DAJ CYNK

Windows Phone najpopularniejszą platformą w 2015?

06.05.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4615

Ważne 0

0

Pyramid Research prognozuje, że dni królowania Androida są policzone - Windows Phone stanie się dominującą platformą mobilną na rynku smartfonów już za kilka lat.

Pyramid Research prognozuje, że dni królowania Androida są policzone - Windows Phone stanie się dominującą platformą mobilną na rynku smartfonów już za kilka lat.

Według Steli Bokun z Pyramid Research w tym roku na całym świecie zostanie sprzedanych ponad 1,46 mld smartfonów, które stanowić będą około 27% wszystkich telefonów komórkowych.

Procentowy udział smartfonów w całkowitej liczbie sprzedanych telefonów komórkowych w 2015 roku ma wynieść 53%. Ma się tak stać za sprawą coraz tańszych komórek z Androidem.

Pyramid Research twierdzi, że przez najbliższe 4 lata najpopularniejszym systemem operacyjnym w telefonach komórkowych ma być Google Android. Zmieni się to jednak w 2015 roku - wtedy pałeczkę ma przejąć system Windows Phone.

Źródło tekstu: BGR, wł

Komentarze
Zaloguj się
44. ~M
0

2011-05-09 13:53:24

przecież n8 tak samo się muli jak i starsze modele. prawda jest taka ze nie ma idealnych telefonów. Ale żeby kupić nokie z win to trzeba być ....... Osobiście już bym wolał HTC z win ale mam uraz po desire hd.A prezes nokii bierze kase i dostanie odprawę jak już odejdzie (bo ma to w kontrakcie) Wiec co ma mówić? Każdy chwali swoje.

Odpowiedz

43. ~
0

2011-05-09 13:25:01

tylko najśmieszniejsze z tego jest to że Android do bieżącej pozycji doszedł w jakieś dwa lata. Pierwszy fon z WM miałem jakieś 5 lat temu i stwierdzam że od wersji 3.0 do 6.5 wielkiej rewolucji nie było. System raczej ewoluował, nie to jest potrzebne bo Google też spać nie będzie. Będzie to tak jak z wejściem xperii x1 lub z wprowadzeniem wm 7. Będą tak długo zwlekać i przeciągać że konkurencja i tak będzie dwa kroki do przodu.

Odpowiedz

42. ~
0

2011-05-08 12:45:23

@36.na stronach Interia.pl/NOWE TECHNOLOGIE,o podpisaniu współpracy Black Berry i Microsoftu w systemie Windows Phone,(stronach Research In Motion)można poczytać więcej??

Odpowiedz

41. ~
0

2011-05-08 12:42:52

moje lg tez sie przycina , a naj bardziej to lubi sie blokowac licznikczasu połaczenie w trakcie polaczenia

Odpowiedz

40. Maniiiek
0

2011-05-08 12:04:29

cd. 39 i na tej podstawie stwierdzić, że android niemiłosiernie muli.

Odpowiedz

39. Maniiiek
0

2011-05-08 12:03:13

@35 litości... mam E51 i mi się nie wiesza a kolega w swoim GT 540 co jakiś czas musi baterie wyciągać. A wiesz czego to jest dowodem? Że na każdym systemie jak zainstalujesz jakieś śmieci to będzie się wieszał. Wiem o czym piszę bo miałem już 6630, N70, 9300, E61, E51, N95, N73, E50, E65 i 5230XM. I tylko te dwa ostatnie E50 potrafiły się przyciąć i zawiesić. Podejrzewam, zresztą, że Ty porównujesz najnowszy sprzęt na androidzie do wiekowego E50 i tym podobnych i dziwisz się, że się wiesza? To równie dobrze ja mogę napisać, że android w wersji 1.5 się częściej tnie od symbiana Anny.

Odpowiedz

37. ~arti
0

2011-05-08 10:18:05

Juz teraz produkty z systemem windows w komórkach sprzedają się bez rewelacji,-oni na prawdę myślą ,że klientom da się wcisnąć wszystko.

Odpowiedz

36. ~maciekmouse
0

2011-05-07 21:29:42

#25 Gdzie Ty sie takich głupot nacztałeś? BlacBerry wprowadza nowy system OS7 a nie WM7.. Czytaj ze zrozumieniem..

Odpowiedz

35. ~RAF
-1

2011-05-07 19:42:47

SYMBIAN NAJLEPSZY SYSTEM NA SMARTFONA, BO PADNE .. ;))))) DROBNY SZCZEGÓŁ ŻE NIE JEST STABILNY I SIĘ 4 RAZY W TYGODNIU WIESZA :)

Odpowiedz

34. sq
0

2011-05-07 19:39:54

miałem przyjemność ostatnio rozmawiać z dość dobrze poinformowaną osobą z LG (taką, która dostaje tel. zanim jest znana jego ostateczna specyfikacja) - i podsumowanie odnośnie tel było takie - dużo sprzętu z W7 nie zamierzamy robić, strasznie słabo się to spisuje, sprzedaż też woła o pomste do nieba, nie mówiac o tym, że nic si w tym systemie nie da robić i najgorsze w nim jest to, że nie ma wsparcia dla programów z poprzednich wersji mobilnych okienek'' raczej wydaje mi się, że większość producetów ma prawdopodobnie ten sam dylemat, więc prędzej wypatrywałbym naturalnej śmierci okienek..podtrzymywanej w reanimatorze jedynie przez nokie..

Odpowiedz

33. ~jakub
-1

2011-05-07 19:26:32

Jak windows mobile będzie tak dobry jak system w PC i nie będzie wiecznych niedoróbek to całą reszta systemów pójdzie w dup..e Jestem zwolennikiem symbiana i na razie nie ma lepszego systemu na smartfona. A to że ktoś piszę że symbian jest beznadziejny to znaczy że nie umie złamać symbiana na tyle aby cieszyć się smartfonem na 100% jego możliwości. I tak samo się ludzie rzucają na win. mobile a tak naprawdę gów..no wiedzą o możliwościach tego systemu

Odpowiedz

32. ~three
0

2011-05-07 17:51:01

jak zaczna sprzedawac smartfony w play za zlotowke z windowsem zamiast androida to bedziecie psioczyc wlasnie na androida a nie na windowsa.prawda jest taka ze wiekszosc z Was jest w nim zakochana bo mogla kupic telefon za zlotoweczke,tak naprawde nie mieliscie wyboru...

Odpowiedz

31. Hose
0

2011-05-07 13:14:28

Faktycznie gigantyczna sprzedaż telefonów z windows phone wskazuje że w 2015 roku zostaną liderem. Ciekawe kto płaci tym pseudo firmom badawczym za takie brednie, nie sądzę by Nokia mimo szczerych chęci szybko rozpowszechniła telefony (oczywiście tanie telefony) z tym systemem na pokładzie a to jedyna możliwość by windows phone zaczął odbudowywać swoją pozycję na rynku smartfonów. Dzięki takim prognozom mieliśmy niedawny światowy kryzys finansowy, spalić czarownice ;-)

Odpowiedz

30. ~MST
0

2011-05-07 12:55:57

Co do Meego to wydaje się jasne, że nokia już podpisała cyrograf i olała ten system. Był z resztą kiedyś nius. że nokia postawiła laskę na Meego i intel zostaje z tym sam :P szkoda

Odpowiedz

29. ~geniu
0

2011-05-07 12:28:52

Te prognozy to efekt myślenia życzeniowego, tak chciałyby i MS i Nokia, w świetle zawartych umów. Jeszcze ciekawiej wygląda to w porównaniu z marzeniami prezesa Nokii o wysokich marżach (o czym było niedawno w newsach). Pozostaje zagadką jak MS i Nokia chcą przekonać miliony użytkowników aby kupowały wysokomarżowe produkty, których reputacja rynkowa w ostatnich latach nie należała do najlepszych. Najbardziej oczywiście ciekawi mnie, pod naporem jakich argumentów ja miałbym zmienić swoje preferencje. Ja, tzn. wieloletni miłośnik i użytkownik wielu modeli Nokii (od 1999 do 2010 r), z których żadna nie była kupiona za 1 zł, oraz użytkownik produktów (nie tylko mobilnych) MS od 1995 r., korzystający z nich bez entuzjazmu na zasadzie mniejszego zła, a obecnie zadowolony użytkownik telefonu innej marki z innym systemem operacyjnym. Jakoś nie czuję zbliżającej się rewolucji, raczej bełkot marketingowy mający zaczarować miałką rzeczywistość.

Odpowiedz