DAJ CYNK

Witek nadaje #36: o przyszłości telekomów z Piotrem Muszyńskim

07.12.2016

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5200

Ważne 5

2

Nowe usługi nie będą przychodziły od operatorów, ale ci nie będą "głupią rurą". Będą "mądrą rurą", która będzie musiała inteligentnie reagować na zachowania użytkowników i ich zmieniające się w czasie potrzeby - mówi w Witek nadaje Piotr Muszyński, wiceprezes Orange odpowiedzialny za strategię i transformację.

Nowe usługi nie będą przychodziły od operatorów, ale ci nie będą "głupią rurą". Będą "mądrą rurą", która będzie musiała inteligentnie reagować na zachowania użytkowników i ich zmieniające się w czasie potrzeby - mówi w Witek nadaje Piotr Muszyński, wiceprezes Orange odpowiedzialny za strategię i transformację.

W dzisiejszym Witek nadaje także o tym, jak telekomy będą wyglądały za 5 lat, jakich nowych usług można się po nich spodziewać i czy da się wykorzystać wirtualną rzeczywistość i asystentów głosowych.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~m
0

2016-12-13 19:34:34

Panu Prezesowi podpowiedzieć że może powinni sprzedawać usługi assistance dla domu. Jest jeszcze spory rynek. :) Jakby co to ja zgłaszałem.

Odpowiedz

16. tolep
0

2016-12-08 17:31:07

Nie zrozumiałem pierwszego zdania. Sybszczyści.

Odpowiedz

15. ~Muszynskas Zarzad bzdurzy
0

2016-12-08 10:03:22

Co za banały . Panie Muszyński = pan rusz dupsko i zobacz jak robicie w konia ludzi na wyłudzeniach SMS lub jak mówi wasza infolinia ( klient do 8MBS = jak ma Pan więcej niż 0,5 MBS to nie ma pan prawa do reklamacji.Ale odpowiem za Pana = za 10 lat nie będzie takich firm jak Orange bo jestescie za drodzy i za duzi i nie potraficie byc najlepsi w żadnym swoim produkcie . Np. prąd czy ubezpieczenie = to totalna porażka . Wiec Pana pomysły jako prezesa są z dupy. Pan mentaleni jestes na poziomie TPSA

Odpowiedz

14. dumelosw
-1

2016-12-07 16:20:54

Odpowiedz

13. dumelosw
-1

2016-12-07 16:11:39

ja tam modle się za Elona Muska jego spacex i internet satelitarny :)

Odpowiedz

12. ~007Bond
-1

2016-12-07 16:03:45

@WitekT - mógłbyś napisać coś na temat e-sim ? Czy już działają i kiedy u nas w Polsce .

Odpowiedz

11. WitekT
0

2016-12-07 15:35:15

Przemek: myślę, że moje pytania były dość precyzyjne. Czy chmura będzie ich czy dzierżawiona - to akurat ciekawe mi się nie wydaje. Rozwój sieci to przede wszystkim sieć agregacyjna - to padło w filmie. Płatność za treści - to nie jest kwestia telekomów, tylko regulacji na poziomie UE i neutralności sieci. Nie wydaje mi się, żeby to było w związku z tym możliwe. Roaming to nie jest przyszłość, tylko teraźniejszość. :-)

Odpowiedz

10. ~mm
0

2016-12-07 15:20:51

Operatorzy będą głupią rurą bo użytkownika z nimi łączy coraz mniej. Jeżeli głównie dzwonię i wysyłam sms to operatorzy konkurują tylko między sobą. A nie można tak po prostu wejść na rynek z nową ofertą telefoni komórkowej. Potrzeba dużego kapitału, koncesji, czasu na budowę sieci. Operator wirtualny który ma łatwiej płaci jednak sporo posiadaczowi infrastruktury więc nie jest do końca konkurencją.A jeżeli moja aktywność opiera się głównie o Internet to łatwiej mi zmienić operatora. Mogę korzystać z szerszej oferty bo łatwiej dużo zostać dostawcą internetu niż operatorem komórkowym. Zupełnie nie ma dla mnie znaczenia czy jadąc pociągiem korzystam z sieci komórkowej czy z WiFi. Także zamiast ponosić duże koszty roamingu internetu kupuję lokalnego sima i korzystam nadal z tych samych aplikacji jakbym był w Polsce.

Odpowiedz

0

2016-12-07 13:57:51

Strasznie długi ten odcinek. Gość trochę leje wodę i wróży z fusów. Szkoda, że nie było ani słowa o przyszłości Wifi caling, bo to mnie akurat najbardziej interesuje.

Odpowiedz

8. ~Przemek
0

2016-12-07 13:56:39

Myślałem właśnie o tym, w kontekście tytułu filmu. Jakim operatorem stanie się taki OPL.maja dużo światła, czy hurtowo beda liderami, jak to ugryźć regulacyjne bo znowu w sumie monopol. Czy ich rozwój sieci to tylko światło a np chmurę dzierżawią. P. Muszynski wspominał też o opłatach od OTT. Czy jest możliwy taki scenariusz, że będziemy płacić za treści a dostawcy treści oddadzą cześć zysków mądrej rurze? Tak na szybko widzę jeszcze zniesienie dodatkowych opłat w roamingu iodele współpracy międzynarodowej, bo OPL sobie poradzi w ramach grupy a pozostali?

Odpowiedz

7. WitekT
0

2016-12-07 13:47:29

Przemek: co masz dokładnie na myśli mówiąc o "technologiach przyszłości, rozwoju sieci, sprawach hurtowych itp.)?

Odpowiedz

6. ~Przemek
0

2016-12-07 13:44:56

Mieć taką tuzę na kanapie i pytać o Orange energia albo o VR. Można to było rozegrać inaczej. Technologie przyszłości, rozwój sieci, sprawy hurtowe, 5G itd. Ale nie - śmieci od Cp i VR od Google na tapecie.

Odpowiedz

5. ~piotrmak
4

2016-12-07 13:19:23

No jak Witek możesz o to pytać:)Same się utrzymają, same się wybudują, a najważniejsze, że PKO ma wizję i będzie miał z darmo

Odpowiedz

4. WitekT
0

2016-12-07 12:33:27

PKO: a kto dostarczy łącza do stacji nadawczych? I kto je będzie utrzymywał?

Odpowiedz

3. ~PKO
-1

2016-12-07 12:32:44

kiedys juz to pisalem ale napisze jeszcze raz.Mozliwe ze operatorzy kiedys wcale nie beda potrzebni bo jesli powstanie wimax internet nad cala powierzchnią polski to internet bedzie przez wifi(wimax) a dalej mozna sie komunikowac bez zasiegu sieci macierzystych.Operatorzy to wiedza i maja niepewna przyszłość egzystencji ,wiec co im zostaje??prad??

Odpowiedz