DAJ CYNK

WiFi w autobusach kłodzkiego PKS-u

03.12.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3531

Ważne 0

0

W najbliższych dniach autobusy PKS Kłodzko zostaną wyposażone w bezpłatne hotspoty WiFi zapewniające dostęp do Internetu. Usługa wprowadzona została głównie z myślą o studentach i ludziach biznesu, którzy dużo podróżują i często korzystają z dostępu do sieci - pisze Gazeta Wrocławska.

W najbliższych dniach autobusy PKS Kłodzko zostaną wyposażone w bezpłatne hotspoty WiFi zapewniające dostęp do Internetu. Usługa wprowadzona została głównie z myślą o studentach i ludziach biznesu, którzy dużo podróżują i często korzystają z dostępu do sieci - pisze Gazeta Wrocławska.

Na początek dostęp do sieci możliwy będzie tylko w kilku autobusach jeżdżących do Wrocławia ze Stronia Ślaskiego, Bystrzycy Kłodzkiej, Kudowy-Zdroju i Nowej Rudy - zapowiada Marek Bawecki, kierownik PKS Kłodzko.

Bawecki dodaje, że jeżeli pomysł spodoba się pasażerom i będzie taka potrzeba, to Internet pojawi się też w autokarach jeżdżących innymi trasami. Wszyskie autobusy, w których można bezpłatnie skorzystać z sieci, będą oznakowane.

Źródło tekstu: Gazeta Wrocławska

Komentarze
Zaloguj się
19. ~one
0

2013-02-08 16:08:35

wlasnie korzystam z takiego wifi (trasa Lodz-Belchatow). i powiem tak, bardzo dobra predkosc, zasieg jest pelny. pierwszy raz sie z takim czyms spotkalem i jestem pozytywnie zaskoczony. (nazwa wifi: orange router)

Odpowiedz

0

2010-12-03 18:43:31

Jak operatorzy dali łączność w metrze to maszyniści o tamtej pory nic innego nie robią tylko piszą SMS''y i dzwonią na stacjach opóźniając odjazdy. Podobnie będzie w tych PKS-ach. Co jakiś czas kierowca, mam nadzieje że na postoju, pocztę sobie sprawdzi albo zobaczy czy pensja przyszła. Ludzie będą korzystać z tego sporadycznie, bo co to za przyjemność korzystania z komputera jak wszystko się trzęsie.

Odpowiedz

17. ~do 13
0

2010-12-03 18:24:02

Masz rację, a dla kierowcy dadzą licznik Geigera i osobisty skafander

Odpowiedz

16. ~Antoni
0

2010-12-03 17:24:54

WiFi za darmo, ale bilet droższy.

Odpowiedz

15. carlosalberto
0

2010-12-03 14:54:26

no to fajnie że nie jeździe z tymi autobusami... ale ja już jechałem takim autobusem którym "był" w Wifi tylko podłączyć się nie udało..

Odpowiedz

14. prze123
0

2010-12-03 14:52:18

haha no tak ja mam antene wifi 11 db w domu i zyje ! Wyposarza kierowcow w stozkowe czapki z folii aluminiowej a odpromiennik tez mu pewnie dadza Haha pZdr czasami naprawde humor sie poprawia jak sie czytania niektore opinie !

Odpowiedz

13. ~
0

2010-12-03 14:45:27

To ma sens bo pasazerowie pks niekoniecznie wszyscy maja pakiety mobilne a poza tym taka autobusowa antena moze byc czulsza niz w telefonie, netbooku. Jedyna uwaga to kwestia poziomu sygnalu tego wifi, moze ekranowania kabiny kierowcy. Pasazerowie podobnie jak imprezowicze w barze sa tam przez chwilke natomiast kierowca/barman narazony jest na promieniowanie/dym papierosowy codziennie przez wiele godzin.

Odpowiedz

12. ~tomolu
0

2010-12-03 14:08:35

Do takiego zastosowania idealnie nadają się routery z wbudowanym modemem CDMA. Pomarańczowy op. ma takie coś w ofercie pod nazwą Orange Freedom Pro. Up i down do 3Mbit/s. Całkiem przyjemnie śmiga i zasięg też przyzwoity;)

Odpowiedz

11. Francuz
0

2010-12-03 14:07:29

Tam są uzdrowiska (kudowa) i białe plamy, ciekawe jak im te modemy 3g sygnał złapią...

Odpowiedz

9. prze123
0

2010-12-03 13:52:03

ej kabelek ethernetowy zapewnia lepsze pingi :) ! nie dadzą rady ? ! nono ah ta polska ! alee pomysl dobry ! tylko zastanawiam się czy nie się to nieofcjalne testy jakiegoś operatora gdzie ludziska myślą że to nasze kochane pks daje im za darmo pajęczynkę a może to być umowa na testy modemów .. Wie ktoś czy są jakieś pozwolenia na LTE koło Wrocławia ?? pZdr

Odpowiedz

8. ~kolega spod Radomia
1

2010-12-03 13:27:30

Internet z modemu 3g , a potem router z wifi. Cudów nie będzie ale może gg pójdzie :) Ale duży plus za inwencję . Nakład niewielki a oddźwięk duży. O PKSach z kłodzka pewnie teraz dyskutują inne zarządy PKSów w Polsce oraz w branżowych forach

Odpowiedz

7. ~
0

2010-12-03 13:16:06

ludzie biznesu nie jeżdżą pksami

Odpowiedz

6. ~wilk100
0

2010-12-03 13:15:05

@1,@2 Router 3G

Odpowiedz

5. ~sebaa
0

2010-12-03 13:07:50

Pewnie poleci via jakiś internet mobilny. Oferta to typowy czysty marketing. Cudów się nie spodziewajcie.

Odpowiedz