DAJ CYNK

Witek nadaje #5: o rankingu ofert abonamentowych z Nokią Lumia 735

28.05.2015

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5419

Ważne 4

2

Którą ofertę z Nokią Lumia 735 wybrać? Sami zobaczcie, Witek nadaje o tym, jak tworzony był ranking i do którego operatora udać się na zakupy.

Którą ofertę z Nokią Lumia 735 wybrać? Sami zobaczcie, Witek nadaje o tym, jak tworzony był ranking i do którego operatora udać się na zakupy.

Zobacz: Ranking TELEPOLIS.PL: Nokia Lumia 735 w ofertach abonamentowychZobacz: Test telefonu Nokia Lumia 735

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
30. ~Benelux
0

2015-06-01 19:09:28

ad 27.: Ja natomiast, na podstawie "twardych faktów" doszedłem do wniosku, iż niejaki "toomi" to wysłannik konkurencyjnego producenta względem Microsoftu. Do tego "toomi" sprawia wrażenie bardzo sfrustrowanego pracownika, zapewne sprzedaż nie idzie i znowu nie dostał premii ;-) - stąd też tak bezpardonowy atak na redakcję za pojawienie się Nokii Lumia 735 w związku z rankingiem ofert abonamentowych.

Odpowiedz

29. wlo
0

2015-05-31 11:28:18

Witek, daj sobie spokój... Nie wiesz, ze dzisiaj trzeba przedstawiać fakty na coś co miejsca nie miało? Wszyscy wiedzą lepiej? Przecież już czytałeś - padło pytanie czy ta nowa prezes Virgin ma coś wspólnego z zabójcą Popiełuszki... Taki kraj - bo tacy ludzie! Tu się nic nie zmieni. Tam gdzie jeżdżą jest inaczej - bo muszą się przystosować do tego co tam jest normą. Niech jadą... Krzyżyk na drogę ;-)

Odpowiedz

28. WitekT
0

2015-05-31 11:12:31

toomi: więc informuję Cię, że Twoje wnioski są błędne. To nie są twarde fakty, tyko interpretacja. To Ty nas zaatakowałeś w bardzo nieładny sposób i każesz nam udowadniać, że nie jesteśmy wielbłądem. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że pojawia się na TELEPOLIS.PL coś opłaconego bez jasnego zaznaczenia, że jest to jakieś lokowanie produktu albo artykuł sponsorowany. Inaczej byłoby to łamanie prawa i norm etycznych. Widziałeś tutaj taką informację? Nie? No to nie ma mowy, ze ktoś nam zapłacił za to, że ten artykuł/materiał/wideo wygląda tak, a nie inaczej, byłą to nasza, czysta robota redakcyjna.Uważasz, że lepiej wiesz co było celem odcinka? No to jednak nie wiesz i znów Ci mówię, że się mylisz (celowo?). Jak zrobimy kolejny ranking, to będzie identycznie wyglądający "Witek nadaje". Będzie opowiedzenie o telefonie, film z testów, prosta tabela z rankingiem. Bo to jest oddzielny materiał wiszący na YouTube i jak ktoś na niego trafi w tamtym serwisie, to może go sobie obejrzeć i będzie wiedział czemu uważamy, że Lumia 735 to fajny telefon i czemu uważamy, że najlepiej go kupić w T-Mobile. Jeżeli chce pogłębić swoją wiedzę, może wejść u nas w serwisie w test (wtedy ma wszystko szczegółowo o telefonie) i/lub ranking ofert (wtedy będzie wiedział jak wybraliśmy T-Mobile).To, co Ty robisz, to oskarżanie bez twardych dowodów, wiara w swoją nieomylną intuicję i potwarz. Ale najwyraźniej tego nie rozumiesz. Takie podejście mnie po prostu razi - bo Ty nie pytasz mając bardzo ograniczoną wiedzę, Ty od razu wydajesz sądy nie zdając sobie sprawy, że nas po prostu obrażasz.

Odpowiedz

27. toomi
0

2015-05-31 08:21:43

Tak Witku, właśnie na tej podstawie doszedłem do takich wniosków. Na podstawie twardych faktów. Dostępu do żadnych faktur nie mam, Ty je masz u siebie. Nie zarzucam Ci łamania prawa- promowanie produktów ma dzisiaj różne formy, można to umiejętnie robić w serwisach tematycznych. Półgębkiem to Ty się tłumaczysz- uderzyłeś w ton zarzutów etycznych, a wystarczyłoby zaprzeczyć, stwierdzić, że nic was nie łączy z Microsoftem. Od kolejnych filmów oczekiwałbym skupienia się na ofertach operatorów, co zresztą było celem odcinka, a nie skupianie się przez znaczną część odcinka na telefonie. Takie podejście mnie razi.

Odpowiedz

26. WitekT
0

2015-05-30 19:57:07

toomi: i na tej podstawie doszedłeś do takich wniosków? 28% filmu to mniej niż połowa. A telefon jest tak samo ważny, jak oferta - przecież wymieniliśmy go nawet w tytule. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że zarzucasz nam łamanie prawa i norm etycznych. Bądź odpowiedzialny za swoje słowa, przedstaw twarde fakty (faktury, maile, rozmowy), a nie jakieś swoje domysły (zresztą w 100% niezgodne z prawdą) - albo przeproś i więcej nie pisz w temacie. Bo to, co w tej chwili zastosowałeś wobec nas, to najgorsza dla dziennikarzy obelga. To jest po prostu podłe z Twojej strony, robione niby półgębkiem i z uśmieszkiem...

Odpowiedz

25. toomi
0

2015-05-30 17:47:47

WitkuT skoro testowaliście już telefon to dlaczego jego prezentacja i zachwalanie trwa od 0:50 do 2:50? Dwie minuty to 28% długości filmu. Oczywiście cały czas tytuł odcinka to "o rankingu ofert abonamentowych z Nokią Lumia 735". Z czegoś trzeba żyć :)

Odpowiedz

24. WitekT
0

2015-05-29 17:19:25

hello: ten telefon jest w ofertach operatorów o kilku miesięcy dopiero. Bardzo fajny, z bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. My uważamy, że warto.

Odpowiedz

23. ~hello
0

2015-05-29 15:01:50

co to jest Witek 3 GB, taki stary telefon podajecie do oceny, który juz się nie sprzedaje i leży na magazynach, nokia ? teraz jest microsoft.

Odpowiedz

22. ~Adrian150
0

2015-05-29 10:57:04

Drogi Witku nie zgodzę się z Twoimi słowami. Sugerujesz w swojej wypowiedzi, że telefon ma ubezpieczenie i że może przydać się np. jeśli zalejemy go na imprezie. Chciał bym to wyprostować. Lubię nowości technologiczne i często mam je ubezpieczone, niestety z tego co mi wiadomo ubezpieczenia na 90% nie obejmują zalania na imprezie i to z 2 powodów po pierwsze jeśli ktoś na takiej imprezie spożywał jakiś alkohol i używał telefonu to w tedy telefon naprawia na własny koszt, chyba wszystkie firmy ubezpieczeniowe mają to napisane małym drukiem. Dodatkowo 2 powodem nie uwzględnienia ubezpieczenia od zalania na imprezie jest to, że zazwyczaj taki telefon jest ubezpieczony od zalania, ale nie poprzez np. wylanie na niego wody, napoju, herbaty. Ale od zalania typu pęknięta rura w instalacji, a to na imprezie chyba się często nie zdarza. Jeśli mylę się to proszę popraw mnie. Korzystałem dwa razy z ubezpieczenia telefonu w Orange i ok rok temu były tam takie zapisy. Nie wiem jak jest teraz gdyż, po przejściu na abonament firmowy dostałem ubezpieczenie gratis, wiec i jego warunki na chwile obecną mnie bardzo nie interesują, aczkolwiek myślę, że nie zmieniły się tak bardzo. Pozdrawiam. 

Odpowiedz

0

2015-05-29 00:37:47

Ojej, przecież abonament to taki "prestyż", a tu walka o telefon za 1zł. Czyżby kogoś nie było stać na jednorazowe wydanie TYLKO siedmiu stów? Jaka szkoda... Bo ja przy takich drobnych nie bawię się w raty, No ale mam telefon na kartę, więc wiadomo jestem gorszy "5zł na rok", "dusigrosz", "gimbaza"... Poza tym nie dostąpię tego zaszczytu, kupna telefonu z brandowanym softem, tudzież z simlokiem. :)

Odpowiedz

20. WitekT
-1

2015-05-28 22:32:54

manyaky: e no, nie jest źle... Jest wyraźnie lepiej niż wcześniej, wszystko dobrze słychać. :-)

Odpowiedz

19. manyaky
0

2015-05-28 22:14:50

Czas leci, 5 odcinek, a głos wciąż tak nagrany, że niestety ciężko się słucha.

Odpowiedz

18. ~Benelux
0

2015-05-28 16:42:07

ad 1. : Czytając tu nieraz twoje komentarze, mogę śmiało stwierdzić, że emocję i podniecanie się to twoja domena...Jeśli zaś dziwi cię pozytywny odbiór i opinie o Nokii Lumia 735 to znajdź mi cwaniaczku jakiś inny smartfon z tego segmentu rynkowego z tak bogatym wyposażeniem i wachlarzem funkcji - w skład których wchodzą miedzy innymi:- atrakcyjna wizualnie i solidnie wykonana obudowa;- bardzo dobrej jakości wyświetlacz;- wysoka czułość ekranu, umożliwiająca obsługę np. w rękawiczkach;- ekran chroniony przez Corning Gorilla Glass 3 (jak w wielu topowych i znacznie droższych smartfonach!);- ładowanie bezprzewodowe zintegrowane w tylnym, zdejmowanym panelu;- główny aparat fotograficzny o dobrych parametrach - takich jak np. niemała matryca (1/3,4 cala), markowa optyka (ZEISS), czy też stosunkowo duży otwór przysłony F/1,9 (czyli taki jak w Galaxy S6);- wybitna, jak ten przedział cenowy przednia, 5-megapikselowa kamera, z szerokokątnym obiektywem (idealna do wideo-rozmów i selfie);- bardzo bogaty zestaw technologii łącznościowych - od podstawowych, takich jak Wi-Fi, USB, czy Bluetooth (4.0), po bardziej zaawansowane, jak HSPA + (max. 42 Mb/s), LTE Cat. 4 (maks. 150 Mb/s), NFC, czy DLNA;- Radio FM, obecnie coraz rzadziej pojawiające się na wyposażeniu smartfonów - np. nie ma go większość sprzedawanych obecnie flagowców;- HD Voice oraz system redukcji szumów korzystający z dwóch wbudowanych mikrofonów;- szybkie kości pamięci flash, co pokazuje chociażby benchmark BaseMark OS II;- mapy i bezpłatna globalna nawigacja ze wskazówkami głosowymi (także w trybie offline);- bezpłatny i w pełni funkcjonalny pakiet aplikacji biurowych (umożliwia nie tylko odczyt dokumentów, ale również ich edycję, przechowywanie i udostępnianie przez OneDrive) z MS Office na czele.A to wszystko w cenie znacznie poniżej 700 zł.

Odpowiedz

17. WitekT
0

2015-05-28 16:23:04

adik: ale abonament ma 10 zł zniżki względem nazwy. :-) Już nie pamiętam za co (za Plusa w rankingach odpowiada LuiN) - za zakup przez Internet albo za włączenie e-faktury...

Odpowiedz

16. WitekT
0

2015-05-28 16:21:34

Benelux: zawsze byłem fanem trzeźwego myślenia - dokładnie takiego, jak zaprezentowałeś w swoim komentarzu. :-)

Odpowiedz