DAJ CYNK

Wielu Polaków nie wie, że ma smartfon

17.10.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4784

Ważne 0

0

W rękach polskich użytkowników jest ponad 10 mln smartfonów - wynika z danych TELEPOLIS.PL. Jednak tylko 3 mln osób deklaruje, że je posiada - wynika z kolei z danych TNS Polska.

W rękach polskich użytkowników jest ponad 10 mln smartfonów - wynika z danych TELEPOLIS.PL. Jednak tylko 3 mln osób deklaruje, że je posiada - wynika z kolei z danych TNS Polska.

Tak duża różnica między penetracją mierzoną w oparciu o subiektywną deklarację a przyjęciem kryteriów opartych o parametry techniczne wskazuje na niewielką świadomość Polaków czym w ogóle jest smartfon. I nie ma znaczenia płeć czy miejsce zamieszkania - poziom rozbieżności między deklaracją a rzeczywistym stanem posiadania pozostaje ten sam. W ten sposób 2/3 rynku pozostaje "głucha" nie rozumiejąc prostego zdawałoby się przekazu w stylu "pobierz naszą aplikację na swojego smartfona". To olbrzymia bariera dla rozwoju usług mobilnych i marketingu mobilnego - tak ten wynik komentuje TNS Polska.

Źródło tekstu: TNS, wł

Komentarze
Zaloguj się
77. ~
0

2012-10-18 15:59:01

76. No, albo to drugie. Hehe.. Widzę, że zrobiła na Tobie dwa duże wrażenia :-) nie przegap szansy, ale też jej nie zawal :-)

Odpowiedz

76. Maniiiek
0

2012-10-18 15:40:44

@73 myślisz? Bo kobitka niezwykle urodziwa.

Odpowiedz

75. wlo
0

2012-10-18 14:24:19

Maniiiek - no miałeś szczęscie chyba ;-) Ja kiedyś wszedłem do nowego punktu Play i też "na głupa" zapytałem o ofertę, ze chcę przenieść numer itd. Gadka cały czas była o abonamentach, pakietach kwotowych, minutach itd. Kiedy już powiedziałem, że no tak, ten by mi odpowiadał, pani powiedziała - no ale niestety do tej taryfy nie dostanie pan telefonu za złotówkę chyba, że zwykłą Nokię... Tak sama z siebie ;-) Na co ja, że kupuję telefony w sklepie i oczekiwałem oferty minut bez telefonu... To niemożliwe, poza tym się panu nie opłaca - bo przecież w sklepie zapłacę za telefon, nie pamiętam modelu jaki mi podawała, ale 1000 zł powiedziała, a u niej... 29 złotych ;-)

Odpowiedz

74. ~user8888
0

2012-10-18 13:59:48

Już nokie z serii Communicator były smartfonami.

Odpowiedz

73. ~
0

2012-10-18 10:32:10

72. Oj, akurat byłeś w jej typie, albo pani dopiero zaczęła pracować i jeszcze jej plaj- machina nie wciągnęła...

Odpowiedz

72. Maniiiek
1

2012-10-18 10:22:07

@71 nie zawsze. Wczoraj byłem na głupa w salonie Play i udawałem kompletnego laika. A mimo to miła pani wyperswadowała mi branie telefonu w abo twierdząc, że taniej wyjdzie mi w jakimś markecie na raty 0% oraz zaproponowała ofertę niższą niż moja maksymalna zadeklarowana kwota na miesięczny abonament, ale taką, która idealnie spełnia przedstawiony przeze mnie profil korzystania z telefonu. Wcześniej jak o telefony pytałem mówiła sensowniej niż nie jeden gość w dziale "jaki telefon wybrać". Więc w salonach pracują nie tylko rządne forsy od naiwniaków cwaniaczki ale i ludzie z "powołaniem".

Odpowiedz

71. ~Janes
-1

2012-10-18 09:57:22

A skąd maja wiedzieć jak ida do salonu i tam wciskają im to co trzeba sprzedać i to co może im nabic dodatkowo rachunek a nie to czego potrzebują

Odpowiedz

70. ~Wojtaszek
0

2012-10-18 06:50:30

Ja mam telefon nokia 700 i zawsze będę miał TELEFON bo to urządzenie służy do dzwonienia, reszta to dodatk

Odpowiedz

69. ~
0

2012-10-18 01:59:31

@WitekT A co z klawiaturami AZERTY itp.?

Odpowiedz

68. marrcus
0

2012-10-17 22:52:57

format Bat:

Odpowiedz

67. Maniiiek
0

2012-10-17 21:03:38

@66 niemożliwe żeby ją sformatował.

Odpowiedz

66. ~
0

2012-10-17 20:42:59

@1 Znajomy właśnie zareklamował SGS twierdząc że to nie możliwe żeby w nowym telefonie(!) bateria (!) trzymała po sformatowaniu (!) tylko dwa dni (!)

Odpowiedz

65. thonka
0

2012-10-17 19:58:14

@64 no patrz... nawet p800 czy chocby takie egzotyki jak 6600 czy 6670 byly smartfonami...

Odpowiedz

64. marrcus
0

2012-10-17 19:53:24

E52 smartfonem? my ass

Odpowiedz

63. wlo
0

2012-10-17 19:34:10

Nadmienię, jeśli zapomniałeś, że to znacznie starszy model od takiej E52 ;-) A co powiesz o klawiaturze zewnętrznej, np. bluetooth podłączonej do Telefonu z symbianem, który nie jest smartfonem?

Odpowiedz