DAJ CYNK

Wirtualna Polska uprzedziła O2

26.10.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 513

Ważne 0

0

Komunikator Wirtualnej Polski wpkontakt, pierwszy w Polsce, umożliwia przeprowadzanie tanich rozmów głosowych na telefony stacjonarne i komórkowe na całym świecie. wpkontakt poszerzył wachlarz funkcjonalności multimedialnych stając się pierwszym polskim komunikatorem oferującym usługę VoIP pc2phone.

Komunikator Wirtualnej Polski wpkontakt, pierwszy w Polsce, umożliwia przeprowadzanie tanich rozmów głosowych na telefony stacjonarne i komórkowe na całym świecie. wpkontakt poszerzył wachlarz funkcjonalności multimedialnych stając się pierwszym polskim komunikatorem oferującym usługę VoIP pc2phone. Rozwiązanie to pozwala na tanie, szybkie i bezpieczne rozmowy głosowe na telefony stacjonarne i komórkowe na całym świecie - pinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Cena rozmów przeprowadzonych z komunikatora wpkontakt jest nawet do 88% niższa od cen oferowanych przez największego polskiego operatora telekomunikacyjnego, a korzystający z usługi nie płacą abonamentu, ani nie ponoszą żadnych opłat stałych. Koszt połączenia do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemiec wynosi zaledwie 17 groszy brutto. Usługa, uruchomiona pod nazwą Nawijka, dostępna jest zarówno dla posiadaczy łącz szerokopasmowych (takich jak Neostrada) jak i modemów. W obu przypadkach, dzięki zastosowaniu najnowszej technologii jakość rozmów jest doskonała, niczym nie ustępująca tradycyjnym połączeniom.

Z Nawijki można skorzystać natychmiast, nie wymaga bowiem podpisywania jakichkolwiek umów, ani dodatkowych inwestycji. Niezbędne są jedynie słuchawki z mikrofonem oraz dostęp do Internetu. Jako pierwsi na polskim rynku komunikatorów uruchamiamy tak innowacyjną usługę. Dla ograniczonej grupy Użytkowników zamierzamy udostępnić środki pieniężne przeznaczone na pełne wypróbowanie możliwości komunikatora. Spodziewamy się szeregu opinii, które pozwolą nam zapewnić jeszcze wyższą jakość produktu. W najbliższej przyszłości użytkownicy otrzymają również możliwość obsługi rozmów przychodzących - mówi Andrzej Kiesz, koordynator projektu.

Dostępny on-line billing pozwoli na bieżącą kontrolę wydatków. Twórcy komunikatora zadbali o to, by korzystanie z tej nowoczesnej opcji było łatwe i wygodne, a jednocześnie jak najbardziej funkcjonalne. Zapewniamy w komunikatorze ergonomiczną obsługę numerów telefonów. Nie wymagamy też żadnego dodatkowego logowania; dotychczasowa autoryzacja jest wystarczająca. Zanim użytkownik zdecyduje się skorzystać z usługi może przetestować jej jakość za pomocą darmowego echo testu, który udostępniamy w wpkontakcie. Dla tych, którzy już korzystają z Nawijki oferujemy bezpłatne połączenia do naszego Contact Center, które pomoże w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów - wyjaśnia Bartosz Borkowski, odpowiedzialny za stronę technologiczną przedsięwzięcia.

Dostawcą platformy VoIP pc2phone, w oparciu o którą realizowane są połączenia głosowe, jest warszawska firma NEUTRON-IT - lider polskiego rynku oprogramowania e-commerce, która zapewnia zarówno oprogramowanie klienckie jak też obsługę połączeń. W najbliższej przyszłości będziemy również oferować urządzenia zewnętrzne zintegrowane z naszym rozwiązaniem takie jak na przykład telefony IP, dzięki czemu usługa stanie się tanim, bezabonamentowym substytutem tradycyjnej telefonii. Planujemy też już niedługo przydzielenie użytkownikom Nawijki indywidualnych numerów telefonicznych, takich jak np. 427 80 00 - mówi Michał Jakubowski, prezes NEUTRON-IT.

Źródło tekstu: Wirtualna Polska

Komentarze
Zaloguj się