DAJ CYNK

Witucki: Polska jest najtańszym rynkiem w UE - to dobre dla klientów i złe dla operatorów

21.11.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 12206

Ważne 0

0

Polska jest zdecydowanie najtańszym rynkiem w UE. To jest oczywiście miłe dla konsumentów. To będzie sprawiało problemy wszystkim graczom na rynku ponieważ my musimy wszyscy generować zyski dla naszych akcjonariuszy, a po drugie wszystkich nas czekają ogromne inwestycje - twierdzi Maciej Witucki, prezes Orange.

Polska jest zdecydowanie najtańszym rynkiem w UE. To jest oczywiście miłe dla konsumentów. To będzie sprawiało problemy wszystkim graczom na rynku ponieważ my musimy wszyscy generować zyski dla naszych akcjonariuszy, a po drugie wszystkich nas czekają ogromne inwestycje - twierdzi Maciej Witucki, prezes Orange.

Prezes Orange zwraca uwagę, że jeżeli sytuacja telekomów się nie zmieni, to trudno będzie uniknąć większych cięć w firmach oraz zatrzymania środków na inwestycje w technologie.

Mamy bardzo tanie usługi na rynku. Pytanie o inwestycje i pytanie o to, jak się rozwijać przy tak niskich przychodach od klienta. Nie wiem, czy na końcu niektórzy z tych konsumentów, będących jednocześnie naszymi pracownikami albo pracownikami firm z nami współpracujących, raptem nie stracą pracy z tego powodu, że mamy tańsze usługi. (…) Do końca tego roku muszę przede wszystkim sprzedawać, bo to jest najważniejsze. W IV kwartale jest najwyższa sprzedaż zarówno telefonii komórkowej, jak i internetu i telewizji. To jest cel główny i podstawowy - mówi Witucki.

W I kwartale przyszłego roku Orange powinno oddać użytkownikom 70 tys. łączy w technologii FTTH. To konsekwencja zawartego w 2009 roku porozumienia z UKE.

Chcemy zbudować kilkadziesiąt tysięcy linii światłowodowych, żeby, po pierwsze, przetestować popyt na te usługi. Mówi się, że ten światłowód do domu stał się fetyszem. A z drugiej strony, kiedy przyjrzeć się rynkowi internetu stacjonarnego, pojawiają się wyniki III kwartału, w naszym przypadku bardzo niewielki wzrost. Główny operator kablowy nieregulowany, z dużo łatwiejszym dostępem do rynku i do klienta. Więc te inwestycje światłowodowe pewnie nie eksplodują w najbliższym czasie - mówi prezes Orange.

Rozwiązaniem mogłaby być współpraca z Netią, która dzięki przejęciu Dialogu, ma największą sieć światłowodów. Rozmowy pod egidą UKE wciąż się toczą, mimo że obie strony deklarują chęć współdziałania w tym zakresie.

To nie jest proste, żeby dwóch konkurentów znalazło kompromis. Myślę, że trzeba jeszcze trochę poczekać, natomiast to nie będzie trwać w nieskończoność. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie coś się z tych rozmów "wykluje". Pewnie w ciągu 2-3 najbliższych miesięcy będzie wiadomo, czy będzie z tego cokolwiek dla rozwoju sieci światłowodowych, czy po prostu pozostaniemy na swoich pozycjach. My zrobimy swoje kilkadziesiąt tysięcy łączy - wyjaśnia Witucki

Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się
202. ~
0

2012-12-16 09:56:20

@201. Kable to już niedługo będą zwijali i to z tego trendu spadkowego wynikają nerwowe wypowiedzi prezesa Wituckiego. Jeżeli nie zmieni się filozofia tej firmy to dział stacjonarny za około 5 lat zmniejszy się do poziomu 2mln aktywnych linii. Wtedy koszty stałe zaczną im już znacząco ciążyć.

Odpowiedz

201. ~zniesmaczony
0

2012-12-15 20:02:15

A czy Pan Witucki sprawdzał ostatnio siłę nabywczą klienta w Polsce i w Europie ???? czyli mówiąc prościej ile i czego może kupi Polak a ile i czego np Francuz? Powtarzam do żygu - jak się nie opłaca to zwijaj interes albo go sprzedaj - skoro tego nie robisz to znaczy że się opłaca - więc po co mówić takie głupoty

Odpowiedz

200. Jo
1

2012-12-01 21:33:46

Orange trochę przysiadło na "laurach" od kilku lat tak chyba, a tu niestety rynek się zmienia i Orange też powinno za tym rynkiem podążać. Stagnacja = wsteczny bieg.

Odpowiedz

199. ~
1

2012-11-24 15:48:18

Witucki chyba myśl po staremu,że im większa cena tym wyższe jego zarobki,nic bardziej mylnego, większe ceny odstraszają klientów bo jak zobaczą jak jest drogo w takim TP vs VoIP to wybór padnie na VoIP bo nie zdzierają i te sieci zarobią,a TP nie bo ta kasa wydana w TP za nią w sieciach VoIP czy w ofertach komórkowych można mieć lepsze warunki i tu TP z Wituckim leży. TP daje drogie usługi bo musi zarobić i chyba zapomina,że najpierw musi ograniczyć swoje koszty,żeby dać ludziom przyzwoitą ofertę. Idea długo była na miejscu nr 3 po Plusie i Erze i możliwe,że teraz też Orange bedzie po T i Plus bo T się chwali,że ma 15 mln klientów, to jakoś tyle samo co Orange, więc wystarczy,że niewiele klientów przejdzie do T,Plus i Orange idzie na 3 miejsce. dla czepialskich,Play nie biorę pod uwagę w rankingu bo to jest młodsza sieć o jakieś 10 lat albo jakoś tak i po takim czasie nie można porównywać ilości abonentów też w tej sieci bo trzebaby się cofnąć do lat w których 3 sieci miały tyle samo lat co Play dziś.

Odpowiedz

198. ~
1

2012-11-24 15:35:04

196,dokładnie,po co komu telefon stacjonarny z drogim abonamentem i dodatkowo płatnymi połączeniami później,skoro są oferty sieci komórkowy o wiele korzystniejsze i sieci VoIP,Skype gdzie połączenia w sieci zwykle są bezpłatnie,płatne połączenia poza sieć i abonament czy doładowanie znacznie tańsze,a w opcji doładowania cała kasa do wykorzystania na połączenia,im bardziej ludzie stają się świadomi tym bardziej Orange & tp zaczynają tracić klientów. Witucki,Jabczyński i odpowiedzialni za ofertę i ceny jakby zapomnieli,że monopol TP skończył się kiedy w Polsce powstał Plus,Era,potem jeszcze Idea bo ludzie zaczęli wybierać między tymi sieciami,Idea jakoś zatrzymywała kasę w grupie TP, a jak weszło PLAY i zrobiło inną telefonie komórkową to bul bul bul Orange & tp zaczynają iść na dno bo Orange było takim PLAY-em gdzie zasięg jest momentami gorszy od Plusa i T, jest,a przynajmniej było taniej albo warunki lepsze i ci klienci zwyczajnie idą do Play bo ten daje lepsze warunki od Orange,warunki,a nie telefony w każdym abonamencie za 1 zł,ci którzy dla telefonu zmieniają sieć to inna bajka,dziś może są w Orange,a jak lepsze tel w lepzej cenie da T to też tam pójdą, ja raczej piszę o klientach,którzy po wyborze oferty telefon wybierają jako ostatni element oferty.

Odpowiedz

197. ~Zet
1

2012-11-24 08:40:36

A jak tam wczorajsza awarie Orange w Lublinie? Pare godzin nic nie działało...

Odpowiedz

196. ~
1

2012-11-24 08:03:52

pan Witucki pieprzy glupoty. Ceny mamy zblizone a uwzgledniajac koszty sily roboczej, to orange w PL zarabia wiecej niz w UK czy Francji. W listopadzie przenosze nr stacjonarny do hallo net, bo nie bede blacil 33zl tylko za to, ze moge odbierac polaczenia. W hallo net za 5zl mam rok telefon na odbieranie i dzwonienie a jak potrzebuje wiecej do doladuje. Przy takiej polityce ze stacjonarkami czego on sie spodziewa? Steka nad zyskami, to niech sobie i zarzadowi zmniejszy wynagrodzenie, bo to co oni wyciagna w rok, to kilka tysiecy ludzi u nich zarobia rocznie

Odpowiedz

195. ~martines
1

2012-11-24 06:16:21

Witucki chyba się zagalopował.. Mamy jedne z wyższych stawek za połączenia i sms patrząc pod względem zarobków w stosunku do pozostałych krajów. U nas abo w wysokości ok 100 daje nielimitowane rozmowy natomiast w innych państwach mają to za np 35euro. Tylko, że 35euro dla nich to tak jak dla nach 10zł.. No cóż ale orange zawsze jest najbiedniejsze choć najdroższe..

Odpowiedz

194. ~Janosik
1

2012-11-23 23:39:37

Wygląda na to że zarząd musi przyciąć etaty bo inaczej nie dostanie premii za 2012 albo co gorsza rozstanie z wygodnymi fotelami- uzasadnienie jak zwykle "sytuacja rynkowa, niskie marże, niska produktywność pracowników"

Odpowiedz

193. słoneczny
1

2012-11-23 23:30:20

Do Orange coś wreszcie dociera, że nadchodzą czasy konsolidacji, ale jeszcze mają za dużo klientów i niestety nadal będą walić w ch.. Orange zgrywa płaczka bez dochodów, oczywiście nie wspominając ani słowa o tym że sprzedają roaming dla Play i Virgin. Oczywiście, tego że za chwilę rozliczenia MTR znacznie spadną, też gość nie zauważył. Wszystko w czarnych barwach, jacy oni są biedni.

Odpowiedz

192. ~
1

2012-11-23 17:32:12

Witucki skoro miało być tak dobrze jak mówileś to teraz się nie żal publicznie na blogu tylko przedstaw dobre dochody na potwierdzenie swoich słów,a jeśli nie umiesz to zrezygnuj ze stanowiska i finito,a nie wykręcaj się tym,że w Polsce jest najtaniej bo kto zna choć trochę oferty zagraniczne ten nie powie,że w Polsce jest tanio bo nie jest tanio,tanio jest w EUropejskiej Uni gdzie arbajterzy zarabiają ponad 4 razy więcej niż Polacy i gdzie ceny są takie jak w Polsce po przeliczeniu z EURO na ZŁOTE,w Polsce ceny są te same, w kazdym razie różnią się groszami,czasem złotówkami i mniej w Polsce można dostać za taką kasę jak w UE,czyli wychodzi,że Witucki się pomylił bo powinni być,że Polka na tle krajów UE jest najdroższym krajem,nie najtańszym,jak nie wierzyie to sprawdźcie oferty sieci zagranicznych.

Odpowiedz

191. ~mirekb
1

2012-11-22 21:38:32

orange traci wartosciowych klientow bo nie zgadza sie na ciec ie przychodow.to ma jednak granice..nielatwo to przyjac do wiadomosci.dlatega Pan Wojtek zostal szefem dzialu pr.to o wiele za malo..ktos powie rewolucyjna akcja z bezpiecznym netem w nowych abo..ok ale i w sieci i w ramach abo-poza abo nie wspomne wyglada fatalnie,stad wykluczam go z definicji-tm skopiowalo ostatnio oferte sim only z orange z bezpiecznym netem..za 2zl w sieci i stacjo lub sms no limit w sieci.jak wyglada w centku oferta?widac lipe

Odpowiedz

190. ~qwas
1

2012-11-22 21:17:58

Pan prezes szuka wymówki dla fatalnej polityki marketingowej swojej firmy, a może też dla złych decyzji własnych. A klienci uciekają, zarówno indywidualni, jak i biznesowi.

Odpowiedz

189. ~realia
1

2012-11-22 20:12:24

Panie Prezesie Przecież to pan na czele z pseudo managerami ORANGE skasował markę TP. To Pan przekonywał udziałowców, że zmiana doprowadzi do zwiększenia wartości firmy,niestety bardzo się Pan pomylił, samo się nie sprzeda, a owieczki prowadzone na rzeź wreszcie się przebudziły ...

Odpowiedz

187. toms
0

2012-11-22 14:56:38

186 -mnie nie podnieca gospodarczy rozwój Chin, kosztem obywateli, ani nasze krajowe warunki. Gdzie napisałem, że Polacy pracują zasadniczo w przyzwoitych warunkach? No, może prezesi. A stawianie tezy, że dla pracowników na Wschodzie, panujące tam warunki pracy są normalką dla nich - to buractwo, megalomania i brak szacunku dla nich. No i naucz się podpisywać swoje posty, Panie Odważny.

Odpowiedz