DAJ CYNK

Większe bezpieczeństwo korzystania z Internetu w TP dla firm

27.10.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1979

Ważne 0

0

Telekomunikacja Polska wprowadza nową usługę dla firm - Zarządzany UTM (Unified Threat Management z ang. Zintegrowane Zarządzanie Zagrożeniami), która zwiększy bezpieczeństwo korzystania z Internetu.

Telekomunikacja Polska wprowadza nową usługę dla firm - Zarządzany UTM (Unified Threat Management z ang. Zintegrowane Zarządzanie Zagrożeniami), która zwiększy bezpieczeństwo korzystania z Internetu.

W ramach usługi TP oferuje urządzenia zapewniające firmom wielowarstwową ochronę podczas korzystania z Internetu. W jednym urządzeniu UTM zintegrowanych jest kilka modułów funkcjonalnych, takich jak: antywirus, firewall, system wykrywania i zapobiegania włamaniom IPS/IDS i filtracja stron internetowych.

Klienci mogą wybrać jeden z dwóch wariantów usługi. W podstawowym wariancie klient sam zarządza urządzeniami, a TP zapewnia obsługę serwisową. Za dodatkową opłatą TP oferuje konfigurację i instalację urządzenia oraz konsultacje wykwalifikowanych inżynierów TP.

W wariancie zaawansowanym TP przygotowuje koncepcję rozwiązania, konfiguruje i instaluje urządzenie oraz zapewnia bezpłatne konsultacje. Standardem w opcji zaawansowanej jest także aktywny zdalny monitoring urządzeń UTM w trybie 24/7/365, oraz gwarancja usunięcia ewentualnych awarii oraz nieprawidłowości.

W usłudze Zarządzany UTM wykorzystywane są urządzenia typu Fortigate firmy Fortinet, światowego lidera rynku zintegrowanych systemów zarządzania zagrożeniami UTM. Telekomunikacja Polska posiada certyfikat MSSP (Managed Security Service Provider) nadany przez firmę Fortinet oraz status Gold partnera firmy Fortinet.

TP w całości zarządza konfiguracją urządzeń, wprowadza zmiany na żądanie klienta oraz zapewnia odtworzenie ostatniej konfiguracji urządzeń UTM po awarii, dzięki czemu klient może odciążyć swoje działy IT od tego typu zadań.

Zarządzany UTM jest skierowany do firm zatrudniających już kilkudziesięciu pracowników korzystających z Internetu i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa za rozsądną i przewidywalną cenę. Usługa jest łatwo skalowalna, można ją rozbudować o kolejne moduły, zmienić typ urządzenia, a nawet zmienić jej wariant w trakcie obowiązującej umowy. Dla firm wymagających najwyższych standardów bezpieczeństwa TP może dostarczyć rozwiązania "szyte na miarę", opracowywane przez ekspertów z Security Operation Center.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska, wł

Komentarze
Zaloguj się
6. ~code
0

2011-10-29 09:16:08

@4: fakt, na jednoosobową firmę, jak taksówka czy sklep osiedlowy, Twoja propozycja jak znalazł.

Odpowiedz

5. ~
0

2011-10-29 08:55:02

Dlaczego zatem każda firma ma styk z interentem chroniony firewallem, czy utm? Skoro to takie proste jak wyżej.

Odpowiedz

4. ~
0

2011-10-28 09:18:42

Nowak, co ma firmę, ma Linuksa na kompach, a jak potrzebny Windows to starcza antywirus, wszystkie kompy za ruterem z zamkniętymi portami. I nie trzeba od razu płacić TP za coś więcej niż ich internet z dodatkową opłatą za utrzymanie łącza.

Odpowiedz

3. ~Squall
0

2011-10-27 18:09:21

Jezeli kowalski ma firme to tak.

Odpowiedz

2. ~darek
0

2011-10-27 17:33:10

a kiedy zwykly kowalski taki luksus otrzyma?

Odpowiedz

1. ~
0

2011-10-27 16:00:02

Kolejny sposób na wyciągniecie pieniędzy z firm.

Odpowiedz