DAJ CYNK

Wilson - inteligentna piłka do kosza licząca skuteczność rzutów

18.09.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3740

Ważne 3

8

Wilson X Connected Basketball, to piłka do koszykówki, która zlicza skuteczność rzutów i prezentuje wyniki na ekranie smartfonu.

Wilson X Connected Basketball, to piłka do koszykówki, która zlicza skuteczność rzutów i prezentuje wyniki na ekranie smartfonu.

Piłka ze względu na swoje właściwości oczywiście nie może być wyposażona w żadne gniazda, ani porty USB. Cała elektronika, wielkości standardowej baterii AA, jest ukryta wewnątrz piłki. Znajduje się w niej akcelerometr, żyroskop, moduł Bluetooth i bateria. Jak przekonuje producent nie należy obawiać się o jej żywotność. Potrzeba ok 300 rzutów dziennie przez okrągły rok, aby ogniwo zaczęło tracić swoje właściwości.

Cała konstrukcja ma niestety swoją wadę, choć być może nie dla każdego będzie to wada. Piłka zlicza skuteczność rzutów tylko w przypadku... rzutów. Wsady i umieszczanie piłki w koszu z odległości mniejszej niż 7 stóp od kosza (ok. 2,5 metra) nie są liczone. Reszta rzutów jest zapisywana w aplikacji, w której jest od razu widoczna odległość od kosza. Stąd też skuteczność rzutów za 2, jak i za 3 punkty jest zliczana automatycznie i jest od siebie oddzielana.

Specjalnie przygotowana aplikacja posiada również wbudowane mini-gry, które dodatkowo pozwalają rozwinąć umiejętności strzeleckie. Niestety, póki co, jest ona dostępna tylko dla systemu iOS. Na Androidzie ma się pojawić w najbliższym czasie. Cena piłki, to 199 dolarów.



Piłka nie tylko pozwoli na udoskonalenie swojego rzutu i monitorowanie jego powtarzalności, ale po części pozwoli się poczuć posiadaczowi jak zawodnik NBA. Liga obecnie jest naszpikowana elektroniką i obecnie każdy zespół równie wysoko jak choćby sztab medyczny, ceni sobie analityków studiujących masę statystyk z takich systemów jak choćby kamery SportVU. Analizują one każdą akcję zawodnika, przez co wiadomo między innymi, jak często grający tyłem do kosza wykonuje zwrot przez lewe lub prawe ramie. Pozwala to na dopasowanie odpowiedniej taktyki obronnej. Wszystkie te dane, łącznie z powtórkami generowanymi z tylko minimalnym opóźnieniem, są śledzone na tabletach przez asystentów siedzących na ławce trenerskiej. Przez to prosty sport polegający na umieszczeniu piłki w koszu zaczyna coraz bardziej przypominać laboratoria naukowe, gdzie matematyka zaczyna być stawiana na równi z umiejętnościami.

Źródło tekstu: Wilson, The Verge, wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2015-09-20 12:53:12

Odpowiedz

20. ~eduardo
0

2015-09-19 15:18:09

Groupon 20% na abo w Orange!!!

Odpowiedz

19. ~Dociekliwy
0

2015-09-19 14:39:47

@15, od razu mi sie przypomnial film "Cast Away: Poza światem" :D

Odpowiedz

1

2015-09-19 13:38:04

Ja mam inteligentny czajnik. Sam wie kiedy ma się wyłączyć po zagotowaniu wody. ;)

Odpowiedz

17. ~kibelek
0

2015-09-19 10:30:15

9 ja nie czekam z tym problemem. Rozwiazalem go w ten sposob, ze korzystam z uslugi internetowej i pracownicy przyjezdzaja na umowiona godzine. Reszta do mnie nalezy i przekazuje upowaznionym pracownikom!Z papieru nie korzystam - jest za drogi. Lepiej uzywac szkielka po starych telefonach - mozna je umyc.

Odpowiedz

16. ~
0

2015-09-19 10:08:04

W pierwszym zdaniu przecinek przed słowem "to" jest zbędny. Analogicznie do "cencjusz to przygłup".

Odpowiedz

15. ~Wikto255
1

2015-09-19 09:34:11

Wilson! WILSON!!! I`M SORRY!!! I`M SORRY WILSON!!!

Odpowiedz

14. ~
0

2015-09-19 09:17:00

Swoją drogą to ciekaw jestem czy Luin, Witek i Orson korzystają... twórczo z takich porad :D

Odpowiedz

13. ~
0

2015-09-19 09:16:02

@2, trafne spostrzeżenie, ale widzisz, jest dziś moda na przypisywanie inteligencji wszystkiemu co nowo wynalezione. Najśmieszniejsze jest to, że nawet wikipedia pisze, że zaprogramowane działania są inteligencją w parze z ludzką zdolnością twórczego rozwiązywania problemów. A niestety nasze portale podchwytują ten marketingowy bełkot i stąd mamy inteligentne lodówki, pralki, telewizory i piłki doradzające nam w ważnych dylematach życiowych :)

Odpowiedz

11. ~
1

2015-09-19 08:50:38

Aaa to ta co się Tom Hanks na bezludnej wyspie z nią zaprzyjaźnił ;)

Odpowiedz

10. PLANET
0

2015-09-19 01:18:00

@up: patrz Japonia - stan umm... teraźniejszy?@orson: Houston ma akurat coś do powiedzenia z ich składem i aspiracjami, ale tak.. można i tak podchodzić. Ostatnio widziałem na NBA news dt tego, jakie statystyki rzutowe miał LeBron i Kobe w zależności od tego, jakie mieli odzienie (opaska na głowę i opaska na ramię w różnych konfiguracjach : ) Tak daleko można też pójść, ale w całej tej logice liczb, jesteśmy jednak ludźmi i tego się nie przeskoczy. Skill to skill, nie jest do końca mierzalny.A Marcin Gortat #7 ; ) rozwalił system komentarzy, props ; )

Odpowiedz

9. ~~~~
0

2015-09-19 01:08:15

Czekam z niecierpliwością na inteligentny kibel, który będzie liczył: ilość oddanego moczu i kału, podsumuje i obliczy miesięczne zużycie papieru toaletowego.

Odpowiedz

8. speclab
0

2015-09-18 23:47:18

@7. :D hahahahahaha

Odpowiedz

7. ~Marcin Gortat
2

2015-09-18 23:27:25

Polecam tę piłkę, ona jest świetna. Polecam też nową ofertę Internetu mobilnego w Play.

Odpowiedz

6. ~
0

2015-09-18 23:09:32

Na abonament czy na kartę?

Odpowiedz