DAJ CYNK

Brytyjski rząd chce zmniejszyć udział Huaweia w infrastrukturze sieciowej do 50%

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4721

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Wielka Brytania zamierza ograniczyć udział Huaweia w budowie tamtejszych sieci.

Anonimowe źródła z brytyjskiej branży telekomunikacyjnej donoszą, że tamtejszy rząd przygotowuje się do ograniczenia obecności urządzeń Huaweia w miejscowych sieciach do maksymalnie 50%. Takie zalecenie ma zostać wprowadzone w ramach rządowej oceny łańcucha dostaw branży telekomunikacyjnej, która ma się zakończyć wiosną 2019 roku. Przegląd został zorganizowany ze względu na rosnące obawy dotyczące szpiegostwa firmy na rzecz chińskiego rządu.

Zobacz: Malezja nie boi się Huaweia. Chińska firma podpisała porozumienie z Maxis na rzecz przyspieszenia wdrożenia 5G

Nowe zasady miałyby dotyczyć czterech operatorów obecnych na brytyjskim rynku. Zalecenia obejmowałyby sieci wszystkich generacji, łącznie z planowaną siecią 5G. Nie wiadomo jeszcze, czy ograniczenia będą dotyczyć tylko przyszłej infrastruktury, czy również istniejącej. Oczywiście drugi wariant byłby niezwykle kosztowny dla operatorów i są oni zdania, że wszelkie zalecenia powinny dotyczyć wyłącznie przyszłych zamówień.

Zobacz: 5G Simplified Solution - pomysł Huaweia na tańsze wdrażanie sieci nowej generacji

Taka decyzja brytyjskiego rządu, o ile doniesienia potwierdzą się, nie powinna raczej nikogo dziwić. Tak ważny sojusznik Stanów Zjednoczonych nie mógł postąpić w tej sytuacji inaczej.

Zobacz: Szef Huawei mówi wprost - USA nie zniszczą naszej firmy!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: telecompaper; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu