i większość opinii o nim to bezpodstawne gdybanie osób, które go nigdy nie widziały. Osobiście uważam, że ten system jest bardzo dobry i czeka go naprawdę niezła przyszłość.

Odpowiedz

20. ~WM7
0

2011-07-08 10:00:58

@19: Dwa systemy nie gwarantują konkurencji. Niższowe systemy są potrzebne, na iOS i Androidzie świat się kończy... takich "nowych" Androidów może być wiele w przyszłości.

Odpowiedz

19. ~daniel
0

2011-07-08 09:31:56

Dla mnie osobiście to niech zostanie tylko Android i iOS. Jakby został tylko jeden to by nie było konkurencji. Reszta systemów może paść. Wszelkiego rodzaju Symbiany, WP7, Bada itp niszowe. WP7 co na tym można zrobić, czego nie można na iOS czy na Androidze. A odwrotnie to sporo. Choćby pod względem nawigacji. Na WP7 jest coś oprócz Navigona?

Odpowiedz

18. ~Caladan
0

2011-07-08 09:27:41

Mango ma chyba oznaczenie 7.5 a nie 7.1....

Odpowiedz

17. ~Sil3ncio
1

2011-07-08 09:10:53

@gt: Rozumiem, ze czujesz sie dowartosciowany uzywajac powaznego i prestizowego WP7 zamiast tego "dziecinnego" systemu Android dla pospolstwa, prawda?

Odpowiedz

16. ~greg
0

2011-07-08 08:44:21

ale jak nokia wypuści swoje słuchawki z ovi maps to małomiękki moze się wsadzić w d.. ze swoim sringiem....

Odpowiedz

15. ~
-2

2011-07-08 08:29:04

WP7 to bardzo dobry system.

Odpowiedz

14. ~gt
-2

2011-07-08 08:22:25

Ech... piszcie więcej o WP7. Dzieciaki z androidem "nie widziałem wp7 ale wiem, że jest denny, bo przecież android jest najlepszy" tylko czekają na takie newsy. ;) PS Pisząc "dzieciaki" miałem na myśli stan umysłu, a nie wiek.

Odpowiedz