DAJ CYNK

Windows 8 trafi do tabletów internetowych

21.02.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1889

Ważne 0

0

Microsoft ogłosił, że wydzielił dział składający się z 1000 inżynierów, który zajmie się przygotowaniem systemu Windows 8 w wersji dla chipsetów ARM montowanych w tabletach.

Microsoft ogłosił, że wydzielił dział składający się z 1000 inżynierów, który zajmie się przygotowaniem systemu Windows 8 w wersji dla chipsetów ARM montowanych w tabletach.

To pierwszy raz w historii giganta z Redmond, gdy architekturę x86 Intela zastąpi ARM. Intencje Microsoftu są oczywiste - wciśnięcie Windows 8 do tabletów jak najszybciej się tylko da. Pierwsze tablety z systemem Microsoftu trafić mają do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Zalet zastosowania chipów ARM jest wiele, najważniejszą jest świetny stosunek wydajności do zużycia energii. Targi Mobile World Congress 2011 zdominowane zostały przez tablety - jeśli Microsoft nie wstrzeli się w rynek teraz, może już nigdy nie nadrobić strat.

A jest o co walczyć. Jednolita platforma programistyczna, w prosty sposób łącząca komputery PC i tablety, może niskim kosztem sprostać wymaganiom korporacji. Stosowane przez lata systemy Windows Mobile mają większe zaufanie u przedsiębiorców niż Android czy iOS - wystarczy więc tylko nie przespać okazji.

Źródło tekstu: BusinessInsider, SlashGear, wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~tello
0

2011-02-23 19:24:45

A dlaczego do Raciborza? Bo tam mieszka ciocia Billa Gatesa! [ot taki fake z "Czterdziestolatka"]

Odpowiedz

9. ~tello
0

2011-02-23 19:22:22

1000 inżynierów a każdy z nich napisze tysiące linijek kodu!!! I gdyby te napisane linijki przez tysiąc inżynierów ułożyć jedna nad drugą to lista byłaby tak długa jak stąd do Raciborza!!!

Odpowiedz

8. ~code
0

2011-02-21 17:20:02

@2: Pages i Numbers na iPada sprawuje się wyśmienicie, czy wymagasz od tabletu Office''a z ilością przycisków jak w 2003?

Odpowiedz

7. ~
0

2011-02-21 16:50:26

@5. Nie jest takie najlepsze, gdyż zawsze musisz "targać" klawiaturę. @6. O to, to, to :).

Odpowiedz

6. ~
0

2011-02-21 16:46:33

taa asus eee pad transformer z 64GB ssd i Win8... na razie marzenia.

Odpowiedz

5. ~
0

2011-02-21 16:31:52

najlepsze rozwiązanie to tablet pc- normalny notebook z obracanym ekranem.

Odpowiedz

4. xTRA
0

2011-02-21 15:48:06

Uff... Dobrze, że już zaczynają rezygnować z W7 na tabletach, bo to był fatalny pomysł.

Odpowiedz

0

2011-02-21 14:37:50

2... nie przesadzaj, są tablety z Windows 7, ale działają mozolnie. Poza tym czy wyobrazasz sobie na powaznie robienie jakiegoś większego dokumentu w Wordzie, Excelu czy też Power Poincie? Ja bez myszki i klawiatury nie... tablet słuzy do przeglądania danych w moim odczuciu, a nie jego edytowania na poważnie. Mam tylko nadzieje, że nie będzie się ten system różnił od PCowej wersji Windows 8... i że będzie się nadawał do Nettopów.

Odpowiedz

2. ~
1

2011-02-21 13:53:34

Bardzo dobrze, że w tabletach będzie porządny system, bo Android i iOS to takie przeciętniaki pod względem możliwośc, a tablety mają za dobre bebechy, żeby użytkownicy zadawlalali się pół-aplikacjami. Nawet office nie ma porządnego narazie.

Odpowiedz

1. prze123
0

2011-02-21 13:37:35

Dlaczego mam wrażenie że wiąże się to z przygotowaniami nokii do instalowania procesorów OMAP 5 (podobno procesor pod tablety) od Texas Instruments ?

Odpowiedz