DAJ CYNK

Wkrótce telewizja z telefonu

30.09.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

Być może już za rok klienci Telekomunikacji Polskiej będą oglądać programy telewizyjne wykorzystując do tego szerokopasmowe łącza internetowe oraz specjalne przystawki.

Być może już za rok klienci Telekomunikacji Polskiej będą oglądać programy telewizyjne wykorzystując do tego szerokopasmowe łącza internetowe oraz specjalne przystawki. Według firmy badawczej Strategy Analytics w tym roku z tego typu usługi na całym świecie korzystać będzie 1,7 mln abonentów telekomów, a w 2008 r. - 20,8 mln.

IP TV ma być jednym ze sposobów na poprawę przychodów operatorów telekomunikacyjnych. Wykorzystanie możliwości łącz szerokopasmowych IP TV daje telekomom dodatkowy strumień pieniędzy za abonament oraz np. za usługi typu wideo na życzenie. Na świecie usługa jest oferowana m.in. przez France Telecom, hiszpańską Telefonicę, tajwański Chunghwa Telecom i kanadyjski SaskTel.

Francuska firma Free oferuje swoim klientom szerokopasmowy dostęp do Internetu, możliwość wykonywania połączeń telefonicznych w technologii IP i dostęp do IP TV za 29,99 euro miesięcznie. Najtańsze oferowane przez TP łącze szerokopasmowe w technologii ADSL - usługa Neostrada TP opcja 128 - kosztuje 59 zł (ok. 13,5 euro) miesięcznie, a łącze o porównywalnej z ofertę Free przepustowości - 149 zł (ok. 34 euro).

Jak zaznaczył przedstawiciel TP, IP TV nie będzie wyczerpywała tzw. limitów transferu danych wprowadzonych w usłudze Neostrada TP.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Komentarze
Zaloguj się