DAJ CYNK

Witek nadaje #30: o planach Lenovo w Polsce z Danielem Malakiem

23.06.2016

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4063

Ważne 3

1

Boom na tablety jeszcze nie mija, bo choć sprzedaż jest ciągle duża, to rok do roku delikatnie spada, o 5% - mówi w Witek nadaje Daniel Malak z Lenovo Polska. IDC szacuje, że w tym roku na polskim rynku nabywców znajdzie 2,05 mln tego typu urządzeń.

Boom na tablety jeszcze nie mija, bo choć sprzedaż jest ciągle duża, to rok do roku delikatnie spada, o 5% - mówi w Witek nadaje Daniel Malak z Lenovo Polska. IDC szacuje, że w tym roku na polskim rynku nabywców znajdzie 2,05 mln tego typu urządzeń.

Tablety poniżej 150-200 euro mają ponad połowę udziałów w rynku, który jest bardzo sezonowy. Święta, komunie, wakacje, powrót do szkoły - to w tym czasie rośnie sprzedaż. Jak mówi Daniel Malak, tablety nie podzielą losu notebooków, ale ewaluują w stronę zaawansowanych urządzeń 2 w 1.

W tym roku Lenovo ze swoimi smartfonami chce być w pierwszej piątce na polskim rynku, a w przyszłym - w pierwszej trójce. 30% ma stanowić wyższa półka urządzeń sprzedawanych pod marką Moto.

PS. Tak, dźwięk jest lepszy. Tak, kupiliśmy mikrofon. ;-)

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
19. ~
0

2016-06-26 17:49:32

1. To panowie sobie pogadali o ewaluacji:ewaluacja «określenie wartości czegoś»sjp.pwn.pl/sjp/ewaluacja;2557271.html2. Dźwięk nadal zbierany ze studia - dudni jak w studni.3. Czołówka i zakończenie z pięć razy głośniejsze - umarłego może przebudzić.

Odpowiedz

0

2016-06-23 21:58:27

Mówcie co chcecie, na bank kupię kolejny tablet. Nie wiem czy będzie to Lenovo czy coś innego, ale na pewno coś co zastąpi moją starą 15 calową padakę ze strasznym ekranem.

Odpowiedz

17. ~wiktor
0

2016-06-23 19:32:44

at16. to pewne wiadomości ? a wiec dzien konczy sie dobrze.

Odpowiedz

16. ~temida
0

2016-06-23 16:58:45

at11. witku nie martw sie o garnitur. tam gdzie awansujesz daja garnitury. właściwie to nie do końca jest garnitur bo ubranie w paski. daja tez bizuterie i dla ciebie przewidziano ...obrączki na rączki

Odpowiedz

15. WitekT
0

2016-06-23 15:46:52

14: niezbyt wiem o co chodzi z o2... Więc może zakończmy tę dyskusję?

Odpowiedz

14. ~=÷×
0

2016-06-23 15:43:35

Treść +12Witku, niepotrzebnie skasowales. Wstydz sie, juz nie wysle nic na o2. Dzien Ojca warto znac!.

Odpowiedz

13. ~Marcin
0

2016-06-23 15:19:51

Ale gość pierd..i o tych tabletach i ich przekątnych. Nie każdy chce mieć w notebooku ekran 11 cali, ja mam ultrabooka 15 cali i chętnie zmienię go na 17 calowego.

Odpowiedz

12. WitekT
0

2016-06-23 15:00:59

11: a co to za magiczna data ten 30 czerwca? I gdzie mam awansować? Powinienem wyprasować garnitur? ;-)

Odpowiedz

11. ~=÷×
0

2016-06-23 14:58:42

Treść wiadomości. ×/× przestancie denerwowac Witka do cholery. Przeciez bedzie tylko do 30 czerwca. Potem awansuje do jasnej cholery!

Odpowiedz

10. Pragmatyk
0

2016-06-23 14:50:38

@9 Seria godna uwagi to Thinkpad

Odpowiedz

9. ~Master Chief
0

2016-06-23 14:31:44

Akurat mam w planach laptopa Lenovo ;)

Odpowiedz

8. WitekT
0

2016-06-23 13:59:55

moto: to rozwiń w takim razie myśl z komentarza #3, bo nie nadążam. ;-)

Odpowiedz

7. ~moto
0

2016-06-23 13:58:30

znaków przestankowych jest tyle ile wymaga poprawne pisanie. prosze nie wzywaj cholery bo złego kusić nie należy : )

Odpowiedz

6. WitekT
0

2016-06-23 13:55:11

Pragmatyk: my tu mówimy o marce (szczególnie w segmencie B2C), a nie o firmie jako takiej. ;-)

Odpowiedz

0

2016-06-23 13:54:02

@2 No, nie aż na takie drobne. Motorola solutions jest więcej warta od KGHM na przykład. W KRK daje pracę ~1200 ludziom, a średnia pensja jest znacznie powyżej średniej krajowej którą i tak osiąga pewnie 30% Polaków.

Odpowiedz