DAJ CYNK

Windows Phone 8 SDK, czyli co nowego w systemie [wideo]

26.09.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Serwis WP Central zdobył najnowszą wersję SDK dla systemu Windows Phone 8. Dzięki niemu już teraz można zobaczyć jakie nowości znajdą się w kolejnej jego wersji.

Serwis WP Central zdobył najnowszą wersję SDK dla systemu Windows Phone 8. Dzięki niemu już teraz można zobaczyć jakie nowości znajdą się w kolejnej jego wersji.

Dzięki SDK dla Windows Phone 8 w kompilacji 9900 już teraz wiadomo, że w Windows Phone 8 pojawią się następujące nowości:
wibracja podczas całego sygnału połączenia przychodzącego,
20 akcentów kolorystycznych,
możliwość ustawienia tapety Bing na ekranie blokady (najprawdopodobniej z możliwością automatycznej zmiany każdego dnia),
możliwość wyboru aplikacji, której status będzie widoczny na ekranie blokady (brak, kalendarz, wiadomości, nieodebrane połączenia),
możliwość wyboru ikon aplikacji ze statusem na ekranie blokady (najprawdopodobniej również dla aplikacji zewnętrznych),
obsługę modułu NFC,
możliwość wykonania kopii zapasowej aplikacji+ustawień, SMS-ów oraz zdjęć (w tym w pełnej rozdzielczości tylko za pomocą sieci Wi-Fi) i wideo (w dobrej i najlepszej jakości - również tylko przez Wi-Fi).Pojawi się również opcja Kid’s corner. Po jej włączeniu możliwy będzie dostęp jedynie do gier, muzyki, wideo lub aplikacji. Dzięki temu dziecko np. nie wydzwoni nam dużego rachunku lub nie pobierze gigabajtów danych poza pakietem.

Sklep Marketplace zmieni swoją nazwę na Store i dostępne będą w nim aplikacje, gry, muzyka oraz podkasty (nie wiadomo czy również dla polskiego użytkownika telefonów z Windows Phone 8).

Portfel, czyli Wallet, pozwoli na przechowywanie w jednym miejscu kuponów zniżkowych, kart kredytowych itp. Z tego miejsca możliwy będzie dostęp m.in. do okazji w serwisach zakupowych czy promocjach w lokalnych sklepach.

Pierwsze smartfony pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone 8 trafią na rynek już w pierwszych dniach listopada. Wśród nich będą m.in. nowe Nokie Lumia oraz HTC z serii 8.

Źródło tekstu: WP Central, wł

Komentarze
Zaloguj się