DAJ CYNK

Więcej Samsungów na WP7 - mniej na Androidzie

18.11.2010

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3384

Ważne 0

0

Samsung ma zamiar wprowadzić w przyszłym roku więcej modeli smartfonów opartych o system Windows Phone 7 niż Android.

Samsung ma zamiar wprowadzić w przyszłym roku więcej modeli smartfonów opartych o system Windows Phone 7 niż Android.

Na każde 50 smartfonów z WP7 przypadną 24 modele na Androidzie i 5 modeli z BadaOS - mówi szef marketingu tajlandzkiego oddziału Samsunga - Sitthichoke Nopchinabutr.

Koreański producent elektroniki planuje w ciągu najbliższego roku wyprodukować około 15-20 nowych modeli smartfonów. Do tej pory firma priorytetowo wdrażała system Android w swoich produktach. Kilka miesięcy temu poinformowano o całkowitej rezygnacji z tworzenia urządzeń opartych o system Symbian.

Korporacja ma zamiar też zainwestować więcej pieniędzy w tworzenie aplikacji i treści mobilnych. Obecnie w Samsung App Store dostępnych jest ponad 10 tys. programów, część z nich można pobrać bezpłatnie.

Na rynku smartfonów należy oczekiwać dużej konkurencji, szczególnie kiedy cały czas wkraczają na niego nowi producenci. Jesteśmy przygotowani do tego, żeby dalej utrzymać się na drugim miejscu w rankingu sprzedaży. Na pewno będzimy bardziej agresywni - mówi Nopchinabutr.

Źródło tekstu: asiaone.com

Komentarze
Zaloguj się
25. ~
0

2010-11-19 04:58:04

Samsung nie wydal nastepcy SPICA bo bieda qvga 5800 nim nie jest. Efekt swift plus od Lg sprzedal w 20dni milion bo ludzie chca froyo z hvga. 5800 to krok w tyl.

Odpowiedz

24. Vincenzo
1

2010-11-18 23:46:16

Zobaczymy co z tego wyjdzie. BadaOS tez nie powiedziala ostatniego slowa a jak wyjdzie wersja 2.0 ze zintegrowanym skypem to bedzie system naprawde kompletny

Odpowiedz

23. ~Sosna
0

2010-11-18 22:27:30

Ooo widzę, że wszyscy mieliście w ręce telefon z WP7 i stąd te negatywne opinie ??? Jednen lubi Androida, drugi Windows. Ja mam obecnie Htc z Win6.5 i pwenie się przesiądą na WP7. Przy okazji nie korzystałem z Androida, ale go nie opluwam ;-)

Odpowiedz

22. ~google
0

2010-11-18 18:06:41

bardzo dobry news.Mam nadzieję że jak samsung wtopi z tym windowsem to ich pozycja rynkowa trochę osłabnie :)A tak swoją droga -jakim ciemniakiem trzeba być by rezygnować z kury znoszącej stale złote jajka na rzecz kury która zniesie tylko jedno i to niewielkie (czyt.microsoft zapłaci za wprowadzenie dodatkowych phonów).

Odpowiedz

21. ~
0

2010-11-18 15:57:42

Tu nie chodzi o umowy, zyski, czy hegemonię Google, lecz o zwyczajne lenistwo i brak wykwalifikowanych programistów, na które Samsung cierpi od lat. Nie od dziś wiadomo, że Samsung ma ogromne problemy z softem w każdym swoim smartfonie (nawet świetnie zapowiadający się Galaxy S zepsuli) - błąd na błędzie, obleśne, cukierkowe nakładki, brak aktualizacji lub aktualizacje wymuszane przez użytkowników, brak sterowników, niedotrzymane obietnice, etc. W przypadku WP7 to MS zajmie się softem (stąd wymuszona przez nich unifikacja platformy sprzętowej), a Samsung zmontuje podzespoły, zamknie je w błyszczącym plastiku i resztę będzie miał w d...

Odpowiedz

20. ~n
1

2010-11-18 15:40:11

Co do WP7 to piszecie, że to błąd a widzieliście umowę. Światu mobilnemu zagroziła hegemonia googla więc dogadali się. Kasa ze sklepów z aplikacjami albo w większości ląduje u dostawcy softu albo operatora albo producenta telefonu. Tu należy szukać aliansu Samsunga i Microsoftu. Osobiście wolę Androida ale konkurencja napędza postęp...

Odpowiedz

19. ~hihihi
0

2010-11-18 15:17:34

wole iphone 4

Odpowiedz

18. ~jajo
0

2010-11-18 15:10:06

BIEDA OS :)

Odpowiedz

17. AbrahaM
1

2010-11-18 14:42:23

@13: tylko czy im ktoś je kupi?

Odpowiedz

16. ~Tommy-Ka
0

2010-11-18 14:41:55

Francuz, gdzieś przeczytałem, że SGS 2 ma mieć Gingerbread''a więc nie martw się... Co do WP7 to zgadzam się ze wszystkimi waszymi wpisami, to im nie wyjdzie na dobre. Mnie już WP7 zniechęcił tym udziwnieniem z kartami pamięci. Często wymieniam karty w tel. lub po prostu wyciągam, żeby szybciej do komputera pozgrywać niektóre rzeczy. WP7 odpada tu na starcie...

Odpowiedz

15. ~Jack
0

2010-11-18 14:41:18

Bo jakby nie było to M$ zrobił taką drugą Vistę tyle że na telefony...

Odpowiedz

14. ~
0

2010-11-18 14:40:35

Zresztą już zostało wypuszczone chyba z 11 modeli na tym szmelcu WindowsPhone i nikt tego kupować nie chce!

Odpowiedz

13. ~
0

2010-11-18 14:38:07

Na Androidzie odnieśli ogromy sukces z Galaxy S - 7 mln sprzedanych sztuk w ciągu zaledwie 4 miesięcy, a planują ich sprzedać do końca roku 10 mln... Więc zapewne na Androida będą wydawali topowe bardzo dobrze sprzedające się modele, tak jak Galaxy S. Już są przecieki o następny Galaxy S na przyszły rok. A na tym badziewiu WP7 wypuszczą kupę badziewnych telefonów...

Odpowiedz

12. ~...
0

2010-11-18 14:28:35

@9 I mi to tłumaczysz? lol PS Zdanie jest skonstruowane poprawnie. Używanie słow potocznych to nie zbrodnia. To wszystko.

Odpowiedz

11. rcicho
0

2010-11-18 14:19:06

Stawianie na WP7 to ogromny błąd. Pierwsze tygodnie sprzedaży telefonów na nowym Windowsie jest poniżej oczekiwań jest po prostu słaba. Ludzie, którzy kiedyś używali Windows Mobile teraz przesiadają się na Androida czy też iOS. Prawdę mówiąc jeśli Samsung wyprodukuje np. 10 modeli na WP7 ale obok nich 4 super telefoniki z Androidem w tym nastepca Galaxy S i następca Spicy to sprzedaż ilościowa tych modeli pewnie będzie wielokrotnie większa niż tych na WP7. Warunek - muszą to być udane modele.

Odpowiedz