DAJ CYNK

Większy zasięg Internetu HSPA+ Cyfrowego Polsatu

28.01.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7351

Ważne 0

0

44 stacje bazowe, 9 miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców i ponad 1,2 miliona potencjalnych klientów w zasięgu, to kolejny etap rozbudowy sieci radiowej HSPA+, z której korzysta Cyfrowy Polsat.

44 stacje bazowe, 9 miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców i ponad 1,2 miliona potencjalnych klientów w zasięgu, to kolejny etap rozbudowy sieci radiowej HSPA+, z której korzysta Cyfrowy Polsat.

W wyniku regularnego rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej spółki Aero2, z której korzysta Cyfrowy Polsat, na terenie kraju, w ciągu trzech ostatnich miesięcy, przybyły 44 stacje bazowe. Dzięki nowym masztom, w zasięgu bezprzewodowego, szerokopasmowego Internetu platformy, świadczonego w technologii HSPA+ MIMO, znalazło się 9 nowych miast z zaludnieniem powyżej 20 tysięcy mieszkańców i wiele mniejszych miejscowości, a na obszarach większości województw został zwiększony dotychczasowy zasięg. Dzięki temu usługa Internetu Cyfrowego Polsatu jest dostępna dla 48% populacji kraju oraz 40% abonentów platformy.

Do grona użytkowników Internetu Cyfrowego Polsatu mogą dołączyć mieszkańcy takich miast jak: Dębica, Hajnówka, Jarosław, Mielec, Mińsk Mazowiecki, Ostrowiec Świętokrzyski, Puławy, Stalowa Wola i Tczew, a także mniejszych miejscowości, jak np. Nowa Dęba, Zagórz, Ozorków, Sędziszów Małopolski, Solec Kujawski czy Łańcut. Na dzień dzisiejszy w zasięgu mobilnego Internetu spółki znajduje się blisko 11 tys. miejscowości.

Internet Cyfrowego Polsatu HSPA+ w technologii MIMO zapewnia wysokie prędkości transmisji danych - do 28,8 Mb/s przy pobieraniu i do 5,76 Mb/s przy wysyłaniu. Usługa dostępna jest od 1 lutego 2010 roku. Na koniec 2010 roku z Internetu HSPA+ Cyfrowego Polsatu korzystało ponad 25 tysięcy klientów.

W I kwartale tego roku spółka, jako pierwszy dostawca w Polsce, planuje uruchomić najszybszy Internet mobilny. Najnowocześniejsza technologia LTE będzie zapewniała usługę o prędkości do 100 Mb/s. Od grudnia 2010 roku trwają zapisy na promocję Internetu LTE. Pierwszych 10 000 klientów będzie mogło korzystać z Internetu w tej technologii za darmo nawet przez pół roku.

Z aktualną mapą zasięgu Internetu dostarczanego przez Cyfrowy Polsat można zapoznać się na stronie www.cyfrowypolsat.pl w zakładce "Internet".

O postępach operatorów w budowie infrastruktury sieciowej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat

Komentarze
Zaloguj się
34. ~bruno
0

2011-02-02 19:53:39

Ciekawe co skłoniło Polsat do takich zmian. HSPA+ w Orange (42Mbps), "4G" w Play (21Mbps) czy jeszcze coś innego..

Odpowiedz

33. ~milono
0

2011-01-31 11:38:26

Mam ten polsatowy wytwór kilka miesięcy i niestety ciągle się wściekam (Konstancin Jez). Sygnał oczywiście super (z anteną zew), ale wbić się do głupiego przeglądania poczty w weekend to masakra. Na początku to był szał i prędkości po kilka mega a dzisiaj od 16 do 260k no może raz na minutę strzał w 750. Brakuje przepustu na antenach... a mogło być tak dobrze. Wcześniej miałem BlueC Ery i było lepiej pomimo, że mały limit.

Odpowiedz

32. ~adamski8
0

2011-01-30 15:39:03

"Na dzień dzisiejszy" przepraszam, ale nie jest to poprawne.. Poprawna forma to "Dzis". Wiem to od prof. Miodka :)

Odpowiedz

31. ~polecam
0

2011-01-29 12:31:40

co do zasięgu to można sobie spokojnie przetestować w domu i oddać po 7 dniach, ja korzystam już ponad pół roku i jest ok

Odpowiedz

30. ~swollov
0

2011-01-29 09:03:28

Wszystkie sieci rozbudowyja swoje sieci w duzych miastach gdzie wybor operatorow i dostawcow internetu jest multum zapominajac o malych miejscowosciach A tam ludzie czekaja az ktos zaproponuje im szybki internet i kto bedzie pierwszy ten bedzie lepszy :)

Odpowiedz

29. ernov
0

2011-01-29 02:33:45

@6, na jakiego znów kuriera?

Odpowiedz

28. ernov
0

2011-01-29 02:25:42

@22, na stronie CP masz mapę zasięgu oraz 7 dni na test po podpisaniu umowy.

Odpowiedz

27. ~mirekb
0

2011-01-29 00:31:12

@26 co Ty?niedoczekanie..jest btsearch wiec da sie rade

Odpowiedz

26. ~ERowiec
0

2011-01-29 00:06:48

szkoda ze operatorzy dodajac nowe polaw zasiegu nie zaznaczaja na mapie swiezo dodanych "plam" dla porownania.

Odpowiedz

25. ~paolo
0

2011-01-28 21:14:08

Cp na początku gdy nie było jeszcze dużo userów śmigał mi ok 10 Mb/s, teraz jest to ok 4 Mb/s w dzień i ok 6-7 Mb/s w nocy choc czasem zdarza się i ponad 10Mb/s. Z CP korzystam tylko w nocy jak potrzebuję ściagnąć jakiś dobry film w wersji DVD, kosztuje mnie to ok 5zł wraz z krązkiem do wypalenia a więc i tak taniej niż w wypożyczalni :) co do porównywania internetu w CP i Play to tak jakgdyby porównać VW i poloneza: oba to samochody, oboma da sie jeździć ale jakość, komfort i szybkość przemawia za autkiem z CP :)

Odpowiedz

24. ~gxbb
0

2011-01-28 20:46:11

a u mnie na wsi do koca roku tp ma zmodernizować linie i bedzie 20mb bez limitow.Na uke jest plan inwestycji na ten i przyszly rok. ;]w ramach projektu 1,2mln nowych lini. Jak na razie to insfraktura z lat 90.

Odpowiedz

23. stalewiak
0

2011-01-28 20:28:51

do 22 kup to sie okaze jaki zasieg :)

Odpowiedz

22. ~Kamil
0

2011-01-28 20:15:54

Jestem ciekawy jaki to zasięg mieszkam 10 km od Hajnówki i jestem ciekawy czy by u mnie ich net ściągał...

Odpowiedz

21. ~misiek6
0

2011-01-28 20:02:09

Chociaż żeby nocne ściąganie było do 12 jak w iPlusie to jeszcze bym przeżył ale do 8 rano, to niech idą na drzewo banany prostować :)

Odpowiedz

20. ~oko
0

2011-01-28 19:58:31

większy nie więszy !!!!!!!

Odpowiedz