DAJ CYNK

Więcej szczegółów o nadchodzących Nokiach z WP7

20.04.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3535

Ważne 0

0

Pierwszy smartfon Nokii z Windows Phone 7 pojawi się na rynku już tej jesieni. Znamy kilka szczegółów odnośnie kolejnych trzech aparatów, które pojawią się nieco później. Do końca 2012 roku w portfolio fińskiego producenta znajdzie się nie mniej niż 12 słuchawek z systemem Microsoftu.

Pierwszy smartfon Nokii z Windows Phone 7 pojawi się na rynku już tej jesieni. Znamy kilka szczegółów odnośnie kolejnych trzech aparatów, które pojawią się nieco później. Do końca 2012 roku w portfolio fińskiego producenta znajdzie się nie mniej niż 12 słuchawek z systemem Microsoftu.

Jako pierwsza na rynku pojawi się Nokia W7, która będzie w zasadzie sklonowaną wersją Nokii X7 ze zmienionym systemem operacyjnym. Urządzenie ma mieć wyświetlacz WVGA, który niestety najprawdopodobniej nie zostanie wykonany w technologii AMOLED, tak jak w X7. Smartfon będzie posiadał wbudowany aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 megapikseli z autofokusem i lampą błyskową. We wnętrzu znajdzie się chipset Qualcomm QSD8250.

Nokia W8 jest wariantem modelu N8. Będzie to urządzenie z wyższej półki. Posiadać będzie 12-megapikselowy aparat fotograficzny, procesor Qualcomm z GPU Adreno 320. Urządzenia można siś spodziewać na przełomie I i II kwartału przyszłego roku.

Wśród nowych słuchawek pojawi się także model biznesowy, z dotykowym ekranem i pełną klawiaturą QWERTY. Aparat ma przypominać Nokię E6 lub terminale BlackBerry.

O czwartym modelu wiadomo tyle, że będzie jednobryłowym dotykowcem, a jego projektanci skupiają się przede wszystkim na tym, żeby jego cena była relatywnie niska. Pojawi się on być może jeszcze w 2011 roku.

To 4 z 12 planowanych przez Nokię smartfonów opartych o system operacyjny Windows Phone 7, które pojawią się na rynku do końca przyszłego roku. Wśród kolejnych urządzeń można się spodziewać high-endowych aparatów dla najbardziej wymagających użytkowników.

Źródło tekstu: SlashGear

Komentarze
Zaloguj się
22. ~jrz
0

2011-04-22 09:27:36

@aplauz - akurat baaardzo zly przyklad wybrales, bo wlasnie od desire v2 to HTC przestal stosowac AMOLED na rzecz "super" LCD, a poki co Nokia z amoledami daje rade...

Odpowiedz

21. aplauz
0

2011-04-21 17:53:33

Ja już posiadam procesor QSD8250 w HTC Desire, a Nokia łaskawie go wprowadzi w modelu W7?? No to powodzenia Nokiowcy. Gdy Wy będziecie się ślinić swoim "nowym" procesorem 1GHz, my z HTC i Samsungami już dawno będziemy używać modeli z procesorami 1,5GHz. No i oczywiście będziecie się mogli poślinić jeśli Nokia raczy Wam dać wyświetlacz AMOLED, a nie przedpotopowe LCD dla dinozaurów :)

Odpowiedz

20. ~mac
0

2011-04-21 09:57:16

Wygląda na to, że wszyscy "menadżerowie" z dawnego bloku wschodniego ulokowali się w Noki. Takie "ambitne" plany powalają. Już za rok będa produkować ze cztery modele z nowym starym windowsem.. podczas gdy HTC, Samsung, LG i inni wymienią ze trzy generacje telefonów.. A co z następca N900 ? Pierwsze zapowiedzi mówiły, że ma pojawić się na przełomie października i listopada 2010.. Ja się już chyna nie doczekam i po wielu latach zamienię nokię na inną markę..

Odpowiedz

19. Michalos
0

2011-04-21 08:05:45

@9 i @17 To powiem, że grubo :) Cieszy mnie ten fakt, bo mam jakoś tak sympatie do nokii, nie wiem czemu w sumie. Może dla tego, że europejska :P Się zastanawiam skąd moja sympatia do tej firmy, głównie dlatego, że pracowałem w punkcie Play i muszę przyznać, że Nokii najwięcej wracało. Do tego nie zdarzyło mi się z telefonem innej firmy, żeby nowy, się po prostu nie uruchomił, a z Nokią nie raz tak bywało.. (albo wracały po tygodniu użytkowania)

Odpowiedz

18. ~
0

2011-04-20 14:24:22

x7 nie ma AF w aparacie-wiec ciekawe czy w7 bedzie mial jak napisano.

Odpowiedz

17. tryt
0

2011-04-20 14:10:35

@Michalos Może być już 320 (z MSM8960). http://www.qualcomm.com/news/releases/2011/02/14/qualcomm-announ ces-next-generation-snapdragon-mobile-chipset-family @Ringu Źródłem tego newsa jest mobile-review.com http://mobile-review.com/articles/2011/birulki-115.shtml#3

Odpowiedz

16. ~
0

2011-04-20 12:14:30

Hardware Hardwarem, trzeba poczekać i zobaczyć jak będzie na tym soft śmigał :)

Odpowiedz

15. orson_dzi
0

2011-04-20 11:50:18

I już narzekanie, że dostanie się to samo. Jak dla mnie gruba specyfikacja, szczególnie aparat (w końcu!) z autofocusem, które (w końcu!) będą pewnie jednymi z lepszych na rynku, szczególnie ten z W8.

Odpowiedz

14. dziedziel
0

2011-04-20 11:47:22

Wkradł się mały błąd: siś zamiast się.

Odpowiedz

13. Vincenzo
0

2011-04-20 11:02:01

Qualcommy sa zdecydowaniew mniej wydajne niz procki TI nie mowiac juz o najwydajniejszych zegar w zegar prockach Samsunga. Poza tym Samsung juz ma ten proesor Konkretnie Exynos 1.2GHz i pozostaje tylko kwestia zmiany procesu produkcyjnego (to tez maja juz opracowane zreszta nie tylko oni) i podbicie nawet do 2GHz taktowania. Procesory Qualcomma narazie sa tylko na papierze. Nalezy dodac, ze jak Nokia zacznie stosowac procki od Qualcomma to z bateriamiu tez tak dobrze moze juz nie byc.

Odpowiedz

12. ~gt
0

2011-04-20 10:07:39

Jak można dojść do wniosku, że dwurdzeniowy procesor 2GHz będzie lepszy niż czterordzeniowy 2.5GHz ? Czy to komentarz na zasadzie "nie znam się, ale jak nie Samsung, to na pewno źle, bo ja mam Samsunga"? ;P

Odpowiedz

11. ~rain86
0

2011-04-20 10:04:57

@7 Adreno 320 ma stanowić 1 z elementów takiego oto soc: QP8064 – cztero-rdzeniowy Krait, taktowany zegarem 2.5 GHz, wykonany w technologii 28 nm. Jakoś nie widzę tego gorszego hardware:)

Odpowiedz

10. ~/#>X
0

2011-04-20 10:03:32

A skąd wiesz, że owy procesor 2 GHz będzie wydajny? Taktowanie ma niewielkie znaczenie. Trochę szkoda że Nokia nie ma zamiaru popracować nad całkowicie nowymi telefonami. Ponadto do końca przyszłego roku szajsung i inne firmy mogą nieźle namieszać. I cóż trzeba im kibicować. Nokia niech pomyśli o lepszych bateriach i optymalizacji. Na smartfony z WP czekam z niecierpliwością, ale obawiam się że Microsoft mający tendencje do patrzenia wyłącznie na swój zysk spowoduje że nawet słaby telefon będzie z górnej półki cenowej.

Odpowiedz

9. Ringu
0

2011-04-20 09:59:31

@8 - w źródle mam 320.

Odpowiedz

8. Michalos
-1

2011-04-20 09:53:48

Adreno 320 :O To grubo.. i nie podobne do Nokii.. Może chodziło o Adreno 220?

Odpowiedz